Strona 87 z 97 PierwszyPierwszy ... 37778586878889 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #861
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    Czy RP to w waszej opinii dobry wybór dla amatora? Od lat robię zdjęcia hobbystycznie i już od dawna myślałem o FF. Z uwagi na ruch canona zastanawiam się nad zmianą 70d na RP. Problem jaki widzę, to drogie szkła no ale jest adapter. Tylko czy o to chodzi? Martwi mnie ta stara matryca, ale może niepotrzebnie?


    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    wprawdzie mam go dopiero od miesiąca ale wg mnie jest zaskakująco dobry, nie liczyłem na tyle :-) za 4300(z adapterem ;-) )
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #862
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    Czy RP to w waszej opinii dobry wybór dla amatora? Od lat robię zdjęcia hobbystycznie i już od dawna myślałem o FF. Z uwagi na ruch canona zastanawiam się nad zmianą 70d na RP. Problem jaki widzę, to drogie szkła no ale jest adapter. Tylko czy o to chodzi? Martwi mnie ta stara matryca, ale może niepotrzebnie?


    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Napisz co focisz, jakie masz szkła, ew. jakie planujesz dokupić.
    Ogólnie to bdb aparat. Na pewno wolałbym go niż Fuji xt3/4, czy Sony z serii a6000.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #863
    Dopiero zaczyna Awatar dudzi90
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdańsk/Szczecinek
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Napisz co focisz, jakie masz szkła, ew. jakie planujesz dokupić.
    Ogólnie to bdb aparat. Na pewno wolałbym go niż Fuji xt3/4, czy Sony z serii a6000.
    Nie mam dużo szkieł. W zasadzie pod FF zostałaby mi tylko stałka canona 50 1.4. Obecnie chce kupić tamrona 35 1.8 z uwagi na stabilizacje. Pod FF chciałbym jakiegoś zooma dokupić, ale właśnie. Jak wsółpraca adaptera z tamronami? Jednak z mocowaniem EF można kupić tańsze obiektywy

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    moja galeria: www.nowydudzi.deviantart.com
    "Gdy tylko umiera człowiek, umiera również jego fotografia." Katherine Mansfield

  4. #864
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    Nie mam dużo szkieł. W zasadzie pod FF zostałaby mi tylko stałka canona 50 1.4. Obecnie chce kupić tamrona 35 1.8 z uwagi na stabilizacje. Pod FF chciałbym jakiegoś zooma dokupić, ale właśnie. Jak wsółpraca adaptera z tamronami? Jednak z mocowaniem EF można kupić tańsze obiektywy

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    50/1.4 to bardzo fajne szkło. Przerobiłem kilka sztuk. Używałem przez wiele lat. Mam jednak wrażenie, że przy systemie R nie wykorzystujemy pełnego potencjału. To szło ma wolny Af szczególnie przy pracy ciągłej i przeostrzaniu. Mówiąc dosadnie eyeAF w trybie ciągłym nie wyrabia. Możesz zostawić, bo możliwości i obrazek są w porządku, ale można też wymienić z niewielką dopłatą do rf50/1.8.
    Tamron 35/1.4 będzie dobrze chodził. Osobiście wolałbym jednak kupić używaną Sigmę art za 2k zł.
    Ogólnie efy chodzą bez problemu przez adapter. To tylko przeniesienie styków.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #865
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Na miałem front focus na c50 1.4 i 85 1.8 ma r

  6. #866
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    50/1.4 to bardzo fajne szkło. Przerobiłem kilka sztuk. Używałem przez wiele lat. Mam jednak wrażenie, że przy systemie R nie wykorzystujemy pełnego potencjału. To szło ma wolny Af szczególnie przy pracy ciągłej i przeostrzaniu. Mówiąc dosadnie eyeAF w trybie ciągłym nie wyrabia. Możesz zostawić, bo możliwości i obrazek są w porządku, ale można też wymienić z niewielką dopłatą do rf50/1.8.
    Tamron 35/1.4 będzie dobrze chodził. Osobiście wolałbym jednak kupić używaną Sigmę art za 2k zł.
    Ogólnie efy chodzą bez problemu przez adapter. To tylko przeniesienie styków.
    Piszę przez pryzmat używania R:
    Powiem szczerze, że też mam taką obserwację, że przy ostrzeniu na oku lepiej zostawić AF w trybie ONE SHOT niż SERVO przy szkłach EF. Nie jest to może jakoś szczególnie uciążliwe, ale jednak da się zauważyć różnice, przy czym nie mam pewności czy to kwestia szkieł EF czy tego, że AF po prostu ciągle pracuje.

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Na miałem front focus na c50 1.4 i 85 1.8 ma r
    Generalnie na serii R problemów FF/BF nie powinno być z uwago na rodzaj AF, no chyba, że szkło uszkodzone na maksa.

  7. #867

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Do RP są wręcz stworzone stałki RF 35 i 50 w wersji 1.8

  8. #868
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Nie powinno. Nie wiem czy uszkodzone bo na lustrzane działały w punkt. Problem był na kilku metrach w plenerze. Więc albo były zbyt mało kontrastowe i af głupiał, albo przymykał przy ostrzeniu. Oki i Arty bez problemu.

    Zmieniłem na RF 50 i 85 STM i tak czy siak są dużo lepsze przy pełnej dziurze. 85 jeszcze lepsze że stabilizacją.

  9. #869
    Dopiero zaczyna Awatar dudzi90
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdańsk/Szczecinek
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    A waszym zdaniem lepiej inwestować w RP, czy zostać jeszcze na apsc z 70d i dokupić szkło na ef? Wiem, że pytanie dość ogólne ale pytam sięo prywatną opinie gdzieś z tyłu głowy liczę, że canon wypuści np. rp mark 2 z lepszą matrycą. Tylko jak wypuści to strzelam, że za min 2 lata. Teraz wyraźnie skupili się na sprzęcie z górnej półki

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez dudzi90 ; 28-04-2021 o 09:25
    moja galeria: www.nowydudzi.deviantart.com
    "Gdy tylko umiera człowiek, umiera również jego fotografia." Katherine Mansfield

  10. #870
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    A waszym zdaniem lepiej inwestoeać w RP, czy zostać jeszcze na apsc z 70d i dokupić szkło na ef? Wiem, że pytanie dość ogólne ale pytam sięo prywatną opinie gdzieś z tyłu głowy liczę, że canon wypuści np. rp mark 2 z lepszą matrycą. Tylko jak wypuści to strzelam, że za min 2 lata. Teraz wyraźnie skupili się na sprzęcie z górnej półki

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Za 2 lata ten RP będzie kosztował 2k zł. Kto wtedy kupi 70d? Zmieniaj
    Z tymi matrycami to wg mnie jest przesada. Wszyscy chcą robić dziś hdr-a z jednego pliku i ciągle przez to brakuje im DR
    Miłego dnia
    moja www

Strona 87 z 97 PierwszyPierwszy ... 37778586878889 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •