Strona 25 z 97 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #241
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Hmm... Ten screenshot ma pokazać, że A7R3 ma poważny problem z pomiarem światła? Po co aparat, w którym na starcie trzeba ustawić korektę ekspozycji +5EV?!

  2. #242
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Jest parę rzeczy które mnie powstrzymują:

    -przywiązanie do canona,
    -boję się "kolorów sony",
    -co jeśli, canon wkrótce (mało prawdopodobne ale) pokaże mega body z świetną matrycą,
    -co jeśli canon wkrótce (j.w.) pokaże super szkła (akurat tu mi chodzi o szkła lekkie, mogą być ciemne) do RF.

    Nigdy nie miałem aparatu sony. Jedyne wyjście (wiem, że mało moralne) to kupić A7RIII, potestować i w razie czego oddać w ciągu 14 dni... Niestety u mnie nie ma możliwości sprawdzenia sprzętu na miejscu bo go nie ma w sklepach, a poza tym sprawdzenie w sklepie mało daje - ew. jak aparat leży w ręce i tyle (dzięki ci UE za przepis o zwrocie...).
    Mam wrażenie, że dyskutujesz ze swoimi emocjami, zamiast skupić się na twardych dowodach i faktach, a te zawarte są w Biblii Sony.
    1. nie bój się przywiązania do canona, odwiąż się! Canon umarł i jest reliktem, który nie pojedzie autostradą
    2. kolor jest nieważny, kolor uzyskuje się w postprocesie, możesz sobie zrobić kolor jaki tylko chcesz
    3. Canon nigdy nie pokaże body ze świetną matrycą! To Sony pokazuje body z najświetniejszą matrycą.
    4. Obiektywy są nieważne, potrzebujesz tylko jak najszerszego UWA, byle był dobrze notowany w rankingu DxO, resztę sobie dotniesz.

    Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem.

  3. #243
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Odezwę się jak sprawdzę A7RIII a na koniec sony A7RIII +5EV xD
    Koniecznie "z tym ich E 10-18"
    Ostatnio edytowane przez Sunders ; 05-03-2019 o 11:23

  4. #244
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Mam wrażenie, że dyskutujesz ze swoimi emocjami, zamiast skupić się na twardych dowodach i faktach, a te zawarte są w Biblii Sony.
    1. nie bój się przywiązania do canona, odwiąż się! Canon umarł i jest reliktem, który nie pojedzie autostradą
    2. kolor jest nieważny, kolor uzyskuje się w postprocesie, możesz sobie zrobić kolor jaki tylko chcesz
    3. Canon nigdy nie pokaże body ze świetną matrycą! To Sony pokazuje body z najświetniejszą matrycą.
    4. Obiektywy są nieważne, potrzebujesz tylko jak najszerszego UWA, byle był dobrze notowany w rankingu DxO, resztę sobie dotniesz.

    Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem.
    Pomyliłeś konta przy logowaniu?
    Miłego dnia
    moja www

  5. #245
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Pomyliłeś konta przy logowaniu?
    Niestety obawiam się że nie ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #246
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Canon EOS RP

    nie no, pardon... tomfoot pie*li farmazony, zgoda. ale przeciez nie on zaczal jakikolwiek watek o aparacie alternatywnym do Sony-akbar byl na to z gory skazany
    www albo tez flickr

  7. #247
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Radetzky wycinek cieni ze zdjęcia pod słońce.

  8. #248
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Jakie farmazony!?!? Jestem oburzony! Mam na te wszystkie tezy poparcie w prasie światowej!

    Dobra, czas zakończyć to OT. Dodam tylko, że przejrzałem publiczną galerię kolegi ambasadora z wyprawy w poszukiwaniu tygrysów. No, ok zmasakrował wszystko z a7R starym zwyczajem. Ale jest pozytyw. Zrobił naprawdę kilka fajnych fotek Xiaomi MI8. Mniemam, że jpg prosto z telefonu. No i po co wydawać na jakieś ML jak przyszłość i tak w inteligencji smartfonów leży?

  9. #249
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jakie farmazony!?!? Jestem oburzony! Mam na te wszystkie tezy poparcie w prasie światowej!

    Dobra, czas zakończyć to OT. Dodam tylko, że przejrzałem publiczną galerię kolegi ambasadora z wyprawy w poszukiwaniu tygrysów. No, ok zmasakrował wszystko z a7R starym zwyczajem. Ale jest pozytyw. Zrobił naprawdę kilka fajnych fotek Xiaomi MI8. Mniemam, że jpg prosto z telefonu. No i po co wydawać na jakieś ML jak przyszłość i tak w inteligencji smartfonów leży?

  10. #250
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Zdebik kiedyś to nawet robili zdjęcia czymś takim jak analog ale głupki wszystkie się na cyfrę przeniosły...
    Mam dwa analogi, ale jakoś czasu brak na bieganie z filmem.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Czy nie zastanawia Cię że ludzie przechodzac na Sony mają powody? Canon odwala kiche bo jest potentatem a ludzie i tak kupią... Ale coraz więcej ludzi ma dość.
    Nie, nie zastanawia. Jeśli chodzi o moje fotki nie ukrywajmy, ja tu jestem najsłabszym ogniwem. Wyciąganie z cieni nie zrobi ze mnie Sue Bryce. Wręcz jak ktoś mówi, że do portretu mu to potrzebne, bo robi pod światło bez OCF... GL&HF. Potem niech się przyzna ile siedzi w PS żeby twarz miała jakiś wymiar a nie wyglądała jak płaska patelnia bez cieni itd.

    Czekam na następne pro ML Canona i pewnie jak troszkę stanieje kupie (chce dwa sloty i normalną baterie z joyem bez gładzika). Chodz wywalanie £3K na body średnio mi leży o kupnie nowych szkieł nawet nie myśle, bo "stare" są "nowe".

Strona 25 z 97 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •