Strona 44 z 97 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #431
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ciągle nie mogę pojąć, jak niby doświadczeni fotografowie piszą ciągle o konieczności prawidłowego naświetlenia stawiając to w kontrze do dużego DR. Owszem, jedno z drugim jest powiązane. Ale jeśli scena ma większe DR to oprócz prawidłowego naświetlenia (nie mozna prześwietlać by nie zabić bieli!!!) trzeba rozjaśnić detale w cieniach, a w tych cieniach musi być informacja o kolorze. Proste jak konstrukcja cepa, a jakoś niektórzy nie moga tego pojąć. Nawet jak się udowadnia to dając zdjęcia robione aparatami z matrycami z dużą i małą DR (m.in. cichy dawał w jakimś wątku z Canona i Sony).
    Masz w zupełności rację. Wiekszy DR jest lepszy i przydatny. Sam nie kupiłem 6DII z racji braku postępu matrycy w stosunku do mojego 5DII i 6D.
    Natomiast krucjata przeciw RP pod hasłem bezużyteczności matrycy może mylić wielu potencjalnych nabywców. Ta matryca nie ma DR na poziomie współczesnych matryc ale jakąś użyteczność jednak ma. Przykład wywołania RAWa z RP z netu (akurat dosyć prawidłowo naświetlonego):

    Jak był:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RPo-4766.JPG
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	306,6 KB
ID:	3010

    I po zgwałceniu w LR: Hihhlights -100, Shadows +100, Exposure +1,5
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RP+-4766.JPG
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	547,3 KB
ID:	3011

    Brutalniej już ten ten obrazek nie musi być traktowany.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #432
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Przykład wywołania RAWa z RP z netu (akurat dosyć prawidłowo naświetlonego):
    Post jest ewidentną manipulacją. Takie rzeczy to nie w C. Proszę administrację o interwencję i bana dla @marfot
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #433
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Myślę, że jak ktoś zajmuje się komercyjnie fotografią wnętrz to na takim zdjęciu albo umiejętnie zastosuje lampy albo wykona wielokrotnie zdjęcie ze statywu z różną korektą a potem zrobi delikatnego HDR-a. Nawet jeśli ma lepszą matrycę Sony, czy Nikona. Część osób tu na forum analizuje EOS-a RP wręcz w sposób laboratoryjny. To jest aparat, który ma być FAJNY i relatywnie niedrogi dla ludzi, którzy focą dla zabawy a nie zaawansowany.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #434
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Podaję link do oryginalnego RAWa i zachęcam do samodzielnego wywołania czymkolwiek:
    https://www.imaging-resource.com/PRO...G_4766.CR3.HTM

    Każdy może wtedy ocenić czy szumy i ich nasilenie po samodzielnej obróbce są strawne czy nie.
    To nie jest mój głos w dyskusji nad wyższością matrycy z RP nad innymi bo jej osiągi laboratoryjne nie nadążają ale kopania leżącego nie pochwalam.
    PS
    Poczytałem opinie użytkowników na BH Photo i amatorzy, którzy weszli pierwszy raz w FF (dla nich to jest) cieszą się autentycznie tym body.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 27-10-2019 o 22:40
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #435

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Czy jest sens przechodzić z 650D na Canona RP? Zauważę różnice mimo rzekomo skopanego DR matrycy?
    Canon 650D | Sigma 50mm 1.4F | C 16-35mm L II | S 17-70mm F2.8-4.5 | Canon 580ex II

    Flickr

  6. #436
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez enforces Zobacz posta
    Czy jest sens przechodzić z 650D na Canona RP? Zauważę różnice mimo rzekomo skopanego DR matrycy?
    to jakas histeria.

    nic nie jest skopane.
    matryca pozwala na uzyskanie b. dobrych zdjec , z tym ze sa inne teoretycznie lepsze.
    slowem - Canon robi bardzo dobre matryce , inni - jeszcze lepsze


    oczywiscie ze jest sens.

    im wczesniej porzucisz C xxx tym wczesniej bedziesz zadowolony.

  7. #437
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez enforces Zobacz posta
    Czy jest sens przechodzić z 650D na Canona RP? Zauważę różnice mimo rzekomo skopanego DR matrycy?
    Tak jest, jak najbardziej. DR jest nie bardziej skopany niż w 650D

  8. #438
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez enforces Zobacz posta
    Czy jest sens przechodzić z 650D na Canona RP? Zauważę różnice mimo rzekomo skopanego DR matrycy?
    Tak. Sigma 50 i canon 16-35 dostaną potężnego kopa na RP. Nie pożałujesz.

  9. #439
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Gdzie i jakie rzeźbienie ? jednym ruchem wyciągam wszystko z cieni. "Rzeźbienie" zaczęłoby się dopiero przy oświetleniu lampą błyskową gdzie wszystko byłoby płaskie. O tym, że widoku za oknem również by nie było a jedynie wypalona plama od lamp błyskowych chyba nie muszę wspominać ? Nie lubię płaskiego oświetlenia lampami a tu musiałbym mieć co najmniej trzy lampy ze stripem oraz parawany wysłaniające.
    Światło pada zza pleców, twarz jest w cieniu. Po wyciągnięciu tych 4ev expozycja jest ok, ale brakuje efektu 3d (cieni, światła). Wtedy zaczyna się rzeźbienie (burn, doge) aby to jakoś wyglądało.

    Płaskie światło od lamp, czy kukułki?

  10. #440
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 44 z 97 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •