Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z AF w EOS 3

  1. #1

    Domyślnie Problem z AF w EOS 3

    Witam. Mam pytanie do użytkowników tego aparatu, bądź ludzi, którzy wiedzą jak pomóc. Obawiam się, że coś nie gra w moim EOS 3. Część zdjęć z kliszy jest kompletnie "nietrafiona" z ostrością". Tych samych obiektywów używam na co dzień w 1DX czy innych puszkach, więc nie ma mowy o winie szkła. Proszę bardzo o informacje kto i gdzie może mi to sprawdzić. Dodam, że Canon Żytnia nie zajmuje się analogami (pół świata wraca do nich, ale w PL oczywiście jest taki nonsens) a pewna forma z Krakowa (Fotoserwis) stwierdziła, że w tym aparacie AF nie jest regulowane. Bardzo proszę raz jeszcze o fachową poradę. Aha - aparat kupiłem z przebiegiem kilku rolek, rok temu z eBay z JP.
    Pozdrawiam, Paweł

  2. #2

    Domyślnie Odp: Problem z AF w EOS 3

    Moze byc tylko czujnik AF zanieczyszczony - przedmuchac. A jak nie pomoglo to teraz pytanie czy masz front focus, back focus czy losowo...
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4

    Domyślnie Odp: Problem z AF w EOS 3

    Lata temu na Żytnej - jak się jeszcze tym zajmowali - to w mojej 3 kalibrowali AF bo był BF - przynajmniej taka padła diagnoza - więc chyba się kalibruje.
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  5. #5

    Domyślnie Odp: Problem z AF w EOS 3

    Witam i dziękuję za odpowiedzi. Sam wolałbym przy tym nie grzebać. Czy znacie kogoś, kto może zająć się tematem? Serwis, osoba, która po prostu mi tego nie zepsuje? Pozdrawiam. .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •