Strona 63 z 97 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #621
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Od 10 Lat mam 7D, i do niego serię obiektywów, ale coraz mniej nim zdjęcia robię, bo ja się starzeję i jego waga z czasem rośnie. Chciałbym zamienić na coś mniejszego ale tak żeby obiektywy zostały.
    Żebyś nie był zaskoczony po zakupie. Waga 7d z baterią to chyba ok. 900g, waga RP (z baterią) to ok. 480g - prawie o połowę mniej. Tylko "dla pewności" warto zabrać dodatkową baterię (lub dwie, w 7d mogłaby wystarczyć jedna w aparacie), więc doliczamy jakieś 100g, i doliczamy adapter EF->R, kolejne 150g, mamy razem 735g. W porównaniu do 900g tego co masz, jest różnica 165g. Być może to dla Ciebie będzie wyraźnie odczuwalne przy całodniowym noszeniu, ale to mniej więcej 1.5 tabliczki czekolady. Wszyscy podkreślają małą wagę bezlusterkowców, jednak obiektywy nie chcą zmaleć (a jak obiektyw jest duży i ciężki, niektórym osobom bardziej pasuje aparat dający wygodny, pewny uchwyt - czyli fizycznie większy).
    Głupia propozycja - spróbuj wziąć do ręki 100d. Tak, niższa klasa, tak, "nieśmiertelna matryca", ale mniej więcej porównywalny wielkością do RP, lżejszy, nie wymagający adaptera do szkieł.

  2. #622
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    A ten 100D ma format 16:9, nigdy nie miałem go w ręku. Z opisu na stronie Canona wynika, że ma taki format. Nie ma gibanego ekranika, a to dla emeryta pomocne jest.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 04-07-2020 o 14:51

  3. #623
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    ilu bedziesz mial podpowiadajacych , tyle roznych podpowiedzi i coraz wiekszy metlik w glowie.

    c100 to najnizsza Polka . jest maly , ale z kazdym obiektywem moga wystapic bledy ostrzenia AF a i obraz w celowniku jest maly i stosunkowo ciemny.

    RP daje w celowniku duzy obraz , jasny w kazdych warunkach , gdyz wzmacniany elektronicznie.
    duzo latwiej sie bedzie tez ostrzyc obiektywami manualnymi.

    aparat jest maly , lekki i wcale nie musisz koniecznie targac ze soba kilka beterii. jesli jestes przyzwyczajony do dyscypliny kadrowania i fotografoania , to 200 - 400 zdjec na baterii wystarczy na dlugo , tak jak 200 slajdow to mogl byc caly miesiac.

    Natomiast zaobserwujesz kolosalny przyrost jakosci obrazowania szczegolnie w trudnych warunkach oswietleniowych.

    Bedziesz mogl podpiac posiadane obiektywy lub kupic niektore z Bagnetem EF - te starszej generacji za bezcen a przez przejsciowke takze tanie choc niezle rysujace jak Helios , Jupiter itp. Nie popelnisz bledu kupujac RP , natomiast mozesz popelnic kupujac c100.

    Jesli nie chcesz nosic dlugiego i ciezkiego tele to mozesz podpiac albo z aps , albo zastosowac krotsze z FF i wykadrowac srodek kadru.
    Dla tele nic sie nie zmienia . na krotkich ogniskowych na FF masz szerszy kat widzenia ( w stosunku do aps-c)

    Ponadto Emeryci potrzebuja ruchu i wysilku by jak najdluzej utrzymac cialo w sprawnosci , wiec jesli podepniesz obiektyw z EF o 100 gram ciezszy to wyjdzie to z korzyscia dla ciala , a patrzac na obraz - z korzyscia dla ducha , gdyz geba sama sie bedzie usmiechac na widok znacznie lepszych zdjec.

  4. #624
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Bechamot bardzo dziękuję za sensowną odpowiedź, próbę pomocy. Mętlik w głowie, to ja mam nie z powodu braku jakiegoś wymarzonego sprzętu, tylko z jego nadmiaru. Nie ma problemu z kasą na zakup, problem będzie po zakupie, bo mając 3 aparaty, trzeba podjąć decyzję czym robię. Jak pisałem, ostatnio więcej robię G1X niż 7D, a to z prostego powodu formatu obrazu. Tak sobie wymyśliłem, że jak kupię RP + 24-105, ustawię 16:9, to mało kiedy skorzystam z obiektywów 10-20, 17-40, 70-210, czy 50/1,8, a skoro tak, to 7D i cała ta szklarnia będzie pokrywała się kurzem w szafie. Trochę szkoda, bo to jak pies ogrodnika, sam nie korzysta, drugiemu nie da. W RP podnieca mnie jeszcze jedna opcja, nie otwierać ekranika z tyłu, nie sprawdzać za każdym zdjęciem jak wyszło. Po takim prostym odruchu z daleka widać kto wyrósł na cyfrze. "Fachowiec" robi 200 fot i 200 razy obraca aparat sprawdzając jak wyszło, wniosek: nie wierzy w sprzęt lub nie wierzy w to co umie, czego się nauczył.

  5. #625
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Jesli kupisz RP czyli Format FF , to nie bedziesz chcial wiecej uzywac aps-c.
    Jesli cos jeszcze , to rzeczywiscie Jakis maly Format , tam gdzie jakosc nie jest priorytetowa , ale i mozna w takich wypadkach bardzo czesto posluzyc sie komorka.

    jesli cena nie gra roli to bedziesz mial wiecej pociechy z R , ale i RP robi to co do niego nalezy , czyli dobre zdjecia.

    Format 16:9 moza dwoma kliknieciami przeniesc na wszystkie zdjecia.

    Od dawna bylem zdania , ze nie ma sensu pakowania kasy w droga optyke jesli jej rzeczywiscie nie potrzebujemy. Po okresie testow , czyli kilkunastu dniach okazuje sie, ze moza sie bez niej obejsc i lezy w szafie.
    Wybor matrycy dycyduje o tym jak nasza optyka bedzie rysowac , tzn przechodzac na dobra i rozsadna matryce mozna podniesc jakosc rysunku dla calej poiadanej optyki.

    i tak tez bedzie jesli przejdziesz na RP , ewentualnie na R. 24 - 105 w zupelnosci wystarcza , a przy kropowaniu dostaniesz i tak jak ok 170 mm z aps-c.

    Pozbylbym sie wszystkiego , czego nie potrzebujesz i kupil R + 24-105 , moze zostawil 70 - 210 gdyz to swietna , mala i lekka optyka - zawsze sie zmiesci " za pazuche" , a pieniadze w wypadku sprzedazy niewielkie.

  6. #626
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Pozbylbym sie wszystkiego , czego nie potrzebujesz i kupil R + 24-105
    A ja bym zamienił kolejność
    Kupiłbym RP (lub R oczywiście) + 24-105 i jeszcze poćwiczył z tymi szkłami. Zostawiłbym to co użyteczne.
    Prawdopodobnie nie zostałoby nic a jeśli ten G1X nie jest mark III to też by nie przetrwał.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #627
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Format 16:9 można dwoma kliknięciami przenieść na wszystkie zdjęcia. - Nie chodziło mi o zmianę formatu po zrobieniu zdjęcia, tylko żebym ja ten format widział przed zrobieniem, mógł odpowiednio wykadrować. Ciężko jest z automatu obrobić 2500 zdjęć, na inny format, kiedy jedno trzeba uciąć od góry, a drugie od dołu, itd. Ja tego nie umiem zrobić, może są jakieś programy, które same domyślają się o co autorowi chodziło?

  8. #628
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Tak sobie pomyślałem, że skoro poprzestajesz definitywnie na formacie 16:9 to wycinasz paskudne rogi z C17-40L i szkło robi się super - do pozostawienia.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #629
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    G1X zostanie z powodu sentymentu, chyba, że sam padnie ze starości. W chwili kiedy go kupowałem kosztował coś ok. 4000 a zwrócił się po jednej wyprawie. C17-40 sprawdzi się po podpięciu pod RP i wklepaniu formatu 16:9. Jeżeli będzie ok, to powinno teoretycznie być lepiej niż 7D + S10-20, na którym to zestawie dość dużo robiłem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 04-07-2020 o 19:57

  10. #630
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    ..Mętlik w głowie, to ja mam nie z powodu braku jakiegoś wymarzonego sprzętu, tylko z jego nadmiaru. Nie ma problemu z kasą na zakup, problem będzie po zakupie, bo mając 3 aparaty, trzeba podjąć decyzję czym robię. Jak pisałem, ostatnio więcej robię G1X niż 7D, ...
    Trzeba było wybrać system w którym bys miał kilka formatów, a optyka by była kompatybilna. Czyli Nikona z formatami DX (Z50), FX, do którego podepniesz absolutnie wszelaką optykę firm trzecich (a to się w Nikonie pozmieniało! ) i oczywiscie dobry telefon komórkowy jako trzeci format.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 63 z 97 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •