Strona 96 z 97 PierwszyPierwszy ... 468694959697 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #951
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Zygmuntowicz Zobacz posta
    Przy okazji chciałem zapytać o współpracę z systemową lampą canona 380 EX. Do tej pory wspomaganie IR autofokusa działało z wszystkimi canonami które miałem dotychczas. No ale kupiłem RP i **** nie działa. Którą ewentualnie z tych starszych miałbym kupić?
    Bezlustra nie wykorzystują wspomagania IR w lampach - to jasne od początku, niezależnie od systemu. Jaki masz plan wobec tego?
    Pojawiły się nowe lampy z doświetleniem diodowym. Może takie coś?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #952
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Bezlustra nie wykorzystują wspomagania IR w lampach - to jasne od początku, niezależnie od systemu. Jaki masz plan wobec tego?
    Pojawiły się nowe lampy z doświetleniem diodowym. Może takie coś?
    Gwoli ścisłości to nie jest żadna podczerwień, lecz czerwony wzorek, więc czego bezlustra z tego nie korzystają można się tylko domyślać
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #953
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Lustrzanki w trybie LV też z tego nie korzystają, z tego samego powodu - wzorek nie pokrywa całej powierzchni, na którą można nastawiać ostrość.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  4. #954
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Lustrzanki w trybie LV też z tego nie korzystają, z tego samego powodu - wzorek nie pokrywa całej powierzchni, na którą można nastawiać ostrość.
    Podoba mi się to wyjaśnienie. Nawet w lustrzankach w zwykłym trybie, jak nowsza lampa pokrywała wzorkiem wszystkie AF to wzorek się włączał, a jeśli wzorek starszej lampy nie pokrywał wszystkich pól autofokusa, to się nie włączał, chyba, że się ustawiło mniejszą ilość fizycznych punktów (np centralny) to starsze lampy wtedy wyświetlały wzorek, ale czasem nie cały tylko wybiórczy (dla tego puntu AF). Niestety chyba nawet po ograniczeniu AF w bezlustrach do samego centralnego też wzorek nie działa
    Ostatnio edytowane przez adawro ; 28-02-2023 o 15:44
    1DX + 50L

  5. #955
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Podoba mi się to wyjaśnienie. Nawet w lustrzankach w zwykłym trybie, jak nowsza lampa pokrywała wzorkiem wszystkie AF to wzorek się włączał, a jeśli wzorek starszej lampy nie pokrywał wszystkich pól autofokusa, to się nie włączał, chyba, że się ustawiło mniejszą ilość fizycznych punktów (np centralny) to starsze lampy wtedy wyświetlały wzorek, ale czasem nie cały tylko wybiórczy (dla tego puntu AF). Niestety chyba nawet po ograniczeniu AF w bezlustrach do samego centralnego też wzorek nie działa
    AF w bezlustrach wyczynia różne cuda - śledzenie twarzy, oka i czego tam jeszcze - po całej klatce. Wzorek nie daje rady - w każdym systemie. Na dodatek kolorek czerwony ogłupia DPAF(podobno).
    Wprowadzili doświetlenie diodami - nie wiem jak to działa w praktyce.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #956
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dzisiaj robiłem dalsze próby z lampą. w trybie AV, Tv i M body (RP) działa prawidłowo t.z.n. mogę sobie ustawiać pokrętłem przysłonę czy czas w drugim przypadku, natomiast w trybach C1,C2 czy C3 nie można tego zrobić. Mogę sobie kręcić pokrętłem a body nie reaguje, czy to tak ma być ?

  7. #957
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Zygmuntowicz Zobacz posta
    Dzisiaj robiłem dalsze próby z lampą. w trybie AV, Tv i M body (RP) działa prawidłowo t.z.n. mogę sobie ustawiać pokrętłem przysłonę czy czas w drugim przypadku, natomiast w trybach C1,C2 czy C3 nie można tego zrobić. Mogę sobie kręcić pokrętłem a body nie reaguje, czy to tak ma być ?
    A jakie tryby zaprogramowałeś pod pozycjami C1, C2 i C3 ?
    1DX + 50L

  8. #958
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Nieda się chyba ustawić pod C1... C3 trybów AV czyo TV tylko działa tryb automatyczny. W canonie 6D nie było problemu żeby to ustawić.

  9. #959

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Zygmuntowicz Zobacz posta
    Nieda się chyba ustawić pod C1... C3 trybów AV czyo TV tylko działa tryb automatyczny. W canonie 6D nie było problemu żeby to ustawić.
    Te tryby są po to, żeby sobie zaprogramować własne ustawienia, więc to co napisałeś brzmi nieprawdopodobnie. A w instrukcji co napisali?

  10. #960
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    W instrukcji jest napisane że można zaprogramować własne ustawienia ale jakie to już nie napisali.

    --- Kolejny post ---

    OK! robiłem źle bo ustawiałem przy włączonym trybie C1 na przełączniku zamiast wybrać AV lub TV i dopiero później rejestrować C1.

Strona 96 z 97 PierwszyPierwszy ... 468694959697 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •