Strona 82 z 97 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #811
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Podczas ustawiania HDR, aparat robi 3 zdjęcia, jest do wyboru:
    - dynamika, automat, +- 1EV, +-2EV, +-3EV
    - Efekt 5 różnych
    - ilość zdjęć, czy jedno czy każde
    - automatyczne wyrównanie obrazu

    Dlaczego ja wybrałem każde, żebym po wykonaniu tego jednego nie musiał grzebać w menu od nowa.
    Dla mnie ten HDR jest dość ważny, bowiem nie robię zdjęć pięknych kobiet na kwietnej łące, często mam ciemne, bardzo ciemne pomieszczenia z jasnym otworem drzwi czy okna, i dobrze jest jeżeli w tym otworze coś widać i widać szczegóły w pomieszczeniu. Rozpiętość tonalna okna i ciemnych miejsc w pomieszczeniu przekracza zdolności rejestracyjne matrycy, stąd mogę robić kilka naświetleń, na światła i cienie lub skorzystać z HDR co jest szybsze i prostsze.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 05-10-2020 o 21:55

  2. #812
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Podczas ustawiania HDR, aparat robi 3 zdjęcia, jest do wyboru:
    - dynamika, automat, +- 1EV, +-2EV, +-3EV
    - Efekt 5 różnych
    - ilość zdjęć, czy jedno czy każde
    - automatyczne wyrównanie obrazu

    Dlaczego ja wybrałem każde, żebym po wykonaniu tego jednego nie musiał grzebać w menu od nowa.
    Dla mnie ten HDR jest dość ważny, bowiem nie robię zdjęć pięknych kobiet na kwietnej łące, często mam ciemne, bardzo ciemne pomieszczenia z jasnym otworem drzwi czy okna, i dobrze jest jeżeli w tym otworze coś widać i widać szczegóły w pomieszczeniu. Rozpiętość tonalna okna i ciemnych miejsc w pomieszczeniu przekracza zdolności rejestracyjne matrycy, stąd mogę robić kilka naświetleń, na światła i cienie lub skorzystać z HDR co jest szybsze i prostsze.
    Ja mam trochę inaczej (lepiej/gorzej)
    Mam pod przyciskiem "chwilowym" zaprogramowane 5 zdjęć +/- 2EV, gdy go nacisnę to aparat wykonuje owe 5 zdjęć ( u mnie RAW). Potem te 4 lub 5 zdjęć łączę w oprogramowaniu w postprocesie.

    Jest w aparacie funkcja AutoHDR, sama dobiera rozrzut naświetlana tak było ok, działa tylko w jpg, wykonuje 3 zdjęcia i łączy je w wynikowe jpg_hdr

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-10-2020 o 22:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #813
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Zdaję sobie sprawę, że gdybym zrobił 3x RAW z różnymi naświetleniami, dobrym pomiarem, to potem bym wyciągnął więcej w PS, ale to już jest zabawa, a mnie fotografowanie rajcuje, ale siedzenie przed kompem znacznie mniej. Mój aparat nazywany na tym forum kastratem jest tym najtańszym z serii EOS R i gdyby nie guziki to w zupełności, by mi wystarczył. Wiem, że ma wiele ograniczeń, ale da się z tym żyć. Kiedyś napisałem, że bardzo mnie kręci fotografowanie bez patrzenia na ekranik, który mam zamknięty, (czyli jak w starym analogu) na co inni użytkownicy tego forum od razu zripostowali, że aparat który jest wykastrowany, ja kastruję jeszcze bardziej, co nie ma zupełnie sensu. Jeżeli dobrze przeczytają blog Adama Trzcionki, to on właśnie tak fotografuje, jak najmniej korzysta z ekranika, większość rzeczy robiąc tylko w wizjerze. Ludzi cyfry poznaje się po tym, że po każdym cyk patrzą na ekran jak wyszło.

  4. #814
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Zdaję sobie sprawę, że gdybym zrobił 3x RAW z różnymi naświetleniami, dobrym pomiarem, to potem bym wyciągnął więcej w PS, ale to już jest zabawa, a mnie fotografowanie rajcuje, ale siedzenie przed kompem znacznie mniej. Mój aparat nazywany na tym forum kastratem jest tym najtańszym z serii EOS R i gdyby nie guziki to w zupełności, by mi wystarczył. Wiem, że ma wiele ograniczeń, ale da się z tym żyć. Kiedyś napisałem, że bardzo mnie kręci fotografowanie bez patrzenia na ekranik, który mam zamknięty, (czyli jak w starym analogu) na co inni użytkownicy tego forum od razu zripostowali, że aparat który jest wykastrowany, ja kastruję jeszcze bardziej, co nie ma zupełnie sensu. Jeżeli dobrze przeczytają blog Adama Trzcionki, to on właśnie tak fotografuje, jak najmniej korzysta z ekranika, większość rzeczy robiąc tylko w wizjerze. Ludzi cyfry poznaje się po tym, że po każdym cyk patrzą na ekran jak wyszło.
    Też przy robieniu zdjęć używam tylko wizjera.
    Piszesz Ludzi cyfry poznaje się po tym, że po każdym cyk patrzą na ekran jak wyszło. ale to chyba tylko początkujący w cyfrze.
    Ci którzy są już długo to wiedzą że w wizjerze widać przed naciśnięciem spustu co będzie widać na zdjęciu po jego naciśnięciu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #815
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Ci którzy są już długo to wiedzą że w wizjerze widać przed naciśnięciem spustu co będzie widać na zdjęciu po jego naciśnięciu

    W aparatach które nie mają lustra tak jest, natomiast w lustrzankach jest nieco inaczej. Znam człowieka, który z racji pełnionych stanowisk był bardzo często fotografowany. Jego organizm wykształcił bezwarunkowy odruch obronny, zamykał oczy słysząc trzask lustra i migawki. Był na tyle szybki, że na wszystkich zdjęciach miał zamknięte oczy. W wizjerze przed i po miał otwarte, na klatce filmu zamknięte. Żeby zrobić temu człowiekowi portret do folderu A4, trzeba było użyć sprzętu 4x5 cali, prosiło się go o szerokie otworzenie oczu, potem zdejmowało pokrywkę obiektywu 1,2,3 i była fota.

    W czasach analoga często były sytuacje gdzie było jedna, jedyna okazja do zrobienia zdjęcia, nie do powtórzenia.
    Jeżeli człowiek podejmował takie wyzwanie, wówczas musiał mieć 100% pewności co i jak wyjdzie, a możliwości sprawdzenia na ekraniku nie było.
    Po tym poznaję ludzi cyfry i analogowców, że ci drudzy nie muszą patrzyć na ekranik, wierzą w swoje umiejętności i możliwości sprzętu.

    Tu na tym forum był post - najstarszy exif. Pogrzebałem w archiwum, najstarsze zdjęcie cyfrowe mam - maj 1998 rok, ale to nie był Canon
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 06-10-2020 o 09:41

  6. #816

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Z firmy Newell dostałem mail prostujący poprzednią informację (widocznie sprawdzili)
    po podpięciu RP z ich gripem ale bez połączenia kabelkiem, wszystko w body działa,
    tylko nie działają przyciski w gripie, i jest ok, to mi pasuje.
    Ha! Tak przeczuwałem, a Tobie dziękuję, bo oszczędziłeś mi swoją dociekliwością poszukiwań. 1 akumulator może być, a kabelek nie musi.
    No to jeszcze mam do rozwiązania kwestię pytania, czy aparat pokazuje przy zamiennikach stopniowe zużycie, czy jest 100% i nagłe trach, nie ma prądu.

  7. #817
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Przy zamiennikach body nie wykazuje stopnia zużycia, jest jak napisałeś, 100% i nagle stop aku do wymiany.

  8. #818

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Szkoda. No, ale trudno. Swoją drogą, masz może ten grip?

  9. #819
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Nie mam.

  10. #820
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Wczoraj robiąc zdjęcia chciałem zobaczyć jak wykadrowałem, więc podniosłem aparat, nacisnąłem przycisk odtwarzania. . . . . usłyszałem trzask migawki, ale na ekraniku nie pojawił się obraz, tylko cały czas był - live view, jak w momencie fotografowania.
    Sytuacja taka zdarzyła się dwa razy, za pierwszym razem pomyślałem, że coś mi się przywidziało, nie sprawdzałem, tylko dalej fotografowałem. Po drugim razie, zrobiłem OFF/ON i nacisnąłem przycisk odtwarzania, żeby zobaczyć czy jest jakieś zdjęcie . . . było, ziemia tuż przed moimi nogami, logiczne bo aparat miałem ekranikiem do góry, obiektywem do dołu.
    Obiektyw RF 24-105/4 czyli dedykowany, bez żadnych redukcji, kombinacji.

    Taka ciekawostka.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 17-11-2020 o 11:00

Strona 82 z 97 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •