Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: EOS 10D i osłona CB3-0901

Widok wątkowy

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar DigiFoto
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    50
    Posty
    44

    Domyślnie EOS 10D i osłona CB3-0901

    Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie zwariowałem i naprawdę w roku 2019 zapytam o części zamienne do aparatu kupionego w 2003. Chodzi o zaślepkę portów USB/Video do - uwaga! - EOS 10D. Tak tego starego 6 megapikselowego 10D, który choć w porównaniu do niektórych dzisiejszych korpusów nadal sprawia wrażenie solidności niczym czołg, to zaczął się "lasować" tam gdzie ma poliuretany czyli właśnie w zaślepce. Owa zaślepka ma symbol CB3-0901 i bywa dźwięcznie nazywana "CANON EOS 10D USB INTERFACE RUBBER CAP REPLACEMENT". Oczywiście wszelkie amazony, ebay'e i nasze allegra rodzime już przeczesałem. Polski serwis Canona odpowiedział (co po 16 latach było jak najbardziej do przewidzenia), że dziś tej części już nie ma. Odlałbym sobie kopię tej zaślepki z jakiegoś czarnego silikonu gdyby nie fakt, że całkiem się rozpadła dosłownie na proszek. Zatem piszę tutaj w nadziei, że może ktoś, gdzieś coś widział, słyszał, że np. na końcu Jedwabnego Szlaku takowe canonowe podróby gumowe jeszcze występują. Ja nie znalazłem. A po co mi w 2019 canon 10D to nie Pytajcie. Tak mi było, żal go sprzedawać, że nawet 5dmark2 przeżył i nadal działa
    Ostatnio edytowane przez DigiFoto ; 13-02-2019 o 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •