Strona 67 z 97 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #661
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    W R jest tak (myślę, że w RP podobnie):
    Ekran służy do bardzo wygodnego wyboru pola AF - nie warto go zamykać.
    Jeśli oszczędzasz energię to można ustawić wyświetlanie tylko w wizjerze a ekranik zachowuje funkcje dotykowe ale nic nie wyświetla.
    Można wybranym klawiszem na chwilę przełączyć się na ekranik, np. pogrzebać w menu lub obejrzeć fotki, i z powrotem przełączyć tylko na wizjer.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #662
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Technologia matryc idzie do przodu. Twoje założenie jest jak najbardziej poprawne ale tylko jeśli matryce są tej samej generacji. Bardziej gęsta matryca nowej generacji moze szumiec tak samo jak mniej gęsta starej generacji.
    Fizyka ciągle jest ta sama i możliwości matryc też. Zmianie ulega tylko oprogramowanie sztucznie poprawiające obrazek, nieraz jest to tak wyśrubowane że wygląda jak w Nikonie czego osobiście nienawidzę.
    Tak więc albo kupujesz "nowoczesne" matryce i musisz je akceptować albo "prymitywne" i drogie matryce dla zawodowców i masz orginalny obrazek który możesz kształtować wedle swego uznania.

  3. #663
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Fizyka jest ta sama ale od zastosowanej technologii zależy jak tę fizykę wykorzystuje się. Możesz mieć dwa urządzenia o takim samym przeznaczeniu ale o różnej sprawności/wydajnosci i wcale nie musi (może) zależeć to od oprogramowania. Można wykorzystać to samo zjswisko fizyczne ale w zaleznosci od użytych materiałów osiągnąć większą lub mniejszą sprawność/wydajnosc/czułość itd itp...
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  4. #664
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Fizyka ciągle jest ta sama i możliwości matryc też. Zmianie ulega tylko oprogramowanie sztucznie poprawiające obrazek, nieraz jest to tak wyśrubowane(...)
    Czy chcesz może też powiedzieć, że mikroprocesory, pamięci, smartfony - i w ogole wszystko co moglo Ci posłużyć do napisania owego wniosku - różnią się od poprzednich generacji oprogramowaniem? (bo nie wydaje mnie się)
    Sensory podlegają takiemu samemu rozwojowi, jak każda inna elektronika.


    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #665
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Mam pytanie może dziwne: czy tu na tym forum jest ktoś, kto posiada fizycznie aparat EOS RP i robi nim zdjęcia, czy tylko są tacy co o nim czytali???

  6. #666
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Tak, posiada i nawet robi nim zdjęcia.

  7. #667
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Zgodnie z sugestią Bechamota pozbyłem się "starego" sprzętu, mającego ponad 10 lat, nabyłem RP + 24-105, tylko czy ja stary dziad teraz sobie z nim poradzę??? Dwie godziny zajęło mi wyszukanie dlaczego punkt AF stoi w prawym rogu, a nie chce na środku, do czego byłem przyzwyczajony od lat, za nic nie dawał się przesunąć. W końcu aparat głupiemu sam podpowiedział: naciśnij na kosz. Co mi się podoba, że mam na ekraniku i w wizjerze format, o jaki mi chodziło. Jeżeli aparat mnie nie zniechęci, to zapewne już mnie z nim pochowają, - tak często zmieniam sprzęt, Po założeniu 17-40 jest super, dużo robiłem na szerokim w "ciasnych" pomieszczeniach. Dzisiaj sprawdziłem AF 24-105 jest ok, łapie tam gdzie chciałem, jutro test 70-210 i innych szkiełek, ale jest ok. "Wykastrowany" jest jak dla mnie wystarczający.

    Jest w menu regulacja jasności ekranika ale nie umiem wyregulować jasności wizjera, daje po oczach, że trzeba w słonecznych okularach.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 31-07-2020 o 20:41

  8. #668
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Spróbuj trybu Fv. Daje dobry przegląd tego co się wyprawia w ustawieniach.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #669
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Skoro tak piszesz spróbuję, całe życie robiłem tylko nas dwóch AV i M, i to mam we krwi. Mogłem ustawiać wszystko po omacku. Tutaj nie mogę sie przyzwyczaić do dwóch pokręteł, niby to jest banalne jak cep, ale potem dalej już się gubię i żeby zmienić ISO wchodzę do menu, zamiast korzystać z tych pokręteł i Fn.

    Instrukcję mam pełną wersję PDF, czytam ale nie wszystko rozumiem. Niby jest proste ale jak chcę to wprowadzić w życie to nie wychodzi.
    Na stronie 373 jest napisane: Jasność ekranu i wizjera można regulować osobno i jest podane jak. Ekran mi się ściemnia, wizjer nie. Za mądre dla emeryta.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 31-07-2020 o 21:40

  10. #670
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    "Podczas regulacji jasności wizjera spójrz w wizjer podczas zmiany ustawień." - w sumie "spójrz" może sugerować, że wystarczy właśnie spojrzeć i dalej zmieniać patrząc na ekran. Jasność wizjera zmienia się z okiem przy wizjerze, a przynajmniej w R tak to działa.
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

Strona 67 z 97 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •