Strona 70 z 97 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #691
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Pytanie do - cybertoman: czy czytałeś gdzieś, spotkałeś się z opiniami o ładowaniu akumulatora do RP z power banku?

  2. #692
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Pytanie do - cybertoman: czy czytałeś gdzieś, spotkałeś się z opiniami o ładowaniu akumulatora do RP z power banku?
    Kupujesz ładowarkę na USB i po problemie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #693
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Kupujesz ładowarkę na USB i po problemie. - tak, to jest oczywiste, ale mnie chodzi o ładownie, kiedy nie mam dostępu do gniazdka, jestem w terenie. W teście tego aparatu na Optycznych napisali: ...Plusem jest natomiast możliwość ładowania przez USB-C, choćby z powerbanku.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 05-08-2020 o 12:46

  4. #694
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Kupujesz ładowarkę na USB i po problemie. - tak, to jest oczywiste, ale mnie chodzi o ładownie, kiedy nie mam dostępu do gniazdka, jestem w terenie.
    Dlatego potrzebujesz ładowarki USB, którą podepniesz do powerbanku.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #695
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Z tego co piszesz to mam podpiąć: Power bank do ładowarki USB a tą do aparatu. Czy coś źle zrozumiałem? Czyli oprócz Power banku mam kupić ładowarkę USB-c. W instrukcji jest zasilacz USB PD E-1, ale z rysunku wynika, że zasilany jest z gniazdka 220V.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 05-08-2020 o 12:52

  6. #696
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Z tego co piszesz to mam podpiąć: Power bank do ładowarki USB a tą do aparatu. Czy coś źle zrozumiałem? Czyli oprócz Power banku mam kupić ładowarkę USB-c. W instrukcji jest zasilacz USB PD E-1, ale z rysunku wynika, że zasilany jest z gniazdka 220V.
    Kupujesz ładowarkę do Twojego aku np. taką:
    https://www.mediaexpert.pl/foto-i-ka...eneo_spo=false
    Zasilasz ją z powerbanku przez kabel USB.
    Ładowanie baterii w aparacie uważam za niedorzeczne. Tak jest o wiele wygodniej.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #697
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    marfot nie denerwuj się, ja jestem starszym człowiekiem do którego po woli docierają informacje. To co podałeś, w linku, to jest ładowarka zasilana z Power banku - tak mam to rozumieć. Czyli wyjmuję akumulator z body wkładam to do tej ładowarki, podłączam Power bank i się ładuje.
    Bardzo dziękuję za oświecenie, z pewnością będę tego szukał. Ładowanie bezpośrednio w aparacie bez wyjmowania wydawało mi się łatwiejsze. Gdzieś tam się przemieszczam, wrzucam aparat do torby/plecaka podłączam power bank i się ładuje, tak to sobie wyobrażałem. Ale nigdy tego nie robiłem więc jestem zielony. Okazuje się, że pomiędzy body a power bankiem musi być ładowarka, co mi jakoś umkło niestety.

  8. #698
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    marfot nie denerwuj się, ja jestem starszym człowiekiem do którego po woli docierają informacje. To co podałeś, w linku, to jest ładowarka zasilana z Power banku - tak mam to rozumieć. Czyli wyjmuję akumulator z body wkładam to do tej ładowarki, podłączam Power bank i się ładuje.
    Bardzo dziękuję za oświecenie, z pewnością będę tego szukał. Ładowanie bezpośrednio w aparacie bez wyjmowania wydawało mi się łatwiejsze. Gdzieś tam się przemieszczam, wrzucam aparat do torby/plecaka podłączam power bank i się ładuje, tak to sobie wyobrażałem. Ale nigdy tego nie robiłem więc jestem zielony. Okazuje się, że pomiędzy body a power bankiem musi być ładowarka, co mi jakoś umkło niestety.
    Ja się łatwo nie denerwuję, no chyba, że ktoś wyjedzie z porównaniem z S .

    Na wyjazdy biorę tylko ładowarkę do akumulatora na USB. W hotelu zasilam ją ze zwykłej ładowarki do smartfona podłączonej do 230V. W samochodzie zasilam z gniazda USB, w terenie z powerbanku.
    Do ML musisz mieć 3 szt. aku. Jeden w body, drugi w ładowarce, trzeci w zapasie. Zawsze jak planujesz ponad 1000 fotek dziennie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #699
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    marfot a może masz doświadczenie, albo znasz kogoś, kto takie ma, co do zakupu Power banku, bo są różne. Chodzi mi konkretnie o Pojemność nominalną, Prąd wyjściowy - żebym nie kupił jakiegoś badziewia, co nie da rady naładować aku.
    1000 fotek, to ja nie zrobię przez miesiąc, może nawet kwartał. To jest dla mnie zabawka, a nie narzędzie pracy. Mnie sprawia przyjemność kadrowanie, ustawianie parametrów, cieszę się fotografowaniem. Sama myśl, że miałbym zrobić 1000 dziennie przeraża mnie i zniechęca. Pstryknąć się da ale potem to przejrzeć, szkoda życia.

    --- Kolejny post ---

    Z dotychczasowego doświadczenia fotograficznego wiem, że najciekawsze ujęcia są zawsze wtedy, kiedy aparat jest w torbie/plecaku.
    Oraz, że akumulator padnie w momencie kiedy najbardziej go będziemy potrzebowali.

    --- Kolejny post ---

    Napisałem do Canona.
    Dostałem odpowiedź:

    Dziękujemy za zapytanie i kontakt z Canon.
    W odpowiedzi na Pana pytanie, dotyczące aparatu EOS RP, uprzejmie informujemy, iż akumulator w tym modelu można ładować w aparacie za pomocą sprzedawanego oddzielnie zasilacza USB PD-E1. Jest on naszym produktem i gwarantujemy pełną funkcjonalność. Większość powerbanków, tak jak zasilacz USB PD-E1, posiada napięcie (output) 5 V. W związku z powyższym możliwe jest wykorzystanie powerbanka do ładowania akumulatora.
    Nie możemy jednakże udzielić gwarancji pełnej zgodności i poprawności działania tej funkcji, gdyż firma Canon nie testuje akcesoriów innych producentów. Nie możemy również doradzić, który powerbank będzie funkcjonować, ani potwierdzić czy podczas ładowania apart będzie sygnalizował ładowanie. Mamy nadzieję, że te informacje będą pomocne. W przypadku kolejnych pytań zapraszamy do kontaktu z działem technicznym Canon.

    Z odpowiedzi tej wynika, że napięcie wyjściowe firmowego zasilacza USB PD-E1 jest takie same jak Power banków, czyli po podłączeniu Power banku bezpośrednio do body, powinien ładować aku???
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 05-08-2020 o 14:00

  10. #700
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    marfot a może masz doświadczenie, albo znasz kogoś, kto takie ma, co do zakupu Power banku, bo są różne. Chodzi mi konkretnie o Pojemność nominalną, Prąd wyjściowy - żebym nie kupił jakiegoś badziewia, co nie da rady naładować aku.
    1000 fotek, to ja nie zrobię przez miesiąc, może nawet kwartał. To jest dla mnie zabawka, a nie narzędzie pracy. Mnie sprawia przyjemność kadrowanie, ustawianie parametrów, cieszę się fotografowaniem.
    Ja używam powerbank 10000mAh z wyjściami 1A i 2A. Chyba noname.
    Może na początek kup 2 akumulatory choćby zamienniki i zobacz czy to nie wystarczy a potem kombinuj z ładowarką i powerbankiem.

    Jak lubisz zabawę sprzętem to może się to okazać "paliwożerne"
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 70 z 97 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •