Strona 3 z 97 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #21
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie robmy sobie jaj z pogrzebu

    wez sobie w sklepie do reki 6D mkII i RP i mysle, ze szybko ci sie wyjasni, ktory korpus jest sensowniejszy. nawet przy macaniu, bo nad realnym uzytkowaniem w plenerze sie nawet nie bede rozwodzil...

    a potem sobie zrob tabelke obiektywow, ktore bys docelowo chcial do tego zapiac. zobacz jak jest z ich (nie)dostepnoscia w bagnecie RF, policz sobie jaka bedzie spodziewana cena RF-a, a potem jak zle balansuje sie RP z istniejacym odpowiednikiem EF.


    kto teraz kupi 6D mkII? nie wiem... wiekszosc osob, ktore na chwile obecna chca uzywac wiecej niz jednego obiektywu (i to tego 35mm) i to tylko wsrod tych osob, ktore kupuja sprzet od zera, bo przeciez calkiem sporo osob ma jeszcze zacne szkla EF
    Nie ma powodu sądzić, by RP mial bagnet inny niz RF. A ten z adapterem na EF daje dokladnie to co kazdy inny aparat z bagnetem EF. eRke kupilem bez zadnego obiektywu RF, a mimo to cieszę sie tym aparatem. Chcę podkreślić, że posiadanie obiektywów EF i nieposiadanie obiektywów RF nie stanowi czynnika limitującego użyteczność tego aparatu. Wszystkie obiektywy canona chodzą u mnie co najmniej tak dobrze, jak na 7d. To wybór między parametrami (fps, af) czy wizjerem (ovf, evf) a nie posiadanymi obiektywami czy lampami (aha: moje niecanonowe akacesoria do lamp na R nie działają jak powinny - ale te podobno na 7d2 też już nie działały).
    Jedyne co mnie wkurza, to brak wyboru w odrawiarkach.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jeśli (zakładam, że tak) pojawi się profi canon R (RS powiedzmy) ze specyfikacją podobną do sony A9 - to możesz zostać w nielicznej grupie tych, co woleliby zostać przy lustrze
    zgadza sie. co zrobic...

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Nie ma powodu sądzić, by RP mial bagnet inny niz RF. A ten z adapterem na EF daje dokladnie to co kazdy inny aparat z bagnetem EF.
    alez ja nie twierdze, ze sie nie da. do takiego 200D tez da sie zapiac EF 100-400 i uzywac (w sumie to 200D jest tylko nieznacznie mniejszy od RP). tylko warto zadac sobie pytanie o wygode tej kombinacji i zasadnosc kupienia takiego malego korpusiku do tej rurki. tyle chcialem powiedziec w kwestii kompatybilnosci. dla mnie taki 200D to jest korpus do kita, 50 STM i w porywach 85/1.8. cokolwiek wiekszego EF jest IMHO uzytkowym mezaliansem...

    znaczy no... mozna, owszem, ale to moze okazac sie niewygodne w realu

    www albo tez flickr

  3. #23
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    z innej beczki... dostalem wlasnie maila z lokalnego sklepu. i to jest IMHO realny punkt odniesienia, to jest cena za ktora mozna (bedzie) kupic od reki a nie zamowic i czekac az kiedys dowioza. bo jesli jest jakies miejsce w Europie, ktore jako pierwsze dostaje towar z Azji, to jest ono w miescie portowym Rotterdam

    RP + adapter = 1520 EUR


    w tym samym mailu kilka linijek nizej cashback na m.in. 6D2, 5Ds czy 5D4
    www albo tez flickr

  4. #24
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    To zdjęcie z Rio wygrywa wszelkie konkurencje

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dodałbym, że kilka znajomych kobiet fotografów czekało na tą premierę bo ma już dosyć kokoszenia się dużymi ciężkimi lustrami typu 5D II. Do tej pory w opcji miały wyłącznie sony A7 i A7II. Tak więc zainteresowanie raczej będzie spore. To bardziej my oczekujemy wodotrysków niż użytkownicy starych DLSR 5D classic i 5D II nie mających specjalnego wyboru do chwili premiery RP
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-02-2019 o 12:15
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dodałbym, że kilka znajomych kobiet fotografów czekało na tą premierę bo ma już dosyć kokoszenia się dużymi ciężkimi lustrami typu 5D II. Do tej pory w opcji miały wyłącznie sony A7. Tak więc zainteresowanie raczej będzie spore. To bardziej my oczekujemy wodotrysków niż użytkownicy starych DLSR nie mających specjalnego wyboru do chwili premiery RP
    To prawda. Sam bym chętnie kupił to jako drugie body w uzupełnieniu do wersji pro
    Miłego dnia
    moja www

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    do bialych teleobiektywow i focenia akcji zdecydowanie wolalbym lustro APSC niz taka wydmuszke ML FF.

    na moje to R/RP w pierwszej kolejnosci wybija z rynku linie 6D (bo to sie wlasnie robi redundantne) a docelowo ich rola bedzie zastapienia 5D. co do 7D czy nawet 80D to az tak bym sie nie rozpedzal. to sie wbrew pozorom calkiem niezle sprzedaje ludziom, ktorzy chca solidnej w lapie lustrzanki na rozne warunki pogodowe. tutaj RP nie jest zadna alternatywa
    na 1-go focącego akcję białymi obiektywami przypada setki (wiele setek) focących wszystko od kwiatka, pieska i dziecka po zachodzik słońca obawiam się że ten jeden to za mało aby utrzymać ten segment rynku.

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Nie ma powodu sądzić, by RP mial bagnet inny niz RF. A ten z adapterem na EF daje dokladnie to co kazdy inny aparat z bagnetem EF. eRke kupilem bez zadnego obiektywu RF, a mimo to cieszę sie tym aparatem. Chcę podkreślić, że posiadanie obiektywów EF i nieposiadanie obiektywów RF nie stanowi czynnika limitującego użyteczność tego aparatu. Wszystkie obiektywy canona chodzą u mnie co najmniej tak dobrze, jak na 7d. To wybór między parametrami (fps, af) czy wizjerem (ovf, evf) a nie posiadanymi obiektywami czy lampami (aha: moje niecanonowe akacesoria do lamp na R nie działają jak powinny - ale te podobno na 7d2 też już nie działały)...
    A propos przelotek Canona RF-EF (mam tą najprostszą i tą z pierścieniem), to mogę powiedzieć, że moje obiektywy (16-35/4, 70-200/2.8 II i 35/2 IS) działają tak samo na R-ce jak działały na 5D4. A 50L nawet lepiej: przy 1.2 trafia za każdym razem, co mu się nie udawało na 5D4.
    Wiem, że cztery szkła to statystycznie niewiele, ale nie obawiałbym się o działanie obiektywów EF ma puszkach R i RP.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 14-02-2019 o 12:56

  9. #29
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Jak system ma zdobyć popularnośc to musi oferować tanie body. Choćby było kijowe.
    Jestem ciekawy kiedy pokażą body RM z matrycą APS-C za 800-900 EUR.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #30
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak system ma zdobyć popularnośc to musi oferować tanie body. Choćby było kijowe.
    Jestem ciekawy kiedy pokażą body RM z matrycą APS-C za 800-900 EUR.
    To akurat wiadomo - nigdy.

    Co do premiery to ja z kolei nie wiem co by mnie miało skłonić do zakupu 6D mkII mając do wyboru RP.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 97 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •