Strona 81 z 97 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #801
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Do tych nieszczęsnych RAW3 próbowałem zainstalować DNG konwerter, ale się nie udało, niby poszło bez bólu, ale przy próbie otworzenia programu komunikat: na komputerze brak pliku .......dll. Proszę powtórzyć instalację, powtórzyłem nadal brak pliku dll.

  2. #802
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Ja na swoim sprzęcie przeszedłem na stałe tylko na C1, C2, C3
    Można pod każde Cx zaprogramować/ustawić cały zestaw potrzebnych ustawień i wtedy tylko przełączać na kółku C1 <-> C2 <-> C3

    jp

    W moim body tak się nie da zrobić, przynajmniej w tym co sprawdzałem. Mam przypisane funkcje do guzików i w Av, TV, M mi to działa, natomiast na C1, C2, C3 już nie, czerwone kółeczko mam przypisane do Lupki, powiększa mi w 5x lub 10x, i to jest ok działa, jest potrzebne. Ale jak przełączę na C1, C2, C3 to po naciśnięciu czerwonego kółeczka startuje zapis filmu. Pewnie inne funkcje też ale nie sprawdzałem wszystkiego.
    Nie znam RP

    1.
    W trybie programowania C1, C2, C3 u mnie się programuje w ten sposób że dla każdego z nich z osobna, np. C1 :
    a. ustawiam wszystkie parametry/funkcje aparatu tak jak potrzebuję
    b. i zapisuję (gdzieś w menu) że to zestaw C1
    I następnie powtarzam (a,b) z innymi ustawieniami kolejno dla C2 i C3.

    2.
    W trybie fotografowania po przekręceniu kółka na dane Cx aparat jest ustawiony na ten zestaw pod który został zapisany.

    Powinno być w RP podobnie

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-10-2020 o 20:54
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #803
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Być może tak jest i tutaj, ale to już nie na dzisiaj bo ustawienie wszystkich parametrów, to jak dla mnie parę godzin roboty. Na razie motam się z konwerterem DNG. Ale cieszy mnie, że zamiast mordobicia czeka mnie merytoryczna pomoc, są ludzie którzy chcą to zrobić zamiast tarzać się w błocie.

  4. #804
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Być może tak jest i tutaj, ale to już nie na dzisiaj bo ustawienie wszystkich parametrów, to jak dla mnie parę godzin roboty. Na razie motam się z konwerterem DNG. Ale cieszy mnie, że zamiast mordobicia czeka mnie merytoryczna pomoc, są ludzie którzy chcą to zrobić zamiast tarzać się w błocie.
    nie wiem czy niepotrzebnie nie tracisz czas na converter DNG.
    Zdjecia z tego conwertera mimo tego samego oznaczenia ( rozszerzenia ) nie sa wiecej raw-ami
    to nie jest dokladnie co DNG wprost z niektorych aparatow.

    moze warto sprobowac alternatywnie capture one?

  5. #805
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Być może tak jest i tutaj, ale to już nie na dzisiaj bo ustawienie wszystkich parametrów, to jak dla mnie parę godzin roboty. Na razie motam się z konwerterem DNG. Ale cieszy mnie, że zamiast mordobicia czeka mnie merytoryczna pomoc, są ludzie którzy chcą to zrobić zamiast tarzać się w błocie.
    1.
    Dobrze by było na początek wyodrębnić/(ustalić ze sobą) 3 najczęściej ustawiane przez Ciebie zestawy (dla różnych sytuacji zdjęciowych).
    Mogą się różnić bardzo lub tylko trochę
    Mogłoby to być np. :

    a. (najczęściej używane)
    AV, f/5.6, AutoIso, ........, RAW
    b. (+HDR)
    AV, f/5.6, AutoIso, ........., RAW+jpg, HDR
    c. (statyw)
    AV, F/8, ISO 100, ..........., RAW, bracketing EV (-2, 0 +2)

    2.
    Ustawić na aparacie zestaw :
    - a i zapisać go jako C1
    - b -> C2
    - c -> C3

    3.
    Kiedykolwiek ustawisz na kółku np. C2 i potwierdzisz to takie będą ustawienia jak zdefiniowałeś w pkt. 1/b
    Aż do zmiany jakiegokolwiek ustawienia w aparacie lub zmiany Cx

    4.
    Jaki jest aktualny Cx widać na kółku i (najprawdopodobniej w RP także w wizjerze i monitorku)

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #806
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Zawsze robiłem na AV, przysłoną regulując głębię, czasami na M, pozostałe parametry dobierałem zależnie od sytuacji.
    Robiłem głównie na RAW, bo łatwiej mi było wyciągać cienie, zmieniać balans bieli, tłumić światła.
    Znam fachowca, człowieka po filmówce, żyjącego z fotografii, prowadzącego plenery i warsztaty, który świadomie nigdy nie robi na RAW, używa tylko JPEG!!!
    Poustawiam sobie wszystko, tylko to zajmie mi więcej czasu niż innym, najgorsze są guziki blisko prawej krawędzi, może być, że właśnie to zmusi mnie do zakupu R6.

  7. #807
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Problem, dzięki pomocy kolegów rozwiązany, ale nie było prosto.
    Zazwyczaj robiłem na AV, RAW + JPEG, - i te wszystkie ustawienia, plus inne zapisałem jako C1.
    Natomiast na AV ustawiłem HDR - wszystkie zdjęcia.

    I teraz mam tak:
    - ustawiam pokrętłem C1 i mam dokładnie to, co miałem na AV, w tym także RAW+JPEG.

    - obracam pokrętło na AV i mi robi HDR i zapisuje jako "L", ale . . .

    - po obróceniu pokrętła na C1 mam RAW+JPEG, a nie tylko JPEG

    Chodziło mi o to, żeby ciągle nie grzebać w menu.
    HDR nie da się zapisać pod C1, C2, C3,
    po wybraniu HDR te trzy ustawienia są nieaktywne.

  8. #808
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Problem, dzięki pomocy kolegów rozwiązany, ale nie było prosto.
    Zazwyczaj robiłem na AV, RAW + JPEG, - i te wszystkie ustawienia, plus inne zapisałem jako C1.
    Natomiast na AV ustawiłem HDR - wszystkie zdjęcia.

    I teraz mam tak:
    - ustawiam pokrętłem C1 i mam dokładnie to, co miałem na AV, w tym także RAW+JPEG.

    - obracam pokrętło na AV i mi robi HDR i zapisuje jako "L", ale . . .

    - po obróceniu pokrętła na C1 mam RAW+JPEG, a nie tylko JPEG

    Chodziło mi o to, żeby ciągle nie grzebać w menu.
    HDR nie da się zapisać pod C1, C2, C3,
    po wybraniu HDR te trzy ustawienia są nieaktywne.
    1.
    AV to jest pojedyncze ustawienie (priorytetu) przesłony do której aparat dobiera czas naświetlania wynikający z pomiaru światła, "wszystkie" pozostałe ustawienia nie ulegają zmianie.
    Jeśli ustawione na kółku masz AV i zmienisz np z f/5.6 na f/8 to zmieni się czas naświetlania ale wszystkie pozostałe parametry/ustawienia pozostaną te same

    2.
    C1, C2, C3 to jest zaprogramowanie/zapis zestawu naraz wielu ustawień.
    Jeśli wrócisz/zmienisz na kółku np. na C1 to wszystkie/cały zestaw zaprogramowane ustawienia jako C1 będą aktualne/obowiązywały

    3.
    Nie bardzo widzę sens/potrzebę mieszania/używania na kółku razem zarówno C1 jak i AV.
    Lepiej będzie np. jak zaprogramujesz jako C1 zdjęcia (AV, f/x, ..z HDR) a jako C2 zdjęcia (AV, f/x, ... bez HDR) i przestawiał na kółku tylko C1 <-> C2 <-> C3
    No ogół nie ma potrzeby "mieszać/grzebać" wtedy w menu przy robieniu zdjęć

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-10-2020 o 21:21
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #809
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Już napisałem, nie da się zaprogramować C1, C2, C3 z HDR, bo w chwili wybrania w menu HDR, funkcja C1, C2, C3 jest nieaktywna. Przynajmniej ja tego nie umiem zrobić.
    Z tego powodu na C1, C2, C3 mam RAW + JPEG i nie używam tu HDR,
    natomiast na AV mam HDR - ciągły (każde zdjęcie).
    Przy takim ustawieniu wystarczy jeden obrót pokrętła, i mam HDR a po obrocie RAW + JPEG.
    zamiast grzebania i klikania kilka czy kilkanaście razy w menu.
    Może coś źle robię?

    Żeby było jasne, zależy jaką kolejność klikania wybieram:
    jak wybiorę C1 to mogę z menu wybrać HDR, ale mi zmieni RAW + JPEG, na sam JPEG a mnie właśnie chodzi o to, żeby nie zmieniało.
    Natomiast jak wybieram HDR to już zapisać tego w C1, C2, C3 nie mogę bo te funkcje są wyszarzone - nieaktywne.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 05-10-2020 o 21:31

  10. #810
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Już napisałem, nie da się zaprogramować C1, C2, C3 z HDR, bo w chwili wybrania w menu HDR, funkcja C1, C2, C3 jest nieaktywna. Przynajmniej ja tego nie umiem zrobić.
    Z tego powodu na C1, C2, C3 mam RAW + JPEG i nie używam tu HDR,
    natomiast na AV mam HDR - ciągły (każde zdjęcie).
    Przy takiem ustawieniu wystarczy jeden obrót pokrętła, i mam HDR a po obrocie RAW + JPEG.
    zamiast grzebania i klikania kilka czy kilkanaście razy w menu.
    Może coś źle robię?
    Nie znam RP, pewno masz rację ... ale jest to dziwne że nie da się tak zaprogramować.
    To pewno jest wyszczególnione w instrukcji

    Jak się w RP robi/tworzy HDR, są 3 kolejne zdjęcia z różnymi naświetleniami ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-10-2020 o 21:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 81 z 97 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •