Strona 1 z 97 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Canon EOS RP

    Już wszystko wiadomo na temat RP. Cena w PL 6300 z adapterem. Sporo okroili, by obniżyć cenę. Mi najbardziej żal wizjera 0,39 zamiast 0,5, 1/4000 zamiast 1/8000, cicha migawka tylko w trybie auto (jak w m50), 250 zdjęć na jednej baterii, reszta ok, i tak kupię :P bo uwielbiam mniejsze aparaty, wyzwalają we mnie więcej kreatywności i sprawiają więcej przyjemności w fotografowaniu.

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Bardzo agresywny ruch ze strony Canona. W zasadzie uśmiercają tym samym 6DII bo kto teraz kupi lustrzankę? Chyba tylko po to by baterii zbyt często nie wymieniać.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No ale muszę przyznać, że wiedzą jak doić klienta

    Nowy RF 85 1.2 będzie w dwóch wersjach, zwykły i z filtrem apodyzacyjnym https://www.canonrumors.com/canon-to...f-1-2l-usm-ds/

    Ciekawi mnie tylko, czy w parametrach technicznych RF 85 1.2 DS zostanie podana informacja, że element apodyzacyjny zmniejsza ilość światła przechodzącego przez obiektyw
    Swego czasu mając wybór między światłem f/1.2 w fuji XF 56 R a światłem T1.7 w wersji APD wybrałem 1.2. Tu była różnica 1 EV a w Minolcie STF 135 mm różnica wynosiła jeszcze więcej f/2.8 i T4.5
    A nie mówiłem ))))))))))))
    "Model RF 85mm f/1.2 L USM DS z funkcją Defocus Smoothing, to z kolei unikalny obiektyw o wysokiej wydajności, oferujący piękne rozmycie tła, efekt bokeh oraz superszybką przysłonę, która pozwala tworzyć zapierające dech w piersiach portrety."

    https://www.optyczne.pl/13438-news-S..._Canon_RF.html

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Bardzo agresywny ruch ze strony Canona. W zasadzie uśmiercają tym samym 6DII bo kto teraz kupi lustrzankę? Chyba tylko po to by baterii zbyt często nie wymieniać.

    Już się zawiązują komitety kolejkowe w RP po RP
    https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...-5-tys-zlotych


    Kolorowy grip mnie rozwalił
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-02-2019 o 08:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Pierwszy filmik z Canon RP:

    https://www.youtube.com/watch?v=nFQVfBdadEs

    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Trabant z pełną klatka - nie sądziłem, że kiedyś to nastąpi fajny aparat dla entuzjastów, ale też dla pro jako uzupełnienie dużego zaawansowanego korpusu. Nie rozumiem jednak trochę planu biznesowego canona. W tej chwili nie są zadowoleni ani amatorzy, bo jest tylko jedno budżetowe szkło rf, ani pro bo są szkła a nie ma zaawansowanego body. Canon potrzebuje jeszcze trochę czasu na wyprowadzenie nowego systemu.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Trabant z pełną klatka - nie sądziłem, że kiedyś to nastąpi fajny aparat dla entuzjastów, ale też dla pro jako uzupełnienie dużego zaawansowanego korpusu. Nie rozumiem jednak trochę planu biznesowego canona. W tej chwili nie są zadowoleni ani amatorzy, bo jest tylko jedno budżetowe szkło rf, ani pro bo są szkła a nie ma zaawansowanego body. Canon potrzebuje jeszcze trochę czasu na wyprowadzenie nowego systemu.
    Onegdaj było 18 mpix a teraz 26 mpix będzie wiecznie żywe
    Swoją drogą za rok cena zapewne spadnie do 5k zł to będzie schodził jak świeże bułeczki
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    To się będzie już na starcie świetnie sprzedawać. W imporcie to on pewnie będzie grubo poniżej 5K na zł.

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Trabant z pełną klatka - nie sądziłem, że kiedyś to nastąpi fajny aparat dla entuzjastów, ale też dla pro jako uzupełnienie dużego zaawansowanego korpusu. Nie rozumiem jednak trochę planu biznesowego canona. W tej chwili nie są zadowoleni ani amatorzy, bo jest tylko jedno budżetowe szkło rf, ani pro bo są szkła a nie ma zaawansowanego body. Canon potrzebuje jeszcze trochę czasu na wyprowadzenie nowego systemu.
    Dlatego pewnie póki co sprzedają eRki razem z adapterem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Onegdaj było 18 mpix a teraz 26 mpix będzie wiecznie żywe
    Swoją drogą za rok cena zapewne spadnie do 5k zł to będzie schodził jak świeże bułeczki
    Dla mnie ten aparat jest bardzo ok już w tej chwili. Przy tej cenie, gabarytach i funkcjonalności zupełnie nie mam mu co zarzucić. W obecnej ofercie widzę jednak pewien brak konsekwencji. Być może jeśli w tym roku wypuszcza jeszcze profesjonalny korpus sytuacja się diametralnie zmieni.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Canon EOS RP

    cena premierowa jest bardzo agresywna, jesli wziac pod uwage, ze to jest bezlusterkowiec o mniej wiecej dopasowanych do tej ceny fiuczerach (rzecz niespotykana w Canonie).

    na swoje wyjda na szklach RF, bez obaw...
    www albo tez flickr

Strona 1 z 97 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •