Strona 32 z 97 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #311
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Tak pisałem ale pisałem też, że do zdjęć reportażowych nie potrzebuję wyciągać z cieni o parę EV i nic się nie zmieniło, na reportaż zostawiłem dobie jedną 6d2 bo to świetna pucha.

    PS. O ile mnie też pamięć nie myli odnosiłem się głównie do poprzedniej 6d, Sony używałem raczej dotychczasowo jako zabawkę ze słabą baterią. Nie używałem też przy kotletach więcej jak 2 EV przy wyciąganiu i takie przykłady pokazywałem, bo nie było takiej potrzeby forsować więcej. Teraz robię też trochę innych zdjęć niż kotlety i duże możliwości matrycy wespół z w końcu porządną baterią (zrobiłem dotychczas z 400 zdjęć i mam jeszcze 60% ładowania) i jeszcze porządniejszym AF robi z tej puszki fajne narzędzie. A tu mijają kolejne 2 lata i odgrzewają kotleta (matrycę z 6d2) i kładą do nowego bezlusterkowca. I mamy kulminację - słaba jednak jak na 2019 rok matryca, słaba bateria - naprawdę poszukałbym okazji kupna R jeśli już zależałoby mi na bezlustrze od Canona.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 16-03-2019 o 18:54
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #312
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cichy no ale to tak trochę wychodzi, że na forum passata reklamujesz mercedesa S klasse, że fajniejsze, że szybsze... takie zniechęcanie osób, które kupiły Canona, że zrobiły źle, bo sony lepsze, lub osób które chcą kupić, żeby tego nie robiły... Fajnie, że robisz takie testy i porównania, tylko czy to coś wnosi do wątku o canonie RP? Co mi da fakt, że sony wyciągnie więcej i ładniej i mniej szumi... skoro Canon tego nie potrafi?

  3. #313
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Canon potrafi - wystarczy zobaczyć osiągi matrycy 5d4. Ja już pisałem, że to byłby dla mnie aparat idealny, gdyby miał gibany ekran. Ja szczerze mówiąc sądziłem, że R zostanie jako entry level tylko obniżą jego cenę, a dadzą coś jeszcze lepszego. RP się nie spodziewałem, zwłaszcza z tą baterią... Choć w sumie, gdyby kosztował koło 4tys. to bym nic nie powiedział.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #314
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Mnie się wydaje, że cena Rki spadnie do 8 tys, a RP poniżej 5 i to dość szybko.

    Ja miałem RP i mam Rkę i mogę od siebie doradzić, że jeśli ktoś planuje kupno RP to niech lepiej poczeka, dozbiera do Rki bo przepaść między tymi aparatami jest większa niż się wydaje po różnicy ceny...

    Chyba, że ktoś rzeczywiście potrzebuje body lżejszego i mniejszego. To jedyna zaleta która mi przychodzi do głowy.

    Rka ma dużo większą DR, dużo mniej szumi (właśnie oglądam zdjęcia z wnętrza na 40 000 iso i powiem, że bez jakiegokolwiek wyciągania ekspozycji czy cieni to szum jest bardzo przyjemny), ma dużo lepszą baterię, można robić ciche zdjęcia w dowolnym trybie (a po aktualizacji także seriami zdjęć), bardzo wygodnie się ją trzyma - ma świetny głęboki i wysoki grip.

    Różnica jest też ogromna, kluczowa w wizjerze - ten w RP to dla mnie jakaś pomyłka - ciemny, niskiej rozdzielczości powiększony szkłem co daje widok ruszających się pikseli. LCD też ma dwa razy większą rozdzielczość i to widać - LCD Rki to najlepsze LCD jakie od dawna widziałem i to z Sony A7RIII jest np. słabsze.

  5. #315
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    RP to jest współczesny xxxd dla ludzi, którzy złapali bakcyla do fotografii. Dajcie już spokój. Kupią go a potem, szkła, lampę i kolejne szkła. Po jakimś czasie następne bardziej zaawansowane body. Gdyby im youtube nie powiedział, że ma słaby DR to by nawet nie wiedzieli co to jest. PRO kupią R choć i tak jeśli pojawi się wersja zaawansowana to wymienią. PRO wymagający i nie uznając kompromisów kupią Sony a7RIII. A potem już tylko focić. Tylko, że wtedy okazuje się, że nawet nie ma pomysłu co może być tematem
    Miłego dnia
    moja www

  6. #316
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dodam tylko, że w USA RP to średnio 1-2 tygodniowa pensja. Serio nie ma co przeżywać.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #317
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    RP to jest współczesny xxxd dla ludzi, którzy złapali bakcyla do fotografii. Dajcie już spokój. Kupią go a potem, szkła, lampę i kolejne szkła. Po jakimś czasie następne bardziej zaawansowane body. Gdyby im youtube nie powiedział, że ma słaby DR to by nawet nie wiedzieli co to jest. PRO kupią R choć i tak jeśli pojawi się wersja zaawansowana to wymienią. PRO wymagający i nie uznając kompromisów kupią Sony a7RIII. A potem już tylko focić. Tylko, że wtedy okazuje się, że nawet nie ma pomysłu co może być tematem
    Mała uwaga - "Pro", ani też amatorzy (jak ja) nie kupują R bo mają DLSRy (lub starsze ML), które pod względem możliwości są cały czas lepsze od R-ki a amatorzy focą telefonami i nie kupują "budżetowego" FF w postaci RP za 6k zł tylko dlatego, że "złapali bakcyla do fotografii".
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #318
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ..."Pro", ani też amatorzy (jak ja) nie kupują R bo mają DLSRy (lub starsze ML), które pod względem możliwości są cały czas lepsze od R-ki a amatorzy focą telefonami i nie kupują "budżetowego" FF w postaci RP za 6k zł tylko dlatego, że "złapali bakcyla do fotografii".
    candar uważasz, że nikt nie kupi Eos-a R czy jest jeszcze jakaś grupa potencjalnych nabywców poza "pro" i amatorami ?

  9. #319
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    candar uważasz, że nikt nie kupi Eos-a R czy jest jeszcze jakaś grupa potencjalnych nabywców poza "pro" i amatorami ?
    Uważam, że RP i R kupi mnóstwo ludzi mających na zbyciu kasę oraz nie mających większych wymagań co do puszki (można to ująć jako osobną grupę pomiędzy "pro" i amatorami). Jednak Pro Canona będą czekać na puszkę PRO a amatorzy (jak ja) mający w użyciu kilkuletnie aparaty (N/S/F), które mają lepszy DR od RP i R nie będą zainteresowani zmianą w wyniku której nic nie zyskają i nie zrobią lepszych zdjęć niż robili do tej pory.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-03-2019 o 12:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #320
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Strona 32 z 97 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •