Strona 79 z 97 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #781
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    nie wiem jak ludzie coś takiego kupują, to ma matryce jak w starym 6d mark1, wykres się pokrywa z tym od 6d i w recenzji też pisali że to ta sama matryca
    Dlaczego rejestrując sie niedawno temu na forum nadałeś sobie nick Canon5dClassic? Sentyment? Masz prawo lubić sprzęt z kiepską matrycą? Dlaczego odmawiasz tego innym?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #782
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Off-topic:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlaczego rejestrując sie niedawno temu na forum nadałeś sobie nick Canon5dClassic?
    Bo nick "taniFotograf" już był zajęty?
    To nie pewność, ale podejrzenia, związane z stylem wypowiedzi tego kolegi.
    I tak, to komentarz nie związany z tematem dyskusji, więc zanim @taniFotograf tzn. @canon5dClassic zgłosi go do moderacji sam się zgłaszam (ewentualnie do przeniesienia do forumowego "śmietnika dyskusyjnego")

  3. #783
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Ciągle zataczamy koła w tych dyskusjach. Dzisiaj wybór jest ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja się tylko pytam dlaczego to wszystko jest takie drogie?

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  4. #784
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Można mu zarzucić dynamic range rodem z 2008 roku:
    https://www.photonstophotos.net/Char...ony%20ILCE-7M3

    Matryca Sony całkowicie go deklasuje, nie wiem jak ludzie coś takiego kupują, to ma matryce jak w starym 6d mark1, wykres się pokrywa z tym od 6d i w recenzji też pisali że to ta sama matryca

    gdybys wiedzial jak to dziala to pewnie nie dramatyzowalbys.


    jak to jest, ze ogladajac dzisiaj zdjecia robione przed 10 - 12 laty np za pomoca 20d albo popularnych wowczas hybryd w zasadzie na ekranie widzimy obraz o porownywalnym zakresie tonalnym co ze wspolczesnych aparatow ?
    trudno rozroznic . Owszem sa spore roznice ale w zakresie poziomu szumu, iso , ale nie przenoszonego zakresu tonalnego.

    wowczas mierzono w aparatach ok 5 - 6 EV , dzisiaj ok 12 - 15 .

    To nie jest tak , ze zdjecia z tamtego okresu przenosza 2 razy mniej tonow , to nie sa roznice zdecydowane.


    odpowiedz jest znana, choc nie wszystkim .
    Poniewaz obiektywy Maja MTF mniejsze od 1 czyli Kontrast obrazu z obiektywu na matrycy jest mniejszy od kontrastu sceny , wiec zakres tonalny obrazu na powierzchni matrycy jest mniejszy od zakresu tonalnego sceny .

    Mozna sie zdziwic jak znacznie.

    tutaj odpowiedni wykres :Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mtf34.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	163,5 KB
ID:	5071

    dla niskich czestosci przestrzennych , gdzie mtf = 0,99 ( dla wyzszych czestosci jest MTF znacznie nizsze, tzn dynamika sceny na obrazie ( na powierzchni matrycy) Spada znacznie mocniej) Scene o rozpietosci tonalnej 14 ev obiektyw transponuje do sceny o rozpietosci tonalnej na matrycy = 7,6 ev.

    zakres tonalny matrycy np 12 ev nie bedzie w ogole potrzebny ani wykorzystany.

    przeciwnie moze sie okazac ze na matrycy 8 EV otrzymamy lepsze odwzorowanie niz na matrycy 14 EV

    jesli mamy przetworniki D/A 14 b dla matryc o dynamice wejscia 8 ev i 14 ev to dla pierwszej matrycy zostanie zapiasany obraz w rozdzieloczosci ( dynamika wyjscia ) 15564 tonow/Kanal , zas na matrycy 14 ev zostanie zapisany w rozdzielsczosci 8894 tonow / kanal - mimo matrycy o wyzszej rozpietosci tonalnej , gdyz zostanie wykorzystany tylko czesc zakresu tonalnego jaki moze zapisac matryca. obraz bedzie zapisany gorzej ( nisza dynamika wyjscia ) .


    stad roznice w zapisanym zakresie tonalnym przez matryce wspolczene wcale nie sa ok 2 razy wieksze , choc ich dynamika wzrosla w stosunku do matryc starych niemal dwukrotnie. Decyduje jakosc obrazu na matrycy . czyli jego rozpietzosc tonalna - to jest waskie gardlo - MTF.

    na tym forum w sasiednim watku pokazane byly zdjecia z wycieczki , robione raz za pomoca c6d , innym razem za pomoca R . Zdjecia subiektywnie z c6d byly lepsze , to oczywiscie takze kwestia obrobki , ale nie bylo tak , ze R zapisal cos , czego nie zapisalaby matryca c6d.


    owszem sony ma lepsze matryce , ale ciagle za pomoca starych c5 , mk2 , c6 robi sie dokladnie tak samo dobre zdjecia jak to uznawano przed 10 - laty i w zakresie tonalnym sa porownywalne ze wspolczesnymi.

    Jak wspomnalem duza roznica w zakresie szumow na wysokich ISO - tutaj mozna mowoc niemal o przepasci , ale nie w zakresie odwzorowania tonalnego.

  5. #785
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Można mu zarzucić dynamic range rodem z 2008 roku:
    https://www.photonstophotos.net/Char...ony%20ILCE-7M3
    mam ta matryce w 6D2 i jak do moich potrzeb to ona jest znakomita. RP nie kupilbym z wielu powodow jak telewizorek (i to bidny) w roli celownika, popaprana ergonomia, koniecznosc uzywania adapterow do zapiecia normalnej optyki, beznadziejna zywotnosc baterii, niedopasowana do tych brakow cena... ale na pewno nie z uwagi na matryce. jak RP spadnie do odpowiedniej dla jakosci tego aparatu ceny (500~600 EUR) to moze sobie kupie to jako aparat do torebki z 50/1.4 (albo STM) - kiedy nie robie zdjec na serio i nie musze miec normalnego narzedzia pracy. bo obrazek z tych 26Mpix mi sie wyjatkowo podoba. w porownaniu z moim obecnym torebkowym 70D+28/2.8 to to bedzie gigantyczny skok jakosciowy cokolwiek by twoje wykresiki nie udowadnialy

    zeby nie bylo niejasnosci - fanem wykresikow i tego rodzaju pomiarow nie bylem i nie bede. nawolalem sie tysiace RAW-ow z "duzo lepszej" na wykresikach matrycy 24Mpix (w M5), nawolalem sie dziesiatki tysiecy z 6D czy 6D2... i te dwa ostatnie bija na glowe M5. zupelnie nie te kolory i kontrasty. a to dla mnie wazniejsze niz jakies tam opowiastki o tym, ze wyciagane o 5EV zdjecie d* niedzwiedzia czarnego w jaskini ma mniejsze szumy. nie robie takich zdjec
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 23-09-2020 o 08:42
    www albo tez flickr

  6. #786
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Tutaj był wątek zatytułowany: Canon EOS RP, i tak było od 1 do 77 strony,
    natomiast od strony 78 pojawia się:
    Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Połączono dwa różne wątki, czy zmiana tematu???

  7. #787
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Tutaj był wątek zatytułowany: Canon EOS RP, i tak było od 1 do 77 strony,
    natomiast od strony 78 pojawia się:
    Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Połączono dwa różne wątki, czy zmiana tematu???
    mylisz sie , na kazdej stronie jest mowa o rp - rozych aspektach.

    o nowosciach canona nic nie znalazlem.
    moze przelaczyles cos u siebie i pomylily sie watki ?

  8. #788
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Nie wiem co mogłem przełączyć? powyżej mojego postu jest post Akustyka zatytułowany: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

  9. #789
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Nie wiem co mogłem przełączyć? powyżej mojego postu jest post Akustyka zatytułowany: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]
    ach masz racje , teraz zauwazylem..
    tresc jest o RP natomiast tytul sie zmienil.

    sorry - rzeczywiscie jest jak piszesz .

  10. #790
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Jacek_Z sprzatal watki, przerzucal rzeczy ze smietnika (tzn. Spekulacji) do odpowiednich watkow
    www albo tez flickr

Strona 79 z 97 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •