Strona 40 z 97 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #391
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Ogólnie w necie można znaleźć opinie użytkowników tego szkła chwalących obiektyw za nieomylność AFa jak i te zupełnie przeciwstawne. Więc nie wiem.
    no wlasnie powtarzalnosc tych niedoskonalosci pomiedzy tym obiektywem a roznymi korpusami wskazuje jednak na raczej problem egzemplarza obiektywu. ale to ciezko wrozyc i na pewno bardzo dziwne jest, ze z bezlustrem kompletnie nie trafia :/

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Bardzo proszę. Szkoda tylko, że tak samo nie pilnujecie merytoryki na tym forum. Żeby doszukać się jakichś konkretnych informacji trzeba przekopać tonę postów nie na temat.
    argument celny ale de facto z tym nie da sie nic zrobic. taka cenzura bylaby jeszcze gorsza dla frekwencji forum niz jego niedostatki merytoryczne :/
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 18-06-2019 o 13:48
    www albo tez flickr

  2. #392
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Serio jak czytam takie pie$@#&*nie, to mi się tu odechciewa pisać tu czegokolwiek. Zapewne prowadząc jeden z największych portali związany z tematyką foto
    lol. optyczne to portal SPRZĘTOWY, to nie 500px, 35px, 666px a nawet 69px do komentowania i oglądania zdjęć. więc jeśli się znają na fotografii, to raczej na kwestiach związanych z technikaliami a nie artyzmie zdjęć...
    ebe ebe

  3. #393
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon EOS RP

    Ja to tylko tutaj tak zostawię

    Temat mi od dawna znany, ale cały czas wraca

    Nie od dziś wiadomo, że nie rozmiar jest ważny, ale technika Czyli to, co w w matrycy aparatu fotograficzne siedzi w środku

    Fujifilm X-T3 vs Canon EOS RP: Which Camera Will Save Your Butt if you Underexpose an Image? https://www.fujirumors.com/fujifilm-...e-the-results/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f i c.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	2925



    BTW - nie ładne opakowanie i większa matryca robi robotę, ale jej możliwości
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-10-2019 o 22:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #394
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    nie od dzisiaj wiadomo, że w Canonie nie da się wyciagnac 5ev z cienia, nie od dziś też wiadomo, że nikt tak nie fotografuje...

  5. #395
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    nie od dzisiaj wiadomo, że w Canonie nie da się wyciagnac 5ev z cienia,...
    Da się ale nie na tej matrycy, która jest jeszcze w starej technologii.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #396
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Xt-3 to bardzo dobry aparat. RP raczej średni, ale na pewno nie przez matrycę.
    To trochę tak jakby oceniać obiektyw tylko po ostrości.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #397
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    nie od dzisiaj wiadomo, że w Canonie nie da się wyciagnac 5ev z cienia, nie od dziś też wiadomo, że nikt tak nie fotografuje...
    Ale, że nikt w ogóle nie "wyciąga 5ev z cienia", czy tylko osoby fotografujące canonami ??? Zaręczam, że to zasadnicza różnica

    Proponuję te słowa oprawić w ramki oprawić w ramki i powiesić na ścianie aby koniecznie upewniać się w tym przed po każdej sesji fotograficznej

    A wracając z krainy fantazy do rzeczywistości rozkmniniajac owo "wyciagnac 5ev z cienia" należy nadmienić, że działa również na światła i robiąc zdjęcia pod światło (ponad 70% moich zdjęć) nie wyobrażam sobie sklejania kilku kadrów tego samego ujęcia z różną ekspozycją (co przy portrecie jest wręcz niemożliwe) przy każdym zdjęciu w canonie którego używałem (10D, 7D, 5D MARK I, 5D MARK II, 5D MARK III).

    BTW

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EOS-R-vs-A7iii-DR-crop-3-1024x576.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	2926

    Oryginał:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EOS-R-vs-A7iii-DR-ref-3-1024x683.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	2927

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Xt-3 to bardzo dobry aparat. RP raczej średni, ale na pewno nie przez matrycę.
    Spoko Z całą pewnością RP jest średni "nie przez matrycę" Matryca w aparacie cyfrowym to przecież zupełnie nieistotny element układanki. Zapewne coś jak klisza w aparatach analogowych


    ps.

    Odnoszę wrażenie, że wszyscy użytkownicy canona na CB żyją w jakimś bajkowym, wyimaginowanym świecie w którym są jednorożce oraz wiszące góry wzorem Avatara , wśród których latają na smokach, lub innych latających ustrojstwach
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-10-2019 o 09:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #398
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale, że nikt w ogóle nie "wyciąga 5ev z cienia", czy tylko osoby fotografujące canonami ??? Zaręczam, że to zasadnicza różnica

    Proponuję te słowa oprawić w ramki oprawić w ramki i powiesić na ścianie aby koniecznie upewniać się w tym przed po każdej sesji fotograficznej

    A wracając z krainy fantazy do rzeczywistości rozkmniniajac owo "wyciagnac 5ev z cienia" należy nadmienić, że działa również na światła i robiąc zdjęcia pod światło (ponad 70% moich zdjęć) nie wyobrażam sobie sklejania kilku kadrów przy każdym zdjęciu w canonie którego używałem (10D, 7D, 5D MARK I/II/III).

    BTW

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EOS-R-vs-A7iii-DR-crop-3-1024x576.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	2926

    --- Kolejny post ---



    Spoko Z całą pewnością RP jest średni "nie przez matrycę" Matryca w aparacie cyfrowym to zupełnie nieistotny element układanki. Zapewne coś jak klisza w aparatach analogowych


    ps.

    Odnoszę wrażenie, że wszyscy użytkownicy canona na CB żyją w jakimś bajkowym, wyimaginowanym świecie w którym są jednorożce oraz wiszące góry wzorem Avatara , wśród których latają na smokach, lub innych latających ustrojstwach
    Ja myślę że my uzytkownicy Canona zyjemy w czasach tak odległych jak czasy w których ludzie rzucali kamieniami w dinozaury. Stąd te dziwne podejście do sprawy bo w tamtych czasach aparatów cyfrowych jeszcze nie bylo tylko analogi na ktorych uwieczniono te dinozaury ale to byly słabe aparaty.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  9. #399
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Da się ale nie na tej matrycy, która jest jeszcze w starej technologii.
    X-T3 nie jest jedyne akceptowalne z tym +5EV:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	T3.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	195,6 KB
ID:	2928
    To raczej matryca RP trochę odstaje.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #400
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To raczej matryca RP trochę odstaje.
    To "trochę" brzmi prawie jak zupełnie nieistotne nic . Matryca w RP jest z 2013 roku a ja obecnie używam aparatu z matrycą z 2014 roku i jest tak plastyczna, że mogę na niej wszystko wyciągnąć ze świateł i cieni. W canonie rzecz nieosiągalna. Można ? Można.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-10-2019 o 09:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 40 z 97 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •