Strona 1 z 86 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 860

Wątek: Canon EOS RP

Bywalec
    Miasto
    Nowy Sącz

Domyślnie Canon EOS RP

Już wszystko wiadomo na temat RP. Cena w PL 6300 z adapterem. Sporo okroili, by obniżyć cenę. Mi najbardziej żal wizjera 0,39 zamiast 0,5, 1/4000 zamiast 1/8000, cicha migawka tylko w trybie auto (jak w m50), 250 zdjęć na jednej baterii, reszta ok, i tak kupię :P bo uwielbiam mniejsze aparaty, wyzwalają we mnie więcej kreatywności i sprawiają więcej przyjemności w fotografowaniu.

Coś już napisał

Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

Bardzo agresywny ruch ze strony Canona. W zasadzie uśmiercają tym samym 6DII bo kto teraz kupi lustrzankę? Chyba tylko po to by baterii zbyt często nie wymieniać.

Zablokowany
    Miasto
    Gdynia

Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No ale muszę przyznać, że wiedzą jak doić klienta

Nowy RF 85 1.2 będzie w dwóch wersjach, zwykły i z filtrem apodyzacyjnym https://www.canonrumors.com/canon-to...f-1-2l-usm-ds/

Ciekawi mnie tylko, czy w parametrach technicznych RF 85 1.2 DS zostanie podana informacja, że element apodyzacyjny zmniejsza ilość światła przechodzącego przez obiektyw
    Swego czasu mając wybór między światłem f/1.2 w fuji XF 56 R a światłem T1.7 w wersji APD wybrałem 1.2. Tu była różnica 1 EV a w Minolcie STF 135 mm różnica wynosiła jeszcze więcej f/2.8 i T4.5
    A nie mówiłem ))))))))))))
    "Model RF 85mm f/1.2 L USM DS z funkcją Defocus Smoothing, to z kolei unikalny obiektyw o wysokiej wydajności, oferujący piękne rozmycie tła, efekt bokeh oraz superszybką przysłonę, która pozwala tworzyć zapierające dech w piersiach portrety."

https://www.optyczne.pl/13438-news-S..._Canon_RF.html

--- Kolejny post ---

Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Bardzo agresywny ruch ze strony Canona. W zasadzie uśmiercają tym samym 6DII bo kto teraz kupi lustrzankę? Chyba tylko po to by baterii zbyt często nie wymieniać.

Już się zawiązują komitety kolejkowe w RP po RP
    https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...-5-tys-zlotych

Kolorowy grip mnie rozwalił
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-02-2019 o 08:55

Początki nałogu Awatar 5pirit

Pierwszy filmik z Canon RP:

https://www.youtube.com/watch?v=nFQVfBdadEs

eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Miasto
    Kielce

Trabant z pełną klatka - nie sądziłem, że kiedyś to nastąpi fajny aparat dla entuzjastów, ale też dla pro jako uzupełnienie dużego zaawansowanego korpusu. Nie rozumiem jednak trochę planu biznesowego canona. W tej chwili nie są zadowoleni ani amatorzy, bo jest tylko jedno budżetowe szkło rf, ani pro bo są szkła a nie ma zaawansowanego body. Canon potrzebuje jeszcze trochę czasu na wyprowadzenie nowego systemu.
    Miłego dnia
    moja www

Zablokowany
    Miasto
    Gdynia

Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Trabant z pełną klatka - nie sądziłem, że kiedyś to nastąpi fajny aparat dla entuzjastów, ale też dla pro jako uzupełnienie dużego zaawansowanego korpusu. Nie rozumiem jednak trochę planu biznesowego canona. W tej chwili nie są zadowoleni ani amatorzy, bo jest tylko jedno budżetowe szkło rf, ani pro bo są szkła a nie ma zaawansowanego body. Canon potrzebuje jeszcze trochę czasu na wyprowadzenie nowego systemu.
    Onegdaj było 18 mpix a teraz 26 mpix będzie wiecznie żywe
    Swoją drogą za rok cena zapewne spadnie do 5k zł to będzie schodził jak świeże bułeczki

Coś już napisał

Domyślnie Odp: Canon EOS RP

To się będzie już na starcie świetnie sprzedawać. W imporcie to on pewnie będzie grubo poniżej 5K na zł.

Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Miasto
    Pod Tatrami

Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Dlatego pewnie póki co sprzedają eRki razem z adapterem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Miasto
    Kielce

Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Onegdaj było 18 mpix a teraz 26 mpix będzie wiecznie żywe
    Swoją drogą za rok cena zapewne spadnie do 5k zł to będzie schodził jak świeże bułeczki
    Dla mnie ten aparat jest bardzo ok już w tej chwili. Przy tej cenie, gabarytach i funkcjonalności zupełnie nie mam mu co zarzucić. W obecnej ofercie widzę jednak pewien brak konsekwencji. Być może jeśli w tym roku wypuszcza jeszcze profesjonalny korpus sytuacja się diametralnie zmieni.
    Miłego dnia
    moja www

gajowy Awatar akustyk
    Miasto
    holandia

Domyślnie Re: Canon EOS RP

cena premierowa jest bardzo agresywna, jesli wziac pod uwage, ze to jest bezlusterkowiec o mniej wiecej dopasowanych do tej ceny fiuczerach (rzecz niespotykana w Canonie).

na swoje wyjda na szklach RF, bez obaw...
    www albo tez flickr

Strona 1 z 86 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów