Strona 51 z 97 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #501
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    oj , wprawiasz mnie w kompelks.
    moje leza na strychu .

  2. #502

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Wlasnie natrafiłem na info dotyczące pierwszej elektronicznej kurtyny (efcs) w RP.
    Canon w tym modelu zrezygnował z zastosowania kurtyny mechanicznej . Jest ona w R.
    Jak dla mnie słabo to wyglada . Z aparatu jestem zadowolony ale nie miałem jeszcze możliwości przetestować go przy krótkich czasach . A powyżej 1/1000 bokeh mocno traci na jakości .
    Wstyd canon .


    https://youtu.be/-KnE1MEJ_2g

  3. #503
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cześć,

    przeczytałem połowę wątku, jest tu stosunkowo niewiele opinii ludzi użytkujących RP, zastanawiam się nad przesiadką na ten sprzęt (m.in. Ken Rockwell bardzo mnie do tego zachęcił swoją recenzją oraz porównaniami z innymi bezlusterkowacmi, a także samą "R"-ką). Nie ukrywam, że RP ma dla mnie potężny argument - cena, która z tego co widzę przyjemnie maleje. Nie jestem zawodowcem, mój aparat na siebie nie zarabia, tylko na moje wspomnienia, więc nie chcę wykładać 10k zł na body.

    Moje podejście jest dość radykalne i być może mnie odwiedziecie, a być może ja przedstawię Wam spojrzenie potencjalnego nabywcy ruganego przez Was aparatu, które zrozumiecie - podejście amatora. Od kilku lat pstrykam sobie wspaniałym nikonem D700 - aparat jest dla mnie wspaniały, poza kilkoma wadami:
    - wagą, którą toleruję ze względu na niesamowitą wytrzymałość oraz bardzo dobry chwyt (mam olbrzymie dłonie jak dla mnie pełnią komfortu jest D700 z gripem)
    - ciemnym wizjerem (fakt, że korzystałem z gorszych, ale tu podgląd GO poza pełnym słońcem jest bardzo trudny)
    - brakiem detekcji twarzy w AF

    Ostatnia wada pojawiła się niedawno i niestety stała się najbardziej uciążliwa - po narodzinach córki. Jestem strasznie powolny w zmianie punktów AF, kiedy córka gdzieś pędzi, co chwilę zmieniam kadr i orientację a joystick jest strasznie nieporęczny. Poza tym ciągły AF zawodzi (posiadam szkła ze średniej półki) psując mi wiele niesamowitych ujęć. Zdaję sobie sprawę, że wina leży głównie po stronie fotografującego, tym sprzętem ludzie robią cuda ale jak pisałem, nie jestem profesjonalistą, po prostu to lubię. Zbyt wiele frustracji już zaznałem, kiedy żona głupim telefonem wali wszystkie ostre ujęcia z "pięknie" rozmytym tłem etc i się zastanawia po co zabieram tę armatę ("piękno" telefonowych zdjęć zostawmy na razie).

    Zacząłem szukać rozwiązań z automatycznym rozpoznawaniem twarzy (najlepiej oka) i dotarłem do obecnych rozterek. Od dawna ciepło spoglądam na soniaki ale cena zawsze mnie skutecznie odpychała (prawie tak samo jak fatalny chwyt i rozkład przycisków). Idąc dalej przez Z7 dotarłem do RP. W sumie byłem zdecydowany na przesiadkę na system EF, aż nie dotarłem tutaj

    z mojego puntku widzenia, tracę:
    1. rozpiętość tonalną (nie wiem jaka jest w D700 ale na pewno nie tak tragiczna jak tu wypisujecie nt. Canonowskiej) - niestety często zdarza mi się wyciągać cienie z RAWów, ale często to wynika z maksymalnej używalnej czułości matrycy
    2. chwyt - niby RP dobrze leży w łapie ale oficjalny grip to jakaś kpina
    3. wytrzymałość - D700 zaliczył kilka naprawdę paskudnych upadków a jest cały i zdrowy...
    4. CLS - sterowanie zewnętrzną lampą przy użyciu wbudowanego flasha jest niesamowicie przydatne
    5. 1/8000s - potrzebowałem jej może 5 razy w życiu, przy 1/4000 też bym ogarnął
    6. synchronizacja błysku 1/250s - trochę boli ale pewnie z 1/180 też da się jakoś żyć
    7. brak konieczności wyłączania aparatu i focenie przez parę dni na jednej baterii

    z kolei zyskiem będą:
    1. szybki, celny AF z wykrywaniem twarzy, oczu
    2. duże pokrycie kadru punktami AF + (mam nadzieję) ułatwiony wybór punktu
    3. wyższy używalny zakres ISO
    4. fajny wizjer, automatyczne korekty obiektywów możliwość oglądania "wyprostowanego" zdjęcia przed jego zrobieniem
    5. łatwiejsze pakowanie się na wyjazdy i mniej do dźwigania
    6. uchylny ekran (duża bolączka w D700)
    7. nagrywanie filmów (tu nieco upośledzone), choć nigdy tego nie robiłem i mi nie brakowało, jak muszę to kręcę telefonem...
    8. bardzo dobry adapter do EF (dostęp do ogromnej szklarni nie w cenie systemów bezlustrowych)

    Jest na pewno jeszcze sporo + i -, które mi teraz nie przyszły do głowy. Ale powiedzcie, myślicie że upadłem na głowę, czy taka przesiadka jest sensowna?

  4. #504
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Główna zaleta RP - niska cena wyzwala potrzebę krytyki poszczególnych rozwiazań.
    Tak na prawdę cała krytyka sprowadza się do zastosowania niezbyt współczesnej matrycy.
    DR jest na poziomie D700 z lepszym wyraźnie (ok. +1EV) powyżej ISO800:
    https://www.photonstophotos.net/Char...P,Nikon%20D700
    Bardzo lubiany 6D miał podobne parametry ale nie wyzwalało to agresji.
    Obrazek z RP jest jak dla mnie znacznie ładniejszy niż D700 - więcej detalu, ładniejsze kolory- to oczywiście subiektywna sprawa.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #505

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    To poręczny aparat o dobrych możliwościach i obrazku .
    Przemyśl jedną kwestie , która przy dziecku może być kluczowa . Ostatnio chciałem zrobić zdjęcia mojego dziecka na huśtawce. Niestety af poległ . Miałem ustawione eye af . System wykrywał oko ale ilość klatek na sekundę jest za mała i czarny ekran pomiędzy zdjęciami nie ułatwia zadania . Przy lustrzance ze średniej półki wychodziło konto dużo lepiej .

  6. #506
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Aby wszystko zadziało potrzebny jest sprawny AF z Eye AF w trybie AF-C , który wyrabia z ustawianiem ostrości przy 10 kl/s. Jest kilka modeli różnych producentów na rynku i nie są to wyłącznie lustrzanki (wybór DSLRa nie determinuje prawidłowego działania AFa)

    Proponuję przed zakupem przetestować wybrany model , aby nie zostać z ręką w nocniku.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #507
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dzięki za odpowiedzi Wcześniej ktoś pisał o możliwości oddania RP jeśli nie przypadnie do gustu, nie wiem czy dalej jest taka możliwość. Na pewno nie będę kupować w ciemno.

    Co do zdjęcia na huśtawce - przerabiałem ten sam temat na D700, autofokus też nie wydolił w trybie ciągłym, był to jeden z... może 10 przypadków gdzie wykorzystałem maksymalną prędkość fotografowania.

    W przypadku DR - jeśli jest podobny do D700 to dla mnie bomba, wiadomo, że chciałbym lepiej, ale w takim razie nie ma dramatu.

    Swoją drogą poświęciłem ostatnio nieco czasu na zastanowienie się gdzie właściwie obecnie stoi amatorski rynek fotograficzny i właściwie jest trochę dramat. To, że bezlusterkowce są przyszłością fotografii jest pewne, i to nie w sposób sztucznie wymuszony jak wmawiają nam np. producenci aut elektrycznych, kiedy przy obecnej technologii pchają nas w ślepą uliczkę. Tutaj technologia pozwala rozwiązać sporo bolączek lustrzanek i - o ironio! - zmniejszyć przepaść dzielącą aparaty fotograficzne i telefony komórkowe... Z ciekawości obejrzałem materiały reklamowe nadchodzącego R5, było tam między innymi o automatycznym wykrywaniu zwierząt - brawo! Canonowi udało się osiągnąć to, co telefony oferują już przynajmniej dekady. Kiedy ktoś pójdzie po rozum do głowy i zaprzęgnie SI do aparatów fotograficznych? Wiadomo, człowiek, który ogarnia nie będzie potrzebował takich bajerów, prosty przykład: brak trybu automatycznego w D700 i konsternacja amatorów, którzy brali go do ręki w stylu "daj pofocić" i przez to czuli się zagubieni łechtała moją próżność. Jednak porównywanie zdjęć z D700 oraz srajfona czy innego hujawie na wakacjach zawsze prowadzi do konieczności odpowiadania na niewygodne pytanie "po co ci właściwie ta armata i plecak ze słoikami?"

  8. #508

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Zgadzam się .
    Wiem, że są modele ML , które nadają się do takich zadań .
    RP się do nich nie zalicza .
    Natomiast to scen statycznych jest doskonały . Eye af działa świetnie .

  9. #509
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez odziownik Zobacz posta
    Cześć,

    przeczytałem połowę wątku, jest tu stosunkowo niewiele opinii ludzi użytkujących RP, zastanawiam się nad przesiadką na ten sprzęt (...)
    Jest na pewno jeszcze sporo + i -, które mi teraz nie przyszły do głowy. Ale powiedzcie, myślicie że upadłem na głowę, czy taka przesiadka jest sensowna?
    Serio, weź Sony. Tam matryca daje super materiał wyjściowy do obróbki. Albo jeszcze lepiej Z6, jeśli masz jakieś szkła Nikon.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 18-06-2020 o 09:57
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #510
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Niestety Nikon w całej mojej sympatii dla systemu odpada z powodu założenia bazowego - niezawodny AF z wykrywaniem twarzy, z porównań wypada tu najsłabiej niestety...
    Sony jest bardzo kuszące niestety cena jest straszna, samo body można przeżyć, ale potem jeszcze trzeba kupić szkła no i fatalna ergonomia też jest przykra...

Strona 51 z 97 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •