Strona 80 z 97 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #791
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlaczego rejestrując sie niedawno temu na forum nadałeś sobie nick Canon5dClassic? Sentyment? Masz prawo lubić sprzęt z kiepską matrycą? Dlaczego odmawiasz tego innym?
    Niczego takiego nie napisałem, stwierdziłem czysty fakt matematyczny, mianowicie dodałem wykres pokazujący dynamic range w matrycy canona RP, który pokrywa się jeden do jeden z wykresem matrycy canona 6d mark1 z 2012roku(która już wtedy była przestarzała w stosunku do sony). Zresztą sam canon przyznał, że to jest ta sama matryca tylko dostosowana do nowego body.

    Sama interpretacja wykresu leży w gestii czytelnika i zdrowego rozsądku.

    Proszę, weź też pod uwagę kontekst wypowiedzi, odniosłem się do:
    Przy tej cenie, gabarytach i funkcjonalności zupełnie nie mam mu co zarzucić.
    Dynamic range to jest coś co zdecydowanie można zarzucić matrycy canona RP. Canon RP ma obecnie najgorszy dynamic range w full frame w porównaniu do konkurencji
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 24-09-2020 o 13:32

  2. #792
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Canon RP ma obecnie najgorszy dynamic range w full frame w porównaniu do konkurencji
    dzieki temu jest najtanszy wsrod canonow ML FF.

    co w tym dziwnego lub odkrywczego , ze najtanszy aparat ma najnizsze DR?

    moznaby sie oburzac gdyby byl najdrozszy, lub gdyby najdrozszy R5 mial najnizszy DR - ale tak nie jest.


    nie trzeba szukac daleko , wystarczy na tym Forum

    w okresie ok 2012 nie bylo dnia aby ktos na tym Forum nie opublikowal zdjecia b. dobrego.
    aktualnie pojawia sie dobre zdjecie moze raz na pare miesiecy , mimo aparatow z wysokim DR.
    przeciwnie , musial powstac watek pod tytulem " moje ulubione zdjecie" ktory staje sie Alibi i pretekstem do pokazywania zdjec , jakie raczej przed 8 laty nie wzbudzilby najmniejszego zainteressowania.

    to Prawda, ze ma nizsze od pozostalych DR , ale jak to sie przeklada na jakosc zdjecia ?
    Najczesciej jest bez znaczenia . jesli scena jest rzeczywiscie kontrastowa o duzej rozpietosci tonalnej to nie ma aparatu i matrycy , ktora jest ja w stanie ja przeniesc - i tak trzeba robic AEB.
    Widac formalnie 1 , 2 DR wiecej, nie przekladaja sie automatem na jakosc zdjecia .

    Canon oferuje aktualnie aparty o najnizszym i najwyzszym DR wsrod ML MF na rynku. Wlasciwie jest to powod do pochwaly.

    to tak jakby miec pretensje do producenta samochodow np mercedesa, ze oprocz swoich modeli S z kilkusetkonnymi silnikami oferuje rowniez samochody 90-cio konne.

    Canon ma aktualnie szeroki wachlarz oferty pod wzgledem DR ( i nie tylko ) - chwala mu za to .

  3. #793
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Jak zmusić body by po zakończeniu fotografowania w trybie HDR, powrocilo do ustawienia RAW+ JPEG.

    Jak dla mnie starego dziada to powinno być inaczej, ale tak nie jest, szkoda.
    Skoro fotografuję w trybie RAW + JPEG, potem ustawiam zrób HDR ale TYLKO JEDNO ZDJĘCIE, bo jest taka opcja,
    to po wykonaniu tego JEDNEGO zdjęcia, aparat powinien powrócić do ustawienia RAW + JPEG, a tak nie jest.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 04-10-2020 o 15:38

  4. #794
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Jak zmusić body by po zakończeniu fotografowania w trybie HDR, powrocilo do ustawienia RAW+ JPEG
    A do jakiego ustawienia wraca?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #795
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    HDR jest robiony tylko w JPEG i już tak pozostaje, nie wraca do RAW + JPEG, pomimo że w menu jest wybór TYLKO JEDNO ZDJĘCIE HDR
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 04-10-2020 o 15:43

  6. #796
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    HDR jest robiony tylko w JPEG i już tak pozostaje, nie wraca do RAW + JPEG, pomimo że w menu jest wybór TYLKO JEDNO ZDJĘCIE HDR
    Robi dokładnie to co mu karzesz, jedno zdjęcie HDR
    To twoje oczekiwanie że powróci do poprzednich ustawień, menu nic na ten temat nie "obiecuje"

    Są (w innych aparatach) funkcje chwilowe, "nadpisuja się" na aktualne ustawienia np. przy naciśnięciu przycisku a po jego zwolnieniu wszystko wraca do stanu z przed naciśnięcia przycisku

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-10-2020 o 16:13
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #797
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    HDR jest robiony tylko w JPEG i już tak pozostaje, nie wraca do RAW + JPEG, pomimo że w menu jest wybór TYLKO JEDNO ZDJĘCIE HDR
    W R po zrobieniu HDR wraca tryb RAW+JPEG.
    Spróbuj zapisać swoje ustawienia RAW+JPEG pod np. C1 to może wtedy chętniej wróci.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #798
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Robi jak pisze Jan Pawlak, ale może jest jakiś cudowny przycisk, lub można do niego taką funkcję przypisać - POWRÓT DO POPRZEDNICH USTAWIEŃ!!!
    Już kolejny raz łapię się na tym, że po zrobieniu jednego HDR robię dalej, ale już bez RAW, a przed HDR było ustawione RAW+JPEG
    Mam nauczkę, następnym razem jedną ręką fotografuję w drugiej trzymam kartkę: WŁĄCZ RAW, WŁĄCZ RAW, WŁĄCZ RAW.

    Jakość zdjęć z tego body jak dla moich potrzeb jest wystarczająca, nie potrzebuję więcej ale guzikologia mi zupełnie nie pasuje, prawie za każdym razem muszę poprawiać uchwyt i "koszem" środkować punkt AF, bo zawsze stoi gdzieś w rogu, naciskam bezwiednie guziki trzymając body.

    Da się zapisać RAW + JPEG pod C1, dzięki marfot. Po zrobieniu HDR na AV i przełączeniu na C1 jest RAW + JPEG, i po to jest takie forum
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 04-10-2020 o 16:41

  9. #799
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Robi jak pisze Jan Pawlak, ale może jest jakiś cudowny przycisk, lub można do niego taką funkcję przypisać - POWRÓT DO POPRZEDNICH USTAWIEŃ!!!
    Już kolejny raz łapię się na tym, że po zrobieniu jednego HDR robię dalej, ale już bez RAW, a przed HDR było ustawione RAW+JPEG
    Mam nauczkę, następnym razem jedną ręką fotografuję w drugiej trzymam kartkę: WŁĄCZ RAW, WŁĄCZ RAW, WŁĄCZ RAW.

    Jakość zdjęć z tego body jak dla moich potrzeb jest wystarczająca, nie potrzebuję więcej ale guzikologia mi zupełnie nie pasuje, prawie za każdym razem muszę poprawiać uchwyt i "koszem" środkować punkt AF, bo zawsze stoi gdzieś w rogu, naciskam bezwiednie guziki trzymając body.
    Nie znam RP

    Ja na swoim sprzęcie przeszedłem na stałe tylko na C1, C2, C3
    Można pod każde Cx zaprogramować/ustawić cały zestaw potrzebnych ustawień i wtedy tylko przełączać na kółku C1 <-> C2 <-> C3

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-10-2020 o 16:42
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #800
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Ja na swoim sprzęcie przeszedłem na stałe tylko na C1, C2, C3
    Można pod każde Cx zaprogramować/ustawić cały zestaw potrzebnych ustawień i wtedy tylko przełączać na kółku C1 <-> C2 <-> C3

    jp

    W moim body tak się nie da zrobić, przynajmniej w tym co sprawdzałem. Mam przypisane funkcje do guzików i w Av, TV, M mi to działa, natomiast na C1, C2, C3 już nie, czerwone kółeczko mam przypisane do Lupki, powiększa mi w 5x lub 10x, i to jest ok działa, jest potrzebne. Ale jak przełączę na C1, C2, C3 to po naciśnięciu czerwonego kółeczka startuje zapis filmu. Pewnie inne funkcje też ale nie sprawdzałem wszystkiego.

Strona 80 z 97 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •