Strona 2 z 97 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dlatego pewnie póki co sprzedają eRki razem z adapterem.
    Dokładnie. Myślę, że Canon potrzebne jeszcze ze 2 lata i skompletuje ten system w doskonałą całość
    Miłego dnia
    moja www

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Bardzo agresywny ruch ze strony Canona. W zasadzie uśmiercają tym samym 6DII bo kto teraz kupi lustrzankę? Chyba tylko po to by baterii zbyt często nie wymieniać.
    No proszę cię
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #13
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Bardzo agresywny ruch ze strony Canona. W zasadzie uśmiercają tym samym 6DII bo kto teraz kupi lustrzankę? Chyba tylko po to by baterii zbyt często nie wymieniać.
    nie robmy sobie jaj z pogrzebu

    wez sobie w sklepie do reki 6D mkII i RP i mysle, ze szybko ci sie wyjasni, ktory korpus jest sensowniejszy. nawet przy macaniu, bo nad realnym uzytkowaniem w plenerze sie nawet nie bede rozwodzil...

    a potem sobie zrob tabelke obiektywow, ktore bys docelowo chcial do tego zapiac. zobacz jak jest z ich (nie)dostepnoscia w bagnecie RF, policz sobie jaka bedzie spodziewana cena RF-a, a potem jak zle balansuje sie RP z istniejacym odpowiednikiem EF.


    kto teraz kupi 6D mkII? nie wiem... wiekszosc osob, ktore na chwile obecna chca uzywac wiecej niz jednego obiektywu (i to tego 35mm) i to tylko wsrod tych osob, ktore kupuja sprzet od zera, bo przeciez calkiem sporo osob ma jeszcze zacne szkla EF
    www albo tez flickr

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Myślę, że sporo na rynku ML w tej chwili mógłby zmienić naleśnik typu 35 lub 40f2.8RF właśnie w duecie z takim nowym EOSem RP.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Myślę, że sporo na rynku ML w tej chwili mógłby zmienić naleśnik typu 35 lub 40f2.8RF właśnie w duecie z takim nowym EOSem RP.
    Mało prawdopodobne. Raz, że jest już RF 35mm, dwa, ze względu na odległość rejestrową najbardziej prawdopodobny naleśnik to max. 24mm.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Mało prawdopodobne. Raz, że jest już RF 35mm, dwa, ze względu na odległość rejestrową najbardziej prawdopodobny naleśnik to max. 24mm.
    Możliwe. Choć 35rf jest już dosyć kompaktowa.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    ruch agresywny cenowo - będą ciężko walczyć o utrzymanie tej ceny czekają nas cashbacki i nne akcje ale ugryzą kawał tortu
    jeśli ktoś miał nadzieje że to będzie miało 1/8000s to był w grubym błędzie - w tym segmencie rynku to zupełnie zbędne nawet jakby miał 1/2000 to i tak sprzedawałby się tak samo.
    ja przy moim 6D nie bardzo widzę jak miałbym mieć ochotę na zakup tego wykastrowanego korpusu - nie widzę co miałoby mnie przenieść na autostradę - stara technologia matrycy (ona była już stara jak wychodziła w 6DI)? malutka bateryjka? nadal potężny crop na 4K (a to jest jakaś część rynku)?
    dobrze że chociaż adapter EF sprzedają w komplecie i ogólnie dobrze że taka alternatywa jest w końcu jest to pełnoklatkowy aparat ze starą ale dająca się używać matrycą (w przeciwieństwie do słynnych 18 czy 15 mpix matryc które były/są totalną kiszką ) zastanawiam się kto kupi jeszcze duże lustro APSC (no może z wyłączeniem 7DII)? czy APSC w dużych obudowach ma jeszcze jakąś przyszłość?
    jak na razie w orbicie moich zainteresowań pozostaje R albo 5DIV bo liczy się wnętrze jak wiadomo .
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 14-02-2019 o 10:50

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Szczerze mówiąc, to mając 6D1 bardzo mnie kusi zakup tego wymysłu. Głównie jeśli chodzi o eye AF. Muszę tylko poszperać jak chodzą obiektywy przez przejściówkę,bo nie uśmiecha mi się kupować nowych. To, że Canony chodzą to się domyślam, ale co z Sigmą 150 macro czy Tamronem 70-300 VC?

  9. #19
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Mało prawdopodobne. Raz, że jest już RF 35mm, dwa, ze względu na odległość rejestrową najbardziej prawdopodobny naleśnik to max. 24mm.
    chodzi o to, ze ogniskowa nalesnika jest zawsze (prawie) rowna odleglosci rejestrowej bagnetu? chociaz to mi do EF-S nie pasuje...

    24mm jako nalesnik to tak wydaje sie srednio uzasadnione. mozna zrobic, bo na bezrybiu tanich szkiel RF to i takie cos by sie sprzedalo (w koncu napaleni na RP tez beda chcieli cos natywnego zapiac). ale jaka bylaby uzytecznosc?


    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    zastanawiam się kto kupi jeszcze duże lustro APSC (no może z wyłączeniem 7DII)? czy APSC w dużych obudowach ma jeszcze jakąś przyszłość?
    do bialych teleobiektywow i focenia akcji zdecydowanie wolalbym lustro APSC niz taka wydmuszke ML FF.

    na moje to R/RP w pierwszej kolejnosci wybija z rynku linie 6D (bo to sie wlasnie robi redundantne) a docelowo ich rola bedzie zastapienia 5D. co do 7D czy nawet 80D to az tak bym sie nie rozpedzal. to sie wbrew pozorom calkiem niezle sprzedaje ludziom, ktorzy chca solidnej w lapie lustrzanki na rozne warunki pogodowe. tutaj RP nie jest zadna alternatywa
    www albo tez flickr

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dlatego pewnie póki co sprzedają eRki razem z adapterem.
    Bodaj tylko do marca (gdzieś mi mignęła taka informacja), później adapter nie będzie już gratis. BTW - różnica w cenie RP z adapterem i bez to podobno 300 zł.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    do bialych teleobiektywow i focenia akcji zdecydowanie wolalbym lustro APSC niz taka wydmuszke ML FF.
    Jeśli (zakładam, że tak) pojawi się profi canon R (RS powiedzmy) ze specyfikacją podobną do sony A9 - to możesz zostać w nielicznej grupie tych, co woleliby zostać przy lustrze
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 97 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •