[QUOTE=jotka;1420117]mi się też podobają, ale jak sobie wyobrażę ziarenka piasku, które się dostały do wnętrza takiego pokrowca, to mi przechodzi [/QUOTE

A czy wyobrażasz sobie wodę (i piasek), która/e by się dostała/y do poronionych oryginalnych osłon przeciwsłonecznych do obiektywów EF 2,8/40 mm i EF-M 2/22 mm?

--- Kolejny post ---

Ładowarki dwukanałowe firmy PALO.

https://pl.aliexpress.com/item/32901...1cf65c0fGuK096
https://pl.aliexpress.com/item/10050...1cf65c0fGuK096
https://pl.aliexpress.com/item/32907...27425c0faCEDRc

Kupiłem wszystkie jak wyżej, na razie mam tą do LP-E17. Pierwszoplanową cechą tych ładowarek jest zasilanie z USB prądem 2A, więc można z nich korzystać z powerbankiem w terenie, a w domu podłączyć do adaptera wpinanego w gniazdko sieciowe, który to adapter nie blokuje sąsiednich gniazdek (gdy są bliźniacze ścienne lub w przedłużaczu), jak ładowarki Canona. Drugą fajną rzeczą jest to, że pokazują stopień naładowania akumulatora gdy go tylko przytkniemy do styków, nawet gdy ładowarka nie jest nigdzie podłączona, i możemy sprawdzić stan akumulatora przed włożeniem go do aparatu. Kolejne bajery, to możliwość pracy jako power bank, dwa gniazda zasilające USB mini i USB C, oraz własny kabel zasilający, płaska obudowa i mała waga, oraz szybkie ładowanie prądem 2 x 1A.

--- Kolejny post ---

Statyw stołowy. Ma 4 blokowane położenia nóg, szeroki ich rozstaw i możliwość rozłożenia praktycznie na płasko. Regulacja pokrętła blokującego nogi przy założonym aparacie do najprostszych nie należy, ale mając ustalony, zadany rozstaw nóg, za każdym razem bezbłędnie je do tego położenia rozłożymy. TIP: na pokrętło założyłem opaskę z kawałka starej dętki rowerowej, aby łatwiej było je obracać.

https://pl.aliexpress.com/item/40008...27425c0fMRIgh6

--- Kolejny post ---

Czytnik kart SD i mini SD USB 3.0 firmy UGREEN. Mały, ale byk
Czytnik posiada dwa sloty na małą i normalną kartę SD, które są przez komputer widziane jako dwa niezależne napędy, i można nawet przenosić pliki pomiędzy jedną kartą a drugą, chociaż tu transfer idzie z prędkością raczej USB 2.0. Natomiast w komunikacji z komputerem działa tranfser USB 3.0 i udało mi się nawet zanotować prędkości przesyłu danych rzędu 600 MB/s! Posiadam najtańszą, plastikową wersję USB 3.0 (uwaga na taką samą z wyglądu USB 2.0), a mimo to czytnik jest rewelacyjny (i bardzo mały i lekki).

https://pl.aliexpress.com/item/32832...27425c0f8On48p

--- Kolejny post ---

Nadajnik/odbiornik Bluetooth 5.0. Bardzo mały i lekki, o dobrej transmisji sygnału i dużym zasięgu- bez problemu sprawdziłem w terenie zasięg 50-60 m. Używam do sterowania wabikiem na ptaki.

https://pl.aliexpress.com/item/40013...27425c0fcx5Tuw

Kieszonkowe radio z czytnikiem kart mikro SD, wejściem liniowym i wyjściem słuchawkowym. Cztery zakresy fal z możliwością zapamiętania do 100 stacji na każdym zakresie, odczyt katalogów, wyświetlanie tytułów nagrań, bezpośrednie wybieranie nagrań z klawiatury po numerze nagrania, błyskawiczne działanie bez opóźnień. Można ustawić ciągłe podświetlenie ekranu. Blokada klawiatury. Wbudowana ładowarka do baterii, która jest wymienna (od telefonu Nokia), bardzo małe i lekkie. Jakość dźwięku z głośnika tyłka nie urywa, ale jako sterownik wabika na ptaki przez dołączony nadajnik BT 5.0 jw. sprawdza się świetnie.

https://pl.aliexpress.com/item/32696...27425c0f9BPV0d