Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Zdecydowałem na zmianę lustrzanek na bezlustro i chcę zmienić bagnet, dlatego rozważałem ew. przejście na system Sony. DLaczego? Sony ma już spore doświadczenie w tym temacie, sporo obiektywów a to co oferuje A7III czy A7RIII w kwestii filmowej, zakresu tonalnego matrycy i możliwości iso aktualnie mocno przewyższa możliwości eosów r czy rp, ale... No właśnie jedno wielkie ale. Pościągałem masę rawów z A7III i A7RIII i nie potrafię zaakceptować kolorów jakie mi wychodzą z LR. Lubię podbijać nasycenie a to co wychodzi o jedna wielka żółć i zieleń. Niby Sony jest bliżej prawidłowej interpretacji koloru niż Canon? Kwestia przyzwyczajenia i tylko ja wolę czerwienie i ogólne kolory canonów?
    Niestety, czegokolwiek byś nie robił, nie jesteś w stanie uzyskać z sony kolorów takich, jakie daje canon. I to jest istotna przewaga, jeżeli klimat taki Ci odpowiada. Oczywiście możesz próbować osiągnąć podobny efekt w postprocesie, ale zawsze skończy się to zmasakrowaniem zdjęcia w sposób, jaki bardzo wielu użytkownikom Sony zdarza się to notorycznie robić.

  2. #32
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Ja znam grafika, któremu udało się uzyskać kolory z Nikona FF praktycznie takie jak w 5D więc dać się da. Problem jest inny to jest gość który zna PSa jak pacierz i zajmuje się obróbką koloru zawodowo. Dla przeciętnego użytkownika to jest rzeźba w g.... i strata czasu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #33
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    tomfoot wiem to bo czego ja nie próbowałem by uzyskać w LR kolory z canon DPP... aż adobe wprowadziło profil adobe kolor i jakoś mnie to już tak mocno nie drażni.

  4. #34

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Redaktor tej stronki niech wrzuci zdjęcia ze swojego, niech zerkniem jak się zdejmuje i bawi yntelygencja!

  5. #35
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Niedługo udowodnią że ziemia jest płaska ...
    https://photorumors.com/2019/03/10/s...-e-mount-lens/
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •