Strona 74 z 97 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #731
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Już znalazłem, po prostu miałem przy strzałce w prawo przypisane - wyłącz, więc trzymając body niechcący ją naciskałem. Mam grube niesprawne paluchy, zanim się nauczę obsługi trochę czasu minie. Usunąłem ze wszystkich strzałek przypisanie, dałem na OFF. Jak się nauczę trzymać będę przypisywał. Jak byłem piękny i młody fotografowałem koncerty, musiałem mieć body obmacane, bo nie było czasu na sprawdzanie w instrukcji co naciskam, szczególnie jak fotografowałem będąc na scenie razem z muzykami.

  2. #732
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta

    Jeszcze na koniec pytanie, tylko błagam nie denerwujcie się, bo już o tym była mowa. Mam ładowarkę USB, oraz dwie z kompletu do akumulatorów zamienników, one też USB - czy ja te ładowarki mogę podłączyć do power banku, "pierwszego lepszego", nie musi być Power Delivery?
    ladowarka ma napiecie zasilania 5 V , na wyjsciu tyle ile bateria (czyli wiecej - u mnie o ile pamietam 7,4 V ( nieco wiecej )).
    mozesz zasilac kazdym zasilaczem z komorki i kazdym powerbankiem.

    ladowanie powerbanka 10 k mah z zasilacza komorkowego to czas rzedu ok. doby .


    moze sa jakies wyjatki , ale nie sadze .

    zasilacz canona USB bezposrednio do R to delikatnie mowiac niezbyt inteligentne rozwiazanie .

  3. #733
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Ładowarka USB podłączona do zasilacza ze smartfona ładowała mi akumulator około 2 godzin, tak samo było z zasilaczem z tabletu i zamiennikiem.
    Te pytania dotyczące powerbanku odnoszą się do sytuacji kiedy nie będzie gniazdka, a bywam w takich sytuacjach przez 2 czy 3 dni.
    Ciekaw jestem jak długo powerbank będzie ładował akumulator i czy jest w stanie naładować go raz, czy więcej razy?

    . . . .zasilacz canona USB bezposrednio do R to delikatnie mowiac niezbyt inteligentne rozwiazanie . .
    . ale to nie jest mój pomysł, tylko firmy produkującej body, coś ich do tego skłoniło, a czy to mądre czy nie, nie wiem, nie mnie to oceniać.

  4. #734
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Ładowarka USB podłączona do zasilacza ze smartfona ładowała mi akumulator około 2 godzin, tak samo było z zasilaczem z tabletu i zamiennikiem.
    Te pytania dotyczące powerbanku odnoszą się do sytuacji kiedy nie będzie gniazdka, a bywam w takich sytuacjach przez 2 czy 3 dni.
    Ciekaw jestem jak długo powerbank będzie ładował akumulator i czy jest w stanie naładować go raz, czy więcej razy?

    . . . .zasilacz canona USB bezposrednio do R to delikatnie mowiac niezbyt inteligentne rozwiazanie . .
    . ale to nie jest mój pomysł, tylko firmy produkującej body, coś ich do tego skłoniło, a czy to mądre czy nie, nie wiem, nie mnie to oceniać.
    mnie PB 10 k mah laduje 3 razy , nie jest to tak pelne naladowanie jak zasilaczem , oceniam , ze gdzies tak na ok 90%,
    czas to ok 2 godziny , chyba nawet nieco mniej. Prad ladowania z PB jest wiekszy niz ze zwklego seryjnego zasilacza komorkowego ( choc bywaja i wiekszej mocy)

    tzn czy wezmiesz powerbank , czy 3 baterie , w praktyce wyjdzie na to samo.

  5. #735
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Czyli można założyć, że 3 baterie oraz PB 10k mah, mogą mi wystarczyć na min dwa dni
    a oszczędnie na 3, przy założeniu, że biegam z aparatem od rana do nocy (oczywiście nie bez przerwy).
    Cykam, cykam na pierwszym akumulatorze a jak się skończy zakładam drugi a pierwszy podłączam do PB,
    i teoretycznie może być tak, że zanim wyczerpię drugi, to ten pierwszy się naładuje.

    Na szczęście filmów nie kręcę, i nie mam we krwi ciągłego przeglądania co zrobiłem.

    Bechamot ale to co Ty piszesz dotyczy R, a ja mam RP, akumulatory są chyba inne?
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 12-08-2020 o 19:16

  6. #736
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    10k mAh? Nie prościej 10Ah?

  7. #737
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    10k mAh? Nie prościej 10Ah?
    prosciej o 2 literki

    ale zadajac pytanie dlugosci ok 25 literek w sumie wyszlo o ok 23 literki trudniej.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta

    Bechamot ale to co Ty piszesz dotyczy R, a ja mam RP, akumulatory są chyba inne?
    nie ma znaczenia . w kazdym aparacie jest ten sam rodzaj energii

    mozesz latwo oszacowac potrzebna Energie do naladowania baterii mnozac pojemnosc przez napiecie

    np 1040 mah * 7,2 V = 7488 mAVH = 7,5 Wh , czyli 7,5 J

    powerbank 10 Ah , 5 v ma Energie 50 J

    sprawnowc ladowania ok 50 - 70 % tzn oddac mozesz z powerbank do barterii ok 25 - 35 J

    czyli ok 3 ladowan.

    ladowanie ostatnich 10 % pojemnosci baterii przewaznie trwa bardzo dlugo , wydluza sie niemal w nieskonczonosc , dlatego ladujac z powerbanka w krotkim czasie udaje sie uzyskac naladowanie nieco mniejsze od 100 % i tak sie zostawia .

  8. #738
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Bardzo dokładne tłumaczenie, bardzo dobrze, nawet lepiej, około 3 ładowań i to mi pasuje.
    Gdybym jeszcze wiedział ile czasu trwa naładowanie jednego aku z PB,
    to wiedziałbym już wszystko, co mi potrzebne.

    Od początku pojawienia się RP było narzekanie, że słaby akumulator (słaby - czyli mało zdjęć).
    Wydawało mi się, że akumulatory w R są większe niż w RP, umożliwiają wykonanie większej ilości zdjęć
    a tym samym dłużej trzeba je ładować?

  9. #739
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Bardzo dokładne tłumaczenie, bardzo dobrze, nawet lepiej, około 3 ładowań i to mi pasuje.
    Gdybym jeszcze wiedział ile czasu trwa naładowanie jednego aku z PB,
    to wiedziałbym już wszystko, co mi potrzebne.
    ?
    to sa czasy porownywalne z ladowaniem zasilaczem od komorki.
    nawet troche krocej , dlatego ze PB jest w stanie ladowac wiekszym pradem niz te standardowe zasilacze

    mysle , ze ok 1,5 do 2 godzin to zajmie - ten rzad wielkosci . na pewno znacznie dluzej niz 15 minut , ale czasem i te 15 minut podladowania pozwola uratowac sytucje.

    z tego co piszesz majac do dyspozycji PW + 3 baterie jestes wypoasazony na pare tysiecy zdjec bez pradu, jesli nie bedzisz bawil sie aparatem i podgladem zdjec.
    pytanie jest ile te zamienniki w rzeczywistoci sa w stanie zrobic zdjec. To bedzie raczej mniej niz oryginal.

  10. #740
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    prosciej o 2 literki

    ale zadajac pytanie dlugosci ok 25 literek w sumie wyszlo o ok 23 literki trudniej.

    --- Kolejny post ---



    np 1040 mah * 7,2 V = 7488 mAVH = 7,5 Wh , czyli 7,5 J

    powerbank 10 Ah , 5 v ma Energie 50 J

    sprawnowc ladowania ok 50 - 70 % tzn oddac mozesz z powerbank do barterii ok 25 - 35 J

    czyli ok 3 ladowan.

    ladowanie ostatnich 10 % pojemnosci baterii przewaznie trwa bardzo dlugo , wydluza sie niemal w nieskonczonosc , dlatego ladujac z powerbanka w krotkim czasie udaje sie uzyskac naladowanie nieco mniejsze od 100 % i tak sie zostawia .

    upss...
    zeby przejsc na J trzeba przemnozyc godzine przez sekundy czyli 7,5 Wh= 27 k J
    powerbank 50 Wh*3600sek = 180kJ



    dla formalnej prawidlowosci - wynik sie nie zmienia , gdyz 3600 wystepuje i w liczniku i mianowniku , czyli wystarcza na te ok 3 ladowania.
    iloczyn pojmnosci i napiecia powerbanku dzieli sie przez iloczyn napiecia i pojemnosci baterii.

    upal czasem doskwiera , czasem pomaga w mysleniu.

Strona 74 z 97 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •