Strona 75 z 97 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #741
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Bardzo dziękuję za pomoc, za odpowiedzi. Otóż to co ja teraz robię, to jest dokładnie ZABAWA APARATEM.
    Mogę mieć to jakieś wypatrzone zdjęcie, ale jak nie zrobię, nic się nie stanie.
    Robię tylko i wyłącznie dla przyjemności fotografowania.
    Wczoraj około pół godziny zajęło mi zrobienie jednego ujęcia na długim czasie, cyknąłem 5 razy, ale 4 razy miałem w kadrze nieproszonych gości,
    a zatrzymać ich na chwilę nie mogłem, bo to ja byłem tam intruzem. Za piątym razem miałem "czysty" kadr.
    Takie coś, o czym napisałem, wyładowuje mi akumulatory, a nie ilość zrobionych zdjęć. Zdarza się, że podchodzę / przymierzam przez obiektyw do jakiegoś ujęcia kilka razy, a ostatecznie rezygnuję z foty.

  2. #742
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Chciałbym podziękować szanownym Kolegom.
    Po lekturze Forum, po obejrzeniu wideo-recenzji (zarówno "sponsorowanych" jak u Cyfrowe.pl jak i niezależnych np. Jared "Fro" Polin) zdecydowałem się na kupno swojego pierwszego FF!
    zdrawki
    Fotograf platoniczny

  3. #743
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Mam kolejne dwa doświadczenia praktyczne:
    1. Aku Patona, zamiennik zrobił mi 238 zdjęć, czyli mniej więcej tyle co oryginał.
    2. Jeżeli ktoś robi w jakości innej niż tylko "L", to każdorazowo po wykonaniu zdjęcia/zdjęć HDR, trzeba ustawiać jakość od nowa.
    Aparat z automatu robi HDR w "L" (tak jest w instrukcji) i tak już po zakończeniu tego trybu pozostaje, nie wraca do poprzednich nastaw.
    Czyli praktycznie robię "L" + RAW, robię jedno ujęcie w HDR i mam już tylko "L", RAW trzeba dodać od nowa.

  4. #744
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Mam kolejne dwa doświadczenia praktyczne:
    1. Aku Patona, zamiennik zrobił mi 238 zdjęć, czyli mniej więcej tyle co oryginał.
    2. Jeżeli ktoś robi w jakości innej niż tylko "L", to każdorazowo po wykonaniu zdjęcia/zdjęć HDR, trzeba ustawiać jakość od nowa.
    Aparat z automatu robi HDR w "L" (tak jest w instrukcji) i tak już po zakończeniu tego trybu pozostaje, nie wraca do poprzednich nastaw.
    Czyli praktycznie robię "L" + RAW, robię jedno ujęcie w HDR i mam już tylko "L", RAW trzeba dodać od nowa.
    Co do pkt 2 to chyba naturalne że tak jest. HDR to obróbka wiec w puszce tylko w jpg jeśli chcesz RAWami to bracketing ekspozycji i masz kilka RAWów a HDR z nich robisz w jakims programie np. w PS. Tak więc skoro do HDR musi byc ustswione tylko jpg czyli L no to jak pozniej chcesz miec inne ustawienie np L+RAW no to musisz to ustawic, sam aparat nie domyśli się
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #745
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Co do pkt 2 to chyba naturalne że tak jest. HDR to obróbka wiec w puszce tylko w jpg jeśli chcesz RAWami to bracketing ekspozycji i masz kilka RAWów a HDR z nich robisz w jakims programie np. w PS. Tak więc skoro do HDR musi byc ustswione tylko jpg czyli L no to jak pozniej chcesz miec inne ustawienie np L+RAW no to musisz to ustawic, sam aparat nie domyśli się
    Teraz już to wiem, miałem ustawione L + RAW cykałem, cykałem, potem była potrzeba jedno ujęcie HDR, potem dalej cykałem, ale już bez RAW, o czym dowiedziałem się po zakończeniu sesji . Nie mam we krwi sprawdzania co i jak wyszło, po każdym cyknięciu. Najlepiej i najszybciej człowiek uczy się na własnych błędach, ja mogę sobie na to pozwolić bo na te zdjęcia nikt nie czeka, tylko zabawa.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 19-08-2020 o 19:41

  6. #746
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Teraz już to wiem, miałem ustawione L + RAW cykałem, cykałem, potem była potrzeba jedno ujęcie HDR, potem dalej cykałem, ale już bez RAW, o czym dowiedziałem się po zakończeniu sesji . Nie mam we krwi sprawdzania co i jak wyszło, po każdym cyknięciu. Najlepiej i najszybciej człowiek uczy się na własnych błędach, ja mogę sobie na to pozwolić bo na te zdjęcia nikt nie czeka, tylko zabawa.
    Ja robie w RAWach ale kiedys w domu pobawilem się aparatem i przestawilem na same jpg. Potem zrobilem całą "sesję" córce i jak w domu zagrałem wtedy zorientowałem się ze zostałem bez RAWów. Na szczęście jpg były w miarę ok
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  7. #747
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Pytanie z serii upierdliwych.
    Jest przycisk Q po naciśnięciu którego są tzw. szybkie nastawy.
    Czy jest jakaś możliwość własnego doboru zestawu wyświetlających się funkcji, po naciśnięciu na Q ?
    W instrukcji nie ma nic na ten temat, jest tylko że strzałkami przechodzimy na funkcje, które regulujemy pokrętłami.

  8. #748
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Zestaw RP + obiektyw 24-105: komunikat ERROR 60, błąd obiektywu, obiektyw zostanie zamknięty.

  9. #749
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Zestaw RP + obiektyw 24-105: komunikat ERROR 60, błąd obiektywu, obiektyw zostanie zamknięty.
    No i co dalej?
    Sprawdziłeś obiektyw czy luźno chodzi pierścień ostrości? Coś się zacięło.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #750
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Pisano na tym forum wielokrotnie, że w tym obiektywie ta część wysuwana, luźno się telepie, więc nie przejmowałem się tym, że i u mnie też, tak ma być. Cały czas było ok, do momentu próby fotografowania w dół, z góry na dół pojawił się komunikat: ERROR 60 itd.
    Zastosowałem jedyne znane mi wyjście OFF/ON aparatu i przy drugiej próbie takiego fotografowania już nie było komunikatu.

    Ten komunikat to pierwsze ostrzeżenie, ogólnie byłbym z aparatu zadowolony, tylko jedna rzecz mnie zniechęca - za małe body.
    Za małe jak dla moich paluchów. Musze trzymać prawą ręką, lewą obiektyw. Jak chcę prawą coś pogrzebać na ekraniku, to muszę trzymać lewą obiektyw, a grzebać prawą, ale . . . . wówczas zasłaniam wizjer i ekranik gaśnie. Złapałem się na tym wielokrotnie.
    Próbowałem AF oka za pierwszym podejściem wyniki bzdurne, widocznie coś źle ustawiłem. Za drugim już ok, ale nie wiem co aparat fotografuje jak ma AF na oko a w kadrze nie ma twarzy.???

Strona 75 z 97 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •