Strona 68 z 97 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #671
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Tmwstw - wielkie dzięki, faktycznie tak jest, zadziałało. Są dwie skale jasności, jedna na ekraniku dla ekranu, druga w wizjerze dla wizjera. Mnie myliło to, że po zmianie na min w wizjerze, patrzę na ekranik, a tam jest po środku, ale już wiem, że każde jest osobno. Dużo kłopotów sprawiła mi czerwona kropa "REC" do filmów, nie patrząc na body, robiąc na macane myliłem ją z Fn, więc przestawiłem na Lupkę, teraz jak niechcący nacisnę "REC" to mam powiększenie obrazu i tyle nic mi się nie nagrywa.

  2. #672

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Czy jest metoda na powiązanie punktowego pomiaru światła łącznie z punktem af?

  3. #673
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Czy jest metoda na powiązanie punktowego pomiaru światła łącznie z punktem af?
    Tylko w puszkach pro Canon oferował wprost taką funkcjonalność.
    Tak na prawdę w trybie pomiaru matrycowego wpływ punktu AF na pomiar jest bardzo duży. Oczywiście stoją za tym pokrętne algorytmy ale jest to silnie powiązane.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #674
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Pytanie z rzędu naiwnych, czy w zestawie RP + 24-105/4 L, da się jakoś dezaktywować pierścień ustawiania ostrości, łapię się na tym, że mam na obiektywie ustawione AF, ale pokręcam tym pierścieniem i wówczas dzieją się dziwne rzeczy.

  5. #675
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Pytanie z rzędu naiwnych, czy w zestawie RP + 24-105/4 L, da się jakoś dezaktywować pierścień ustawiania ostrości, łapię się na tym, że mam na obiektywie ustawione AF, ale pokręcam tym pierścieniem i wówczas dzieją się dziwne rzeczy.
    Kręcąc pierścieniem ostrości zmieniasz ostrość ale żeby dziwne rzeczy się działy to co coś szczególnego
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #676
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Jeżeli na obiektywie mam ustawione AF ale pokręcę pierścieniem ostrości to obraz powiększa mi się 5x i pokazuje się MF plus * Zakładam że wszystko jest ok tylko gdzieś coś mam ustawione nie tak jak powinno być. W tym czasie kiedy obraz jest powiększony 5x czas i przysłona świecą się na czerwono.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 01-08-2020 o 20:31

  7. #677
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Jeżeli na obiektywie mam ustawione AF ale pokręcę pierścieniem ostrości to obraz powiększa mi się 5x i pokazuje się MF plus * Zakładam że wszystko jest ok tylko gdzieś coś mam ustawione nie tak jak powinno być. W tym czasie kiedy obraz jest powiększony 5x czas i przysłona świecą się na czerwono.
    W 8 zakładce ustawień aparatu wybierz sobie Ręczna ostrość.. a tam można zablokować pierścień w trybie AF
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #678
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Sory za zawracanie głowy już znalazłem gdzie był błąd w ustawieniach, Menu 1, zakładka nr 8, Ręczna ostrośc dla obiekt. i tam wyłącz w trybie AF. Miałem włączone, więc miałem i Af, i manual jednocześnie . Beczkę soli trzeba zjeść, żeby to wszystko poustawiać. Dzisiaj zestaw aparat + obiektyw stracił cnotę, zrobiłem 183 zdjęcia i akumulator nadal ma 3 kreski naładowania. Z tym, że ja mam ustawiony tylko wizjer a ekranika nie używam, więc nieco jak w starym manualu, dopiero po przeniesieniu zdjęć na kompa sprawdzałem co mi wyszło. Jest ok jak na takiego mamuta wystarczy.

    --- Kolejny post ---

    Dzisiaj miałem okazję sprawdzić jak działa ten aparat z obiektywem na ogólnopolskiej imprezie "Meeting of styles". Fotografujących było całe stado. Patrzyli na mnie podejrzanie, bo ja jeden nie spoglądałem na ekranik po każdym zdjęciu, jak mi wyszło,
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 01-08-2020 o 21:05

  9. #679
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Wyświetlanie zrobionych zdjęć możesz mieć w wizjerze. Jak ktoś nie zerka w LCD to wcale nie znaczy, że nie ogląda zdjęć
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #680
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Zapewne tak jest, jeszcze do tego nie doszedłem, ale jak dla mojego oka, ten wizjer to taki przyrząd nie do oceny jakości zdjęcia, tylko pomocy w samym kadrowaniu, zanim wszystko jak mawia młodzież rozkminię, to minie rok albo i więcej. Ja mam o tyle dobrze, że nic nie muszę, sprzęt mi się nie musi amortyzować, nie zarabiam, nie wykonuję zleceń. Takie czasy mam dawno poza sobą, teraz tylko i wyłącznie zabawa, więc mogę nie patrzeć co mi wyszło, tu i teraz, tylko zaufać sprzętowi. Kupiłem sobie zabawkę i teraz jak mi wyskakuje jakiś "babol" to najpierw szukam, co ja źle sam ustawiłem. Jak na razie się nie zniechęcam.

Strona 68 z 97 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •