Strona 38 z 97 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #371
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Rozumiem sarkazm, rozumiem też Twoje rozczarowanie RP ale to jest prawda.
    ale ja nie jestem rozczarowany. jak zaczely chodzic plotki o odchudzonym korpusie RF w cenie 1300 USD to nie mialem watpliwosci, ze to bedzie cos, delikatnie rzecz ujmujac, nie urywajace d*. po premierze i widoku specyfikacji mialem jeszcze mniej zludzen, ze to nie jest powazny strzal Canona tylko cos majace na celu poprawic sprzedaz oryginalnego R. pomacanie tego w rece w sklepie (w tym z zapietym 35 i 24-105) tylko to potwierdza

    cytowane powyzej wyniki sprzedazy (nawet jesli to tylko Japonia) zwyczajnie odzwierciedlaja moja ocene - ludzie jednak nie sa tak glupi, zeby rzucic sie na korpus dla jego niskiej ceny...

    rozczarowany RF nijak nie jestem, bo jak wielokrotnie pisalem na chwile obecna to jest ladowanie do pieca szklami-misiami (ktorych premier i przykladowych zdjec wygladam z napieciem), na ktore chetnie kiedys bede odkladal kase, i jakies tam wypier* doraznie korpusy, zeby cos mozna bylo zapiac. takie na przetrwanie, zeby wymacac uzytkownikow po co i jak tego beda uzywac, i zeby w miedzyczasie doszlifowac wszystkie zbuki uzytkowe (bo Canon to nie Sony, tu nie bedzie korpusow dla profesjonalnych uzytkownikow z malenkimi guziczkami i porznieta obsluga menu). RF ekscytuje mnie jak sobie pomysle co w tym systemie bedzie za 5 lat, bo po tempie premier (i wyborze modeli obiektywow) widac, ze Canon docisnal pedal do dechy, czego dawno nie bylo


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dslr to historia, one odejdą czy tego chcemy czy nie.
    nie moze byc historia cos, co jeszcze jest projektowane (i produkowane, sprzedawane i serwisowane). definitywna historia to w Canonie jest 500/4.5 do ktorego nie ma juz czesci zamiennych

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To jest kwestia do dyskusji jedynie kiedy to nastąpi.
    wczesniej niz sie to moze wydawac. ale jednak pozniej niz tobie sie wydaje

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I nie martwiłbym się zbytnio tym jaką wydmuszką jest RP. To nie jest wyznacznikiem niczego. Jak będzie rynek i oczekiwania klienteli to zrobią bezlustro nawet w formie 1D co za problem .
    i tu mysle, ze to jest wiekszy problem niz ci sie wydaje. profesjonalny korpus RF bedzie, kiedy Canon przetestuje na uzytkownikach (R i jego nastepcy) wszelkie kwestie uzytkowe, tak zeby wypuscic produkt doszlifowany uzytkowo, ktory nie spartoli im reputacji producenta sprzetu sensownego w uzytkowaniu i na dlugie lata. nie mam doswiadczenia z R wiec sie nie wypowiem, M5 jest lata swietlne od takiego poziomu.

    presji nie maja, obecny uzytkownik jest szczesliwy majac lustrzane 1DX (i w przyszlym roku jego nowa inkarnacje). wielu kotleciarzy (spora grupa odbiorcow profesjonalnych) tez po kontakcie z R czy ktoryms tam A7 tez wroci do linii 5D, ktora nie budzi zludzen ze ww proces szlifowania funkcjonalnego ma za soba.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: jedno od lat jest niezmienne niezależnie od technologii - czyli rozkminy osób które danego sprzętu nigdy nie kupią jaki to on jest zły i do d...y .
    [/quote]
    troche upraszczanie. 1D nigdy nie kupie (za duzy i za ciezki dla moich potrzeb) ale nie uwazam ze jest do doopy R-ki tez nie kupie (chocby dlatego, ze zanim 6D2 mi sie az tak zestarzeje bedzie juz co najmniej R3 ) ale nie uwazam jej za gniot - ot, ma dla mnie kilka wykluczajacych ja doraznie wad. natomiast co do RP to dla mnie od poczatku byla to mizeria funkcjonalna, do tego wcale nie tania. mialem duzy dysonans poznawczy widzac entuzjam internetow na punkcie tego korpusu (bo tani) ale jak widac po wynikach sprzedazy, moze nie jestem az tak dziwny
    www albo tez flickr

  2. #372
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Jakbyś nie był rozczarowany to byś tyle nie pisał na ten temat ....
    Wyniki sprzedaży - zobaczymy. Nie sądzę żeby póki co to była kwestia do rozstrzygnięcia zwłaszcza na podstawie tego linku który bezrefleksyjnie został uznany przez wielu za ostateczną wyrocznię.

    Co do zaś przyszłości to, że dslr są już historią to była pewna przenośnia - nie wiem ja tak nieskładnie piszę że tak oczywiste dla mnie rzeczy muszę tłumaczyć?

    BTW: skąd wiesz co mi się wydaje ?....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #373
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon EOS RP

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #374
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Dwa pytania do tych, co mieli w ręku:
    1. Jaki jest korpus: plastikowy czy metalowy?
    2. Czy da się zasilać go z powerbanku?
    AD.1 Plastikowy. Doskonale leży w moim ręku. Mały ale dla mnie bardzo dobry ergonomicznie. Zgrabny sprzęt. W najbliższych dniach będę więcej testował z dużą ilością szkieł - bardzo jestem tego ciekaw. Po forumowych pierdach jakie to g... małe i doniczegosięnienadające rzeczywistość przedstawia się zgoła odmiennie .

    AD.2 Tak, da się ale trzeba sprawdzić, bo z niektórymi się wiesza.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #375
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Po forumowych pierdach jakie to g... małe i doniczegosięnienadające rzeczywistość przedstawia się zgoła odmiennie .
    Zaskoczyła mnie duża ilość pozytywnych opinii użytkowników (Niemcy i USA). Albo RP wprost trafia w ich wymagania albo zjednuje sobie sympatię w czasie użytkowania .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #376
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zaskoczyła mnie duża ilość pozytywnych opinii użytkowników (Niemcy i USA). Albo RP wprost trafia w ich wymagania albo zjednuje sobie sympatię w czasie użytkowania .
    Dokładnie. Ja znam kilku użytkowników u nas i też są zadowoleni. Kupili w pełni świadomie zdając sobie sprawę z ograniczeń puszki ale przeważyła kompaktowość przy zachowaniu wszystkich kluczowych cech obrazka Canona na FF.
    Ja jestem bardzo ciekaw tego zooma 24-240 - głównie jego ceny. Wygląda że będzie stosunkowo mały i może stanowić fajne combo z RP.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-05-2019 o 00:28
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #377
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cykl od decyzji (rozwojowej) do wprowadzenia na rynek to jakieś 2-4 lata.
    Przerwanie cyklu to poniesione duże koszty : R&D, patenty, umowy, linia produkcyjna, zamawianie elementów, uruchomienie produkcji, serwis, dystrybucja itd. bez szans na kasę ze sprzedaży, jakiś zwrot tych kosztów

    Decyzja to czy przerywamy i mamy straty czy też jest szansa na jakiś zwrot kosztów z rynku i dokańczamy cykl

    Jestem przekonany że od około roku nie podjęto żadnej nowej decyzji rozwoju/modernizacji lustrzanek i optyki do lustrzanek.
    Co nie oznacza że w ciągi 1-2 lat nie pokażą się na rynku jakieś nowe lustrzanki lub nowe obiektywy do lustrzanek.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-05-2019 o 09:18
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #378
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dokładnie. Ja znam kilku użytkowników u nas i też są zadowoleni. Kupili w pełni świadomie zdając sobie sprawę z ograniczeń puszki ale przeważyła kompaktowość
    Też znam kilku użytkowników PF 126p (pierwszym moim autkiem był Trabant), którzy w pełni świadomie użytkują ono kompaktowe ustrojstwo Różnica taka, że PF 126p jest już kultowy a RP jeszcze długo taki nie będzie
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #379
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Też znam kilku użytkowników PF 126p (pierwszym moim autkiem był Trabant), którzy w pełni świadomie użytkują ono kompaktowe ustrojstwo Różnica taka, że PF 126p jest już kultowy a RP jeszcze długo taki nie będzie
    maluch tez pozwolil wielu osobom po raz pierwszy doznac swistu powietrza na autostradzie. krotko bo krotko (taki akumulator) i za wiele sie na to nie da zapakowac (ot, neseserek i parasolke)... ale mozna juz popatrzyc w przyszlosc...
    www albo tez flickr

  10. #380

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dostępmy jest test RP na optycznych:
    https://www.optyczne.pl/423.1-Test_a...st%C4%99p.html

    Bardzo mocno zastanawiają mnie wyniki testu AFa i nie do końca to wszystko rozumiem. Bezlustra ze swoim AFem miały być rozwiązaniem na wszystkie bolączki AFa z lustrzanek, a jak widać nawet z natywną 50 1.2 (bo zakładam, że mieli wersję rf to testów) wychodzi sieka. Zresztą pomijając już RP na tym samym wykresie widać, że sony ze swoimi szkłami też nie jest idealne, a przecież test był przeprowadzany w laboratoryjnych, statycznych warunkach. Skąd nadal te rozbieżności?
    W podsumowaniu autor pisze: "Nie do końca jesteśmy także zadowoleni z celności autofokusa w świetle 5500 K. Pozostaje jednak faktem, że w tak jasnym obiektywie jak 1.2/50, soczewki są relatywnie ciężkie i trudno oczekiwać, by AF działał na poziomie instrumentów reporterskich. Z drugiej strony, w świetle żarowym wypadł zauważalnie lepiej."
    Czyli co, przez ciężar soczewek autor ma na myśli bezwładność całego poruszającego się podzespołu obiektywu? Ogólnie wyniki Afa z 50 RF biorąc pod uwagę cenę całego zestawu i warunki testowe są wyjątkowo słabe.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

Strona 38 z 97 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •