Strona 77 z 97 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #761
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Nie mogę, bo nie mam tego gripa. Gdzieś w necie widziałem fotę ale z przodu i boku, a to mnie nie interesuje. Mnie chodzi o tył, rozmieszczenie guzików. Pytałem na cyfrowe o możliwość zamiany RP na R6, mogą tak zrobić, ale w ofercie nie mają samego body R6. Mają zestawy R6 plus ob. 24-105 mm F4-7.1 IS - taka wymiana mnie nie interesuje, bo mam już RF 24-105 mm F4. Gdyby gdzieś w sklepie był ten grip z chęcią bym przymierzył, ale nie ma, zamawianie przez internet jakoś mnie zniechęca. Z tego co widzę, to mało kto ma taki aparat, lub ci co kupili to nie czytają/ nie udzielają się na forum CB. Ciekaw jestem czy działa z jednym aku, i czy body działa z gripem bez podłączania kabelka. Kilka razy robiłem kopiowanie plików z karty na kompa bez wyjmowania karty z body, przez wifi, nie wiem jak u innych, ale u mnie to działa na tyle szybko, że da się z tym żyć.
    Mnóstwo osób ma RP. Tylko, że współcześnie ludzie już coraz rzadziej siedzą na forach. Teraz królują grupy na Facebooku. Polecam np. grupę "Canoniarze". Niedawno ktoś pisał, że używa RP do ślubów właśnie z tym gripem.

    Ja jestem na CB od początku mojej przygody z fotografią cyfrową i m.in. ze względu na sentyment będę tu zaglądał jeszcze długo choć na Facebooku pomimo wszechobecnego śmietnika widać, że to wszystko żyje.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  2. #762
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    To forum jest takie trochę dziwne, im dłużej tu zaglądam tym bardziej się dziwię. Dużą część aktywnych użytkowników stanowią pesymiści, frustraci, których głównym zadaniem jest wyszukiwanie błędów i potknięć inżynierów i marketingowców z firmy "C".
    Jest dzień kiedy firma prezentuje nowe R5 i R6 i z forum poświęconym tej firmie nikogo nie ma?
    3/4 postów jest na zasadzie: kopiuj - wklej, zero własnych doświadczeń, bo nie trzymali aparatu o którym piszą w ręku.
    Drugą, sporą część stanowią wielbiciele koncernu na "S", za każdym razem porównujący "C" do "S" i na koniec, ale ja mam "S" - bo lepsze.
    Miałem okazję być na trzydniowych warsztatach, gdzie jednym z głównych punktów programu była prezentacja najnowszych bezlusterkowych body firmy "S". Od razu na wstępie przedstawiciele koncernu dali taki przypał, że wstydzą się i rumienią do dzisiaj.

  3. #763
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    To forum jest takie trochę dziwne, im dłużej tu zaglądam tym bardziej się dziwię. Dużą część aktywnych użytkowników stanowią pesymiści, frustraci, których głównym zadaniem jest wyszukiwanie błędów i potknięć inżynierów i marketingowców z firmy "C".
    Jest dzień kiedy firma prezentuje nowe R5 i R6 i z forum poświęconym tej firmie nikogo nie ma?
    3/4 postów jest na zasadzie: kopiuj - wklej, zero własnych doświadczeń, bo nie trzymali aparatu o którym piszą w ręku.
    Drugą, sporą część stanowią wielbiciele koncernu na "S", za każdym razem porównujący "C" do "S" i na koniec, ale ja mam "S" - bo lepsze.
    Miałem okazję być na trzydniowych warsztatach, gdzie jednym z głównych punktów programu była prezentacja najnowszych bezlusterkowych body firmy "S". Od razu na wstępie przedstawiciele koncernu dali taki przypał, że wstydzą się i rumienią do dzisiaj.
    Niestety jest to wynik tego że w wyniku błędów poprzedniej administracji forum wielu wartościowych użytkowników stąd odeszło.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #764
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Mnóstwo osób ma RP. Tylko, że współcześnie ludzie już coraz rzadziej siedzą na forach.
    Na niemieckim forum wątek praktyczny o RP w miarę żywy:
    https://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=1947026

    A ludzie zamożni . Mogli kupić wszystko.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #765
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Na niemieckim forum wątek praktyczny o RP w miarę żywy:
    https://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=1947026

    A ludzie zamożni . Mogli kupić wszystko.
    Szczerze to bardzo się zdziwiłem ile osób go kupiło i użytkuje z zadowoleniem po odwiedzeniu innych miejsc w sieci niż CB

    Tu użytkownicy są bardzo świadomi różnych technicznych/technologicznych rozwiązań a przy tym bardzo wymagający. Bardziej odnoszę wrażenie, że przebywam z inżynierami niż z pasjonatami fotografii

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  6. #766
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Napisałeś:

    Tu użytkownicy są bardzo świadomi różnych technicznych/technologicznych rozwiązań a przy tym bardzo wymagający. Bardziej odnoszę wrażenie, że przebywam z inżynierami niż z pasjonatami fotografii

    Ludzie bardzo różnie podchodzą do tego, co nazywa się FOTOGRAFIĄ, jedni rozbierają aparaty na części pierwsze, drudzy z lupą badają rozdzielczość i ziarnistość, czy szumy, inni po prostu fotografują nie przykładając wagi do tego czym.

    Kiedy napisałem na tym forum, że Royal Photographic Society pokaże moje zdjęcia, od razu znalazł się "inżynier - fachowiec", który poradził zająć się akwizycją garnków, dywanów, i szlajaniem po 3* hotelikach.
    Miło się zrobiło po jego wpisie!!!

  7. #767
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    No cóż taki urok CB. Choć z tego co pamiętam zawsze były różne złośliwości, ironia, często zbyt duża pewność siebie, czy wywyższanie się. Jednak głównie w męskim gronie to często normalka na pewno warto należeć do różnych społeczności, bo tu faktycznie często jest po prostu nieprzyjemnie przez paru użytkowników, którzy nie potrafią w pewnym momencie powiedzieć sobie STOP.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  8. #768
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Wydaje mi się, że na tym forum technika zdominowała resztę. Najwięcej postów jest o tym czym i jak, a nie ma prawie wcale o FOTOGRAFII jako takiej. Prym wiodą ślubniacy, a ja tym ludziom po prostu, po ludzku współczuję. Pół beczki soli zeżarłem fotografując śluby, więc mam nieco pojęcia i wiem, że jak ktoś się w to poważnie zaangażuje nie ma życia domowego, prywatnego, czasu dla dzieci. Są pieniądze tylko po co jak nie ma czasu z nich skorzystać. Nie ma takiej kwoty dla której podjąłbym się robić teraz ślub, wolny jestem, i . . . stary.
    Na szczęście mieszkam w takim miejscu gdzie fotograficznie dzieje się bardzo dużo, często kilka imprez na raz, po kilka wernisaży fotograficznych tygodniowo. Ostatni weekend warsztaty z Leicą i Hasselbladem, wypożyczenia sprzętu do testowania. W tym samym czasie działała Akademia Odkryć Fotograficznych, tuż obok Kazimierska Wiosna Fotograficzna, wernisaże organizowane przez prof.Leszka Mądzika (ZPAF) i sto innych.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 15-09-2020 o 09:41

  9. #769
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    No i pięknie. Ważne by nie zapomnieć tego co jest najważniejsze w tym wszystkim.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  10. #770
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    na temat Battery Packa do RP zapytałem na fejsie, ale nie ma nikogo kto by coś takiego używał.
    Wysłałem mail do Newella ciekawe czy odpiszą?
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 15-09-2020 o 10:03

Strona 77 z 97 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •