Strona 45 z 97 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #441
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Podaję link do oryginalnego RAWa i zachęcam do samodzielnego wywołania czymkolwiek:
    https://www.imaging-resource.com/PRO...G_4766.CR3.HTM
    Nie udało mi się znaleźć na forum Canona (mimo kilku prób) prowadzącego w konkursie na wywoływanie RAWa. Jest ktoś chętny?
    Jeśli dopuszczasz by w tym RAWie gmerano, to można go podrzucic do konkursu na forum nikona albo olyclubie? Zobaczysz co z nim fajnego i dziwnego zrobią.

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Post jest ewidentną manipulacją. Takie rzeczy to nie w C.
    Nie, jest OK.
    Są kadry, gdzie różnica jasności miejsc najjaśniejszych i najciemniejszych wynosi 8 EV, są takie gdzie 12 EV, 14 EV czy nawet 20EV. Chodzi o to, by móc bez składania zdjęć móc zrobić zdjęcia bez przepalonych świateł neonów chodząc nocą po Paryżu.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    matryca pozwala na uzyskanie b. dobrych zdjec , z tym ze sa inne teoretycznie lepsze.
    slowem - Canon robi bardzo dobre matryce , inni - jeszcze lepsze
    No właśnie.

    Bez sensu jest twierdzenie, że to nie jest potrzebne, nie przydaje się, wystarczy dobrze naswietlac itd.
    Niektórym ludziom to (duże DR) nie jest potrzebne, praktykuja fotografię gdzie bardzo duży kontrast fotografowanej sceny niemal nie występuje. Ale nie zaprzeczajcie faktom i nie krytykujcie ludzi, którzy potrzebują, wykorzystują duży DR matrycy, bo uprawiają taką fotografię, gdzie to się przydaje.
    Tymczasem wydaje mi się, że mamy tu często z zaprzeczaniem dla zaprzeczania, bo nie lubi się adwersarza i "trzeba" być w opozycji do niego.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31-10-2019 o 13:40

  2. #442
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Są kadry, gdzie różnica jasności miejsc najjaśniejszych i najciemniejszych wynosi 8 EV, są takie gdzie 12 EV, 14 EV czy nawet 20EV. Chodzi o to, by móc bez składania zdjęć móc zrobić zdjęcia bez przepalonych świateł neonów chodząc nocą po Paryżu.
    tak?

    www albo tez flickr

  3. #443
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Przy ISO 200 to "łatwe"
    A przy ISO 12800

    https://www.dpreview.com/galleries/5...815/santorini3

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #444
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Piją zamkniętego szampana, czy to już następna butelka?
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  5. #445
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Na przykład tak. Plecaki są czarne, a latarnia przepalona. A nawet chyba nie było tam zbyt ciemno, zdjęcie raczej o zmierzchu niz w nocy. Powinno sie robić właśnie w takiej godzinie, ale jak się jest na wycieczce to nie zawsze sie da wybrac godzinę, jak sie cały dzień chodzi po mieście.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Przy ISO 200 to "łatwe"
    A przy ISO 12800

    https://www.dpreview.com/galleries/5...815/santorini3
    Czasami to wolę jak mi ktoś nie pomaga w dyskusji, bo to zdjęcie tez jest przykładem na zbyt mały DR. Pewnie lepszy niż z C, ale ....
    trzeba mieć zdjęcia z dwóch matryc, zdjęcie zrobione w tym samym momencie, ta sama ekspozycja, tan sam kadr.

  6. #446
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Nie śledzę jakoś szczególnie dokładnie cen ale to się wydaje ciekawe:
    https://www.euro.com.pl/kompakty-z-w...ek_sekcja_foto

    Canon EOS RP + RF 24-240mm f/4-6.3 IS USM za 6999 + jeszcze jest chyba zwrot 890 -> sumarycznie wychodzi trochę ponad 6 koła.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #447

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cena dobra a nawet jeszcze lepsza jak ktoś ma w zamiarze opchnąć zooma załóżmy ze za 2500 tys to cena puszki wychodzi 3500
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 27-11-2019 o 19:20

  8. #448

    Dołączył
    Oct 2019
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cześć. Czy już ktoś z szanownych kolegów próbował podpiąć szkło z M42 pod RP? Macie jakieś doświadczenia?

  9. #449
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez minijack Zobacz posta
    Cześć. Czy już ktoś z szanownych kolegów próbował podpiąć szkło z M42 pod RP? Macie jakieś doświadczenia?
    ale po co podpinac M42 jak wybor natywnych szkiel RF dopasowanych funkcjonalnie/gabarytowo/cenowo* do RP jest taki szeroki?

    z innej beczki - nie rozumiem jaki mialby byc problem z M42? w natywnym EF byl problem zawadzania lustra o tylna soczewke niektorych szkiel M42. no to w RP chyba ten problem odpadl. poza tym powietrze miedzy matryca a tymi soczewkami M42 jest podobne do powietrza w przypadku lustrzanki. nawet troche wiecej amazingu jest w korpusie bezlusterkowym, no bo to wiadomo ze przyszlosc i autostrada...


    * - zaznaczyc ktorekolwiek
    www albo tez flickr

  10. #450

    Dołączył
    Oct 2019
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Może to moja fanaberia, ale wpadł mi taki pomysł do głowy. Fotografia to nie tylko super ostre kadry, ale także eksperymenty.
    W moim pytaniu chciałem zawrzeć raczej temat kompatybilności korpusu z adapterami EF/M42 lub bezpośrednio RF/M42. Może któryś z forumowiczów przeskoczył błąd FF (brak przysłony).
    Rozumiem, że koledze AKUSTYKOWI nie wpadł do głowy tak absurdalny pomysł.
    Ostatnio edytowane przez minijack ; 27-11-2019 o 21:59

Strona 45 z 97 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •