Strona 8 z 97 PierwszyPierwszy ... 6789101858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #71
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Oba 6D. Na bocznych śmigają? Nawet 5Dmk... nie sa w tym mistrzami.
    nie mam zastrzezen do bocznych w 6D2. a mialem (spore) w 6D1 czy 5D2. prawda, ze nie jestem jakims bardzo wymagajacym uzytkownikiem AF, ale to co 6D2 mi daje jest dosc szybkie i bardzo pewne
    www albo tez flickr

  2. #72
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Ani 5d ani 6d moje obecne nie ma stabilizacji matrycy, chyba moge żyć bez tego. No i sony nie ma obracanego ekranika tylko jakis taki niepelnosprawny ten wyswietlacz.
    No tak, bardzo rzeczowe argumenty Cofając się do aparatu z lat 80-tych canona F1N, którego używam również mogę żyć bez IBIS, bez matrycy cyfrowej, odchylanego i obrotowego ekranu, wyświetlacza LCD i bez AF-a

    Może cofniemy się jeszcze bardziej w czasie do początków fotografii ?
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #73
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Obejrzałem przed chwilą jakieś amerykańskie hends on z prezentacji - kilka godzin w Nowym Orleanie. Co mnie bardzo rozczarowało, to żałosna praca eye-AF. Generalnie często na chwilę gubił oko, a po odejściu kilku kroków (w sensie 2-3) pozostawało tylko ostrzenie na głowę.
    Szkoda, bo to jest jedna z najbardziej mnie interesujących funkcji.
    A to nie jest tak, że przy większej odległości ostrzenie na oko już nie jest potrzebne, bo głębia jest większa i cała twarz jest już ostra?
    Co do tych prezentacji z eye-af zwróć uwagę, że mało kiedy pokazują zdjęcia wynikowe w powiększeniu. Zawsze tylko widok ekranu, po którym kwadracik afu dzielnie trzyma się oka. Przez chwilę bawiłem się kiedyś S a7III i też tak to wyglądało. Po powiększeniu zdjęć okazało się, że jednak nie były trafione w punkt -szkła natywne sony 28/2 i 85/1.8.
    Oczywiście, że Canon ma to na razie gorzej rozwiązane. Jednak osobiście podchodzę do tej funkcji ostrożnie i bez przesądzonej ekscytacji
    Miłego dnia
    moja www

  4. #74
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 060

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    @candar ale 5d i 6d to nie są aparaty z lat 80tych
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    @candar ale 5d i 6d to nie są aparaty z lat 80tych
    @cauchy - Piszesz "Ani 5d ani 6d moje obecne nie ma stabilizacji matrycy, chyba moge żyć bez tego". Tak więc tego... jeśli nie chwyciłeś ww. to bardziej łopatologicznie napiszę Jak nie potrzebuję szybkiego i celnego AF-a z EYE AF z ostrością na oczach przy f/1.2 na każdym zdjęciu, stabilizacji matrycy z dowolnym przypiętym szkłem oraz matrycy o dużej rozpiętości tonalnej i EVF w którym od razu koryguję parametry ekspozycji - to biorę na foty tzw. "kfjatkuf" starego canona F1N z lat 80-tych http://www.mir.com.my/rb/photography...1n/concept.htm Ale w każdej innej sytuacji gdzie liczy się 100% celnych naświetlonych w punkt zdjęć biorę bezlustro, które to umożliwia.

    Czego nie rozumiesz ?


    BTW - Canon EOS RP Anno Domini 2019 też nie jest z lat 80-tych i jako taki mógłby być lepiej wyposażony Ale i tak wróżę mu zawrotny sukces rynkowy bo znam osoby, które na niego czekały - mały, zgrabny, lekki i względnie tani bezlusterkowiec FF do torebki.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-02-2019 o 10:46
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 060

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    może inaczej, czy są jakieś usprawnienia względem 6D którego mam od 5 lat? jeśli tak to jest to pierwszy aparat w kolejce dla mnie.
    niech tylko do tej podróżniczej puszki dadzą też podróżniczy obiektyw, jak tamron 28-300 i jestem pozamiatany. Już przeżyję ten żałosny aku..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #77
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A to nie jest tak, że przy większej odległości ostrzenie na oko już nie jest potrzebne, bo głębia jest większa i cała twarz jest już ostra?
    Co do tych prezentacji z eye-af zwróć uwagę, że mało kiedy pokazują zdjęcia wynikowe w powiększeniu. Zawsze tylko widok ekranu, po którym kwadracik afu dzielnie trzyma się oka. Przez chwilę bawiłem się kiedyś S a7III i też tak to wyglądało. Po powiększeniu zdjęć okazało się, że jednak nie były trafione w punkt -szkła natywne sony 28/2 i 85/1.8.
    Oczywiście, że Canon ma to na razie gorzej rozwiązane. Jednak osobiście podchodzę do tej funkcji ostrożnie i bez przesądzonej ekscytacji
    Nie wiem jak jest, bo używałem tylko A7 w pierwszej wersji, z kitem, przez jakieś 2 godziny, w zasadzie jeszcze przed ich premierą w sklepach... Pewnie skończy się na tym, że pojadę do Cyfrowe.pl z plecakiem szkieł i poproszę o możliwość sprawdzenia jak to działa.

  8. #78
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Nie wiem jak jest, bo używałem tylko A7 w pierwszej wersji, z kitem, przez jakieś 2 godziny, w zasadzie jeszcze przed ich premierą w sklepach... Pewnie skończy się na tym, że pojadę do Cyfrowe.pl z plecakiem szkieł i poproszę o możliwość sprawdzenia jak to działa.
    No widzisz, najgorzej jest z możliwością przetestowania. Ostatnio chciałem sprawdzić eosa R w sklepie fotograficznym w Krakowie i ostatecznie nie dali mi go nawet włączyć. Wcześniej na ich profilu fb uzgodniłem, że nie ma z tym problemu. Byłem akurat przejazdem więc jakoś bardzo się nie gniewam no ale to niestety nie jest USA gdzie sobie do woli testujesz albo po tygodniu oddajesz bo jest lipa. Brakuje też wypożyczalni. A jeśli są to ceny rzędu 10% za wypożyczenie.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #79
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    może inaczej, czy są jakieś usprawnienia względem 6D którego mam od 5 lat? jeśli tak to jest to pierwszy aparat w kolejce dla mnie.
    niech tylko do tej podróżniczej puszki dadzą też podróżniczy obiektyw, jak tamron 28-300 i jestem pozamiatany. Już przeżyję ten żałosny aku..
    No niekoniecznie dla Ciebie o ile pasuje Ci koncepcja OVF i lustra. Osobiście od ośmiu lat wolę EVF i koncepcję ML.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #80
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 060

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    wiem tylko że chcę mieć nie więcej niż kilogram na aparat + obiektyw
    ej, a co z tym systemem M? zapomnieli o nim? tak patrzę na flagowce to dwa lata temu miały premierę.. a po 10 latach z FF mam ochotę się przepiąć na APS-C
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 8 z 97 PierwszyPierwszy ... 6789101858 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •