Strona 52 z 97 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #511
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez odziownik Zobacz posta
    Niestety Nikon w całej mojej sympatii dla systemu odpada z powodu założenia bazowego - niezawodny AF z wykrywaniem twarzy, z porównań wypada tu najsłabiej niestety...
    to jest bardzo przydatna funkcja dla osob niewidomych , ktore chcialyby robic zdjecia.

    jesli to ma byc glownym kryterium doboru aparatu to lepiej kupic sobie rower, gdyz pozytek bedzie wiekszy .

  2. #512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Z6 jest droższe niż rp ale daje dużo więcej : lepsza migawka , matryca , evf i kilka innych rzeczy .
    Eye af nie działa dużo gorzej niż w rp . Zaznaczam ze z6 nie używałem ale pełno jest filmów porównawczych .

  3. #513
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    a szkla RF to przepraszam jakie masz zamiar kupic?
    bo ja w tym "systemie" nie widze doraznie nic sensownego dla pasjonata. jeden znosny cenowo i uczciwy optycznie zoom 24-105/4 to owszem jest, OK. i potem jedno uczciwe cenowo szklo dla milosnikow ogniskowej 35mm i wy* winiety dla zdesperowanych, zeby uzasadnic zakup aparatu na wymienna optyke
    a potem albo mizeria (24-105 ten z 7.1 albo 24-240) albo juz gablotka szkiel-misiow w cenie przyzwoitego roweru, ktore pozrywaja kapcie z nog jak juz w koncu pojawi sie ten mityczny R5 czy cokolwiek to by mialo byc (korpus z bagnetem RF i dla odmiany z prawdziwa ergonomia Canona)

    w porownaniu z RF-em, nikonowska Z-ka wyglada co najmniej ciekawie
    www albo tez flickr

  4. #514
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    No nie mogę, na forum polecają Nikona
    Ale dziwne skoki robisz, jeśli chodzi o pomysły. Z7 nie, może RP. Dlaczego skok z górnej półki Nikona na budżetowego Canona?
    Co do eyefocus. Jest taki film na YT gdzie porównuje ktoś odległość z jakiej aparat wykryje oko. Sony z ogromnej, Nikon z bliższej. Tylko pomyślmy nad praktyką, bo tym się tam nikt nie zajął. Co mi daje złapanie oka z 15 metrów vs 5 metrów? Sugeruję zaprząc jakikolwiek kalkulator GO i zobaczyć co mi da wykrycie z 15 metrów. Przecież wystarczy, że aparat wyłapie wtedy głowę. Trzecia aktualizacja softu w Nikonach Z powoduje, że eyefocus jest absolutnie wystarczający i pewny.

    Inny dziwny pomysł. Przeskok z D700 (model z roku 2008, matryca jak na dzis stosunkowo mało elastyczna) na Canon EF - to rozpatrywałeś. Dziwne.
    Nie wiem jakie masz szkła, ale jeśli z silnikami to Z6 jest wyborem OK, albo Nikon D780, nowość, w której jest trochę rozwiązań z bezlusterowców, zobacz co on potrafi w trybie LV.
    Napisałeś kategorycznie że bezlusterkowce sa przyszłością, tymczasem ja nie daje za to głowy. Najlepiej by były aparaty hybrydowe 2 w 1. D780 to pół kroku w te stronę. Mam nadzieję, że producenci lustrzanek pójdą odwazniej w te stronę, docenią AI z telefonów komórkowych itp. ale to temat na inną dyskusje.

    Przeskakując z 12-letniego modelu na cokolwiek nowego zauważysz zmianę na lepsze bez względu na to, na co sie przesiądziesz. Pomijam ergonomię.
    Fajnie się czyta zachwyty na fejsie ludzi, którzy mieli stare body DX i kupili nowe bezlustro z innego systemu pisząc nagle jakie to (dajmy na to) Sony lepsze. Pisząc o firmie, a nie bardzo zwracając uwagę na to, że porównują staroć z niskiej półki do nowości ze średniej półki. Odziownik, nie sugerują sie takimi wpisami.

  5. #515
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez odziownik Zobacz posta
    Niestety Nikon w całej mojej sympatii dla systemu odpada z powodu założenia bazowego - niezawodny AF z wykrywaniem twarzy, z porównań wypada tu najsłabiej niestety...
    Sony jest bardzo kuszące niestety cena jest straszna, samo body można przeżyć, ale potem jeszcze trzeba kupić szkła no i fatalna ergonomia też jest przykra...
    Fatalna egronomia to jest w R/RP. Nikona bym postawił na równi z Sony. Szkła do Sony to najmniejszy problem, chyba, że ktoś z założenia kupuje tylko GMaster lub do RP będzie kupował L RF :P
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #516
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Fatalna egronomia to jest w R/RP. Nikona bym postawił na równi z Sony. Szkła do Sony to najmniejszy problem, chyba, że ktoś z założenia kupuje tylko GMaster lub do RP będzie kupował L RF :P
    Mówisz tak, bo masz od lat soniaka. Ja mam dostęp do a7III jak jestem u dobrego ziomka i za każdym razem się zastanawiam jak można tak spier**lic ergonomię w aparacie. Metalowy mikro kloc którego trzeba ściskać palcami, by nie wyślizgną się z dłoni. Kolega jest podobnego zdania, mimo że bardzo chwali jakość obrazaka.

  7. #517
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    by nie wyślizgną się z dłoni
    "By nie wyślizgną", LOL...

  8. #518
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Mówisz tak, bo masz od lat soniaka. Ja mam dostęp do a7III jak jestem u dobrego ziomka i za każdym razem się zastanawiam jak można tak spier**lic ergonomię w aparacie. Metalowy mikro kloc którego trzeba ściskać palcami, by nie wyślizgną się z dłoni. Kolega jest podobnego zdania, mimo że bardzo chwali jakość obrazaka.
    Jak się przesiadłem z 5D3 na A7R2 to przez 2-3 tydodnie miałem kłopoty z ergonomia i menu.
    Po prostu inne.
    Wszystko stało się intuicyjne, dłoń/ręce się "naumiały"

    Po około roku byłem na wyjeździe i kolega miał 5D3, chciał zobaczyć jak jest z ML, zamieniliśmy się na kilka godzin.
    I obaj narzekaliśmy na ergonomię, ja z dużym zaskoczeniem

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-06-2020 o 18:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #519
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jak się przesiadłem z 5D3 na A7R2 to przez 2-3 tydodnie miałem kłopoty z ergonomia i menu.
    Po prostu inne.

    Po około roku byłem na wyjeździe i kolego miał 5D3, zamieniliśmy się na kilka godzin.
    I obaj narzekaliśmy na ergonomię, ja z dużym zaskoczeniem

    jp
    Żeby mówić o ergonomi uchwyty trzeba by było brać pod uwagę wielkość dłoni. Dla mnie 5DIV jest optymalny, 6D delikatnie za mały. Brałbym jeszcze pod uwagę wielkość podpiętego obiektywu i to czy zdjęcia robimy przez wizjer czy LV

  10. #520
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Żeby mówić o ergonomi uchwyty trzeba by było brać pod uwagę wielkość dłoni. Dla mnie 5DIV jest optymalny, 6D delikatnie za mały. Brałbym jeszcze pod uwagę wielkość podpiętego obiektywu i to czy zdjęcia robimy przez wizjer czy LV
    To prawda.
    Ale jak ktoś ma średnią/dużą dłoń to gdy focił puszkami EOS 1D to ergonomia puszki z każdego innego systemu/segmentu będzie dla niego gorsza.
    Tak mam

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 52 z 97 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •