Pokaż wyniki od 811 do 820 z 961

Wątek: Canon EOS RP

Widok wątkowy

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Ci którzy są już długo to wiedzą że w wizjerze widać przed naciśnięciem spustu co będzie widać na zdjęciu po jego naciśnięciu

    W aparatach które nie mają lustra tak jest, natomiast w lustrzankach jest nieco inaczej. Znam człowieka, który z racji pełnionych stanowisk był bardzo często fotografowany. Jego organizm wykształcił bezwarunkowy odruch obronny, zamykał oczy słysząc trzask lustra i migawki. Był na tyle szybki, że na wszystkich zdjęciach miał zamknięte oczy. W wizjerze przed i po miał otwarte, na klatce filmu zamknięte. Żeby zrobić temu człowiekowi portret do folderu A4, trzeba było użyć sprzętu 4x5 cali, prosiło się go o szerokie otworzenie oczu, potem zdejmowało pokrywkę obiektywu 1,2,3 i była fota.

    W czasach analoga często były sytuacje gdzie było jedna, jedyna okazja do zrobienia zdjęcia, nie do powtórzenia.
    Jeżeli człowiek podejmował takie wyzwanie, wówczas musiał mieć 100% pewności co i jak wyjdzie, a możliwości sprawdzenia na ekraniku nie było.
    Po tym poznaję ludzi cyfry i analogowców, że ci drudzy nie muszą patrzyć na ekranik, wierzą w swoje umiejętności i możliwości sprzętu.

    Tu na tym forum był post - najstarszy exif. Pogrzebałem w archiwum, najstarsze zdjęcie cyfrowe mam - maj 1998 rok, ale to nie był Canon
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 06-10-2020 o 09:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •