Strona 12 z 97 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    to ja się pytam o co wam chodzi wg mnie robicie z igły widły i próbujecie znaleźć na siłę zastosowania tego aparatu tam gdzie on się niekoniecznie sprawdzi, a w każdym razie tam gdzie lepiej sprawdzą się inne aparaty
    Przecież wyraźnie napisali gdzie się sprawdzi: "CANON EOS RP Niewielki, lekki i intuicyjny pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, który umożliwia bardzo kreatywną pracę w podróży." https://www.canon.pl/cameras/eos-rp/
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #112

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    to ja się pytam o co wam chodzi wg mnie robicie z igły widły i próbujecie znaleźć na siłę zastosowania tego aparatu tam gdzie on się niekoniecznie sprawdzi, a w każdym razie tam gdzie lepiej sprawdzą się inne aparaty
    I ja się z tym zgadzam co powyżej napusałeś.

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    przed premierą R pisali że skupiają sie na nowych produktach i video będzie mocna stroną nowych korpusów - ja nie filmuję więc na video sie nie znam ale może to tak ma byc ten crop w 4K bo przeciez klatka filmowa super 35 taż ma taki wymiar i ktoś może mieć komplet filmowych obiektywów po 4 kilo euro sztuka na ten przykłąd pięciu obiektywów i chcieć je podpiąc do korpusu, a one mogą nie kryć pełnej klatki - tylko czemu w FHD nie zrobili cropa - nie rozumiem przecież w FHD też może chcieć ten komplet obiektywów po 4 kilo sztuka podpiąć - nie rozumiem ale ja się na video nie znam i na pewno jest w tym jakaś myśl może w FHD już się nie filmuje

  4. #114
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ... mieć komplet filmowych obiektywów po 4 kilo euro sztuka na ten przykłąd pięciu obiektywów i chcieć je podpiąc do korpusu, a one mogą nie kryć pełnej klatki - tylko czemu w FHD nie zrobili cropa - nie rozumiem przecież w FHD też może chcieć ten komplet obiektywów po 4 kilo sztuka podpiąć - nie rozumiem ale ja się na video nie znam i na pewno jest w tym jakaś myśl może w FHD już się nie filmuje
    W czerwonym menu w trybie filmowym można załączyć kropowanie wideo przy mniejszych rozdzielczościach, więc kropowe szkła będą pokrywać co trzeba.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #115
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Oj, nie wiem czy nie sklamalem.. napisało mi się o R.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #116
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    W czerwonym menu w trybie filmowym można załączyć kropowanie wideo przy mniejszych rozdzielczościach, więc kropowe szkła będą pokrywać co trzeba.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
    no od razu wiedziałem że jest w tym jakaś myśl - nasza ulubiona nie robi kiszki kupimy szkla filmowe i wykropujemy sobie - da się - da się

  7. #117
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Jednak nie skłamałem. Strona 256 w en instrukcji.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Odnośnie video w RP ze strony EOSHD - The truly independent voice on cameras. Written by British filmmaker, Andrew Reid.

    Canon EOS RP and Fuji X-T30 announced – a Grand Canyon sized gap in 4K technology https://www.eoshd.com/2019/02/canon-...4k-technology/


    "Most disappointingly of all, it turns out that the EOS RP lacks Dual Pixel AF in 4K video mode, like the M50, which means it’s a “no-buy” from me and better to stick with the EOS R until the pro body is released, which perhaps, is the intention. Fuji on the other hand – an even smaller, lighter (380g) and cheaper camera has a full-width 6K sensor readout without overheating and most of the 4K video features of the superb X-T3 for under $900, with F-LOG, 120fps 1080p and bonus 10bit 4:2:2 external output."

    "Some other limitations are a technological problem. The old 6D Mark II sensor is based on a very old factory manufacturing process. It’s no more advanced than the sensor Canon had out in 2012. As we see from Magic Lantern the 5D Mark III’s sensor can do a cropped 4K output as well. In any other technology driven industry, not speeding up your chips for 7 years would be a suicide mission."
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-02-2019 o 22:51
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #119
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    tylko ten grip mogli wystrugać z drewna na ten przyklad z sosny bejcowanej na imitację palisandra - ładniej by to wygladało, a tak to pozostaje na otarcie łez tylko ta złota limitowana edycja żeby jak to mówią u mnie na wsi pokazać swoja osobowość i wyróżnić się z tłumu

  10. #120
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    "Nie ma też planów robienia cropa w serii eR." - to oficjalna informacja Canona z tego wywiadu z CEO?
    To nie jest oficjalne stanowisko ale była ta kwestia poruszana i nie ma obecnie takich planów - tak bodaj to ujęli - nie pamiętam już. Krótko mówiąc wszelkie dywagacje na temat eosa R z cropem to póki co całkowite spekulacje, nic więcej. Podejrzewam że w pierwszej kolejności pojawi się puszka z matrycą FF 75 MPx a w dalszej typowo reporterska FF.
    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    a o co? boicie się, że nie zdążycie zrobić fotki czy o wolny tryb seryjny? RP to nie jest aparat do sportu czy reporterki raczej co to znaczy w ogóle wolna matryca?
    Chodzi o prędkość działania matrycy, konkretnie sczytywania danych. Technologicznie ta matryca to jest coś z epoki "nieśmiertelnego" 18 Mpx. Canon chcąc wyjść na swoje zastosował matrycę taką samą jak w 6D mkII ze zmienionymi mikrosoczewkami. Dołożyli nowy procek i wsadzili do RP. Jak komuś to nie wystarcza to może sobie kupić coś nowocześniejszego u konkurencji i tyle.
    Co do filmowania to cóż. Ja też nie wiem po co komu FF do filmu i po co się męczyć z dslr jak są kamery ale to już jest dyskusja na zupełnie inny temat.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 12 z 97 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •