Strona 84 z 97 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #831
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Na mały rozmiar RP polecam mocowanie L Bracket z AliExpress za ok 50 zł.

  2. #832
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2019
    Miasto
    Silesia
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Do reportażu )
    Tzn reportaż, powiedzmy od święta coś komuś zrobię, tak generalnie do siebie na wycieczki i dla zdjęć biegających dzieciaków.
    Jak ten RP radzi sobie w AF-C (nie wiem jak to w canonie było tzn af ciągły). Mi generalnie wystarcza 35mm, dla ogółu (zoom w nogach i ogarniam - tj moja ogniskowa) jako że z tego nie żyję, a raczej dorywczo i hobby.
    Z nikona została mi Sigma 35 1.4 art, no ale to też nie problem sprzedać. Budżet nie duży i zostało by mi właśnie na nowy RP z kitem (docelowa ta 50 1.8 RF lub 35 rf jak będzie grosz).
    Szczerzę powiem, że nie do końca ogarniam bezlustra, ale to oznacza że sigma dock może iść na handel w przypadku bezlusta? tam zawsze ostrzy na podstawie matrycy i kalibracja jest zbędna?

  3. #833
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez MR_ Zobacz posta
    Kupić RP z ciemnym kitem czy brać D750?
    ma ktoś porównanie?
    (Reportaż)
    Ale co tu porównywać. Pomyśl raczej o używanym Nikonie Z6 za 4,5k zł + FTZ przez który podepniesz swoją Sigmę 35 1.4 art. Cena aparatów podobna a różnica w obrazku, obsłudze i wizjerze bez porównania na rzecz Nikona.

    Nikon Z6 & sigma 35mm 1.4 art lens

    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-01-2021 o 21:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #834
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2019
    Miasto
    Silesia
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale co tu porównywać. Pomyśl raczej o używanym Nikonie Z6 za 4,5k zł + FTZ przez który podepniesz swoją Sigmę 35 1.4 art. Cena aparatów podobna a różnica w obrazku, obsłudze i wizjerze bez porównania na rzecz Nikona.
    faktycznie, jest jakieś wyjście ale chyba nie nazbieram tyle. A czy sigmę pod np Z6(bezlustro) też się kalibruje?
    czy takie bolączki nie występują?

  5. #835
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 010

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez MR_ Zobacz posta
    ale to oznacza że sigma dock może iść na handel w przypadku bezlusta? tam zawsze ostrzy na podstawie matrycy i kalibracja jest zbędna?
    Dock przyda się do upgrade'u oprogramowania w obiektywie.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #836
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez MR_ Zobacz posta
    faktycznie, jest jakieś wyjście ale chyba nie nazbieram tyle. A czy sigmę pod np Z6(bezlustro) też się kalibruje?
    czy takie bolączki nie występują?
    Weź choć do ręki w sklepie Nikona Z6 i zrób kilka fot to przejdzie Ci ochota na RP https://www.olx.pl/oferty/q-nikon-z6...e%3Ato%5D=5200

    Nie spotkałem się w żadnym swoim bezlusterkowcu (Sony , Nikon), aby była potrzeba kalibracji. Ostrzą idealnie w punkt (punkty AF są na matrycy)

    A Sigmę z moc. Nikona możesz wysłać do serwisu Sigmy w Gdyni i za darmo wgrają najnowszy soft, aby nie było problemów takich jakich w Canonie (słynne okręgi Ale u mnie nawet ze starym softem nie było problemów ani w Sony, ani w nikonie.

    Foto – Service
    Fleszarowej – Muskat 3
    81-589 Gdynia

    czynne pon.- pt. w godz. 9 – 16

    +48 58 629 45 22
    +48 58 629 45 16

    info@foto-service.pl
    http://www.foto-service.pl/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-01-2021 o 22:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #837
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2019
    Miasto
    Silesia
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Weź choć do ręki w sklepie Nikona Z6 i zrób kilka fot to przejdzie Ci ochota na RP https://www.olx.pl/oferty/q-nikon-z6...e%3Ato%5D=5200

    Nie spotkałem się w żadnym swoim bezlusterkowcu (Sony , Nikon), aby była potrzeba kalibracji. Ostrzą idealnie w punkt (punkty AF są na matrycy)

    A Sigmę z moc. Nikona możesz wysłać do serwisu Sigmy w Gdyni i za darmo wgrają najnowszy soft, aby nie było problemów takich jakich w Canonie (słynne okręgi /[/url]
    dzięki za info, faktycznie Z6 to chyba mój kierunek.
    ale niestety na dziś przekracza mój budżet. Kupię używkę D750 kierując się zasadą ze jednak szkło rysuje nie puszka), a jak będzie więcej grosza to odsprzedam i Z6 (docka do sigmy mam)
    Pzdr

  8. #838
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez MR_ Zobacz posta
    Tzn reportaż, powiedzmy od święta coś komuś zrobię, tak generalnie do siebie na wycieczki i dla zdjęć biegających dzieciaków.
    Jak ten RP radzi sobie w AF-C (nie wiem jak to w canonie było tzn af ciągły). Mi generalnie wystarcza 35mm, dla ogółu (zoom w nogach i ogarniam - tj moja ogniskowa) jako że z tego nie żyję, a raczej dorywczo i hobby.
    Z nikona została mi Sigma 35 1.4 art, no ale to też nie problem sprzedać. Budżet nie duży i zostało by mi właśnie na nowy RP z kitem (docelowa ta 50 1.8 RF lub 35 rf jak będzie grosz).
    Szczerzę powiem, że nie do końca ogarniam bezlustra, ale to oznacza że sigma dock może iść na handel w przypadku bezlusta? tam zawsze ostrzy na podstawie matrycy i kalibracja jest zbędna?
    Jak masz szkło do Nikona to nie ma co kombinować tylko brać bezlustro Nikona.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #839
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Hej,
    czy wiecie może czy funkcja przypisania pod pierścień ostrości na obiektywie( np ISO) działa tylko że szkłami Canon RF? Mam pod pierścien właśnie ustawione ISo ale nie działa.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Załącznik 5754
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 29-01-2021 o 18:18

  10. #840

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Tylko szkła RF lub przez adapter z pierścieniem

Strona 84 z 97 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •