Strona 93 z 97 PierwszyPierwszy ... 43839192939495 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #921
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    ja mam zawsze pare bateryjek w kieszyni i ten system polecam
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #922

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Można ładować z Powerbanków i ładowarek, które posiadają funkcję Power Delivery i z tego co wiem tylko oryginalne baterie.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #923
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Można ładować z Powerbanków i ładowarek, które posiadają funkcję Power Delivery i z tego co wiem tylko oryginalne baterie.
    Możesz wskazać taki zapis w instrukcji? U mnie nie działa i u dwuch, znajomych którzy mają RP Też nie działa. Wszyscy mamy oryginalne baterie. Może trzeba wywołać to jakąś funkcją z pozycji menu?

  4. #924
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Żadnej funkcji włączać nie trzeba - ładowarka lub powerbank musi być jedynie w standardzie Power Delivery (czyli najczęściej gniazdo USB-C na ładowarce) - i oczywiście tylko oryginalna bateria.
    I oczywiście kabel też musi być zgodny z Power Delivery (PD) (czyli najczęściej jest to kabel USB-C do USB-C).
    Zdaje się ładowarki od nowego Macbooka (te z USB-C) też mają Power Delivery (PD), ale musiałbym to jeszcze sprawdzić.

    Oczywiście bateria musi być też rozładowana, bo pełnej nie naładuje bardziej

    Podłączyłem, sprawdziłem, działa - ale sens tej funkcji raczej jest znikomy. Aparat musi być w trakcie ładowania wyłączony i nieużywany, nie da się też po prostu używać aparatu na takiej ładowarce (bez baterii). Więc to raczej tylko ciekawostka.

    Jak już tutaj padło, lepiej mieć kilka baterii, niekoniecznie oryginałów (choćby polskie GC), oraz dobrą ładowarkę sieciową - mam taką na dwie baterie z ładnym wyświetlaczem i polecam.
    Ostatnio edytowane przez mxw ; 28-10-2021 o 19:34
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  5. #925

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Zdaje się ładowarki od nowego Macbooka (te z USB-C) też mają Power Delivery (PD), ale musiałbym to jeszcze sprawdzić.
    Moja R5-ka z ładowarki do Macbooka ładuję się bardzo ochoczo.

    p,paw.
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  6. #926
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dokładnie, też właśnie sprawdziłem - EOS RP także ładuje się z ładowarki do MacBooka* (takiej z USB-C).

    Ciekawe jak z wydajnością takiego ładowania i jak bardzo to się nagrzewa (w końcu bateria jest w środku) i jak bardzo negatywnie to wpływa na aparat.

    Niezmiennie nadal twierdzę, że dobra ładowarka sieciowa ładująca od 10 do 100% w 60/90 minut jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20211026_011033_web.JPG
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	346,8 KB
ID:	7016

    * ale te ładowarki Apple to już też historia - od tygodnia nowe MacBooki Pro mają zasilacze MagSafe 3, co akurat bardzo popieram.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  7. #927

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Podłączyłem, sprawdziłem, działa - ale sens tej funkcji raczej jest znikomy. Aparat musi być w trakcie ładowania wyłączony i nieużywany, nie da się też po prostu używać aparatu na takiej ładowarce (bez baterii). Więc to raczej tylko ciekawostka.
    Ja uważam, że to fajna opcja i często korzystam, na różne wypady, wyjazdy nie muszę brać dodatkowo ładowarki czy baterii tylko mam power bank, który i tak biorę do telefonów.

  8. #928
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Powiększenie obrazu podczas fotografowania
    W canonie RP gdy wciskam guzik do powiększenia najpierw jest x5 a następnie x10 i dopiero następne naciśnięcie przycisku wraca do pełnego obrazu.
    Natomiast w canonie R mam tylko jedno powiększenie x5.
    Czy jest możliwość zmiany aby w canonie RP również było tylko jedno powiększenie ?
    Szukam, szukam i nigdzie nie mogę tego znaleźć.

  9. #929
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Zastanawiam się nad kupnem tego aparatu. Powiedzcie mi, czy jak podepnę szkło 15-85 przez adapter to będę miał pokrycie kadru w całym zakresie ogniskowych? Jak to wygląda w FF?

  10. #930
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez sivy89 Zobacz posta
    Zastanawiam się nad kupnem tego aparatu. Powiedzcie mi, czy jak podepnę szkło 15-85 przez adapter to będę miał pokrycie kadru w całym zakresie ogniskowych? Jak to wygląda w FF?
    Aparat automatycznie zmieni format na APS-C i będziesz miał kadr jak na cropie.
    Nie wiem czy można zmienić obrazek na FF przy szkłach Canona i uzyskać pełne pole z winietą szkła.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 93 z 97 PierwszyPierwszy ... 43839192939495 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •