Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Można jeszcze taniej.Opanowanie do perfekcji PS daje akceptowalne efekty.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nadmienię, że zestawem o połowie ceny R (A7II + budżetowy 85 1.8) też da się spokojnie fotografować Jakoś nie wyobrażam sobie obecnie fotografowania w pomieszczeniach bez stabilizacji matrycy i dużej rozpiętości tonalnej matrycy.
    A ja sobie zaświece 600'kami albo gdy trzeba więcej mocy B1x lub B2.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez mysiaty Zobacz posta
    Można jeszcze taniej.Opanowanie do perfekcji PS daje akceptowalne efekty.
    stawiam piwo

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez mysiaty Zobacz posta
    Można jeszcze taniej.Opanowanie do perfekcji PS daje akceptowalne efekty.
    Tia... -> http://malopolskie.naszemiasto.pl/ar...l,t,id,tm.html
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    To był zawoalowany żarcik :-)

    Fakty są takie, że gdyby nie progres sony nie byłoby jeszcze ani R ani RP prawdopodobnie może dopiero ktoś by myślał aby rozwinąć dual pixel. Konkurencja w branży to zawsze plus nigdy minus. Patrząc z boku to raczej canonierzy są... najbardziej przeświadczeni o wyższości sprzętu C nad wszystkim innym i najmniej podatni na argumenty ;-) I o ile jeśli chodzi o system jako całość to nie ma o czym mówić ale jeśli rozpatrujemy poszczególne elementy to już jest zupełnie inaczej.
    Nie wydaje mi się. DualPixel i af oparty na nim zdaje się był wymyślony do kamer filmowych serii C.
    Oceniając to co Canon robi na rynku, można powiedzieć, że jest jak szwajcarski zegarek: inne są raz lepsze raz gorsze, a od Canona zawsze wiadomo czego należy oczekiwać.
    Canon ma jakieś R&D i gotowe - czyli działające - rozwiązania wprowadza w swoich produktach (taka rzecz jak af face recognition juz w 5d2 bylo).
    Można narzekać albo można (starać się) rozumieć strategię stojącą za systemem, akceptować jego wady i z radością mniejszą lub większą go używać. Albo przeskoczyć do innego systemu, a wyznawców C zostawić z ich wyznaniem.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Smuci nieco fakt, że na CB przypadki kliniczne maja się dobrze i mogą zaśmiecać forum bez ograniczeń.
    Ale napiszesz coś więcej o co konkternie chodzi? Znaczy jakie śmiecenie i jakie przypadki? Zawsze można zaraportować takie wybryki.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nadmienię, że zestawem o połowie ceny R (A7II + budżetowy 85 1.8) też da się spokojnie fotografować Jakoś nie wyobrażam sobie obecnie fotografowania w pomieszczeniach bez stabilizacji matrycy i dużej rozpiętości tonalnej matrycy.
    Ale odkrycie ....
    Może nie uwierzysz ale da się nawet fotografować bez stabilizacji matrycy i dużej rozpiętości tonalnej.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nadmienię, że zestawem o połowie ceny R (A7II + budżetowy 85 1.8) też da się spokojnie fotografować Jakoś nie wyobrażam sobie obecnie fotografowania w pomieszczeniach bez stabilizacji matrycy i dużej rozpiętości tonalnej matrycy.
    a jak opanujesz photoshopa to nawet bez rozpiętości tonalnej

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ciekawi mnie tok myślenia w którym zasadne jest wtrącenie celem sprowokowania dalszej dyskusji w każdym wątku czegokolwiek dotyczącego Sony pomimo żadnego związku z prowadzoną dyskusją. Może ktoś będzie potrafił odpowiedzieć na to pytanie ?...
    "Nie znam się, to się wypowiem" :Takie wtrącenia to IMO reakcja na przekonanie /prezentowane m.in. na tym forum/ niektórych użytkowników sprzętu Sony o tym, że technologiczna przewaga tego sprzętu automatycznie zapewnia wyższą jakość ich produkcji wytworzonej przy jego pomocy oraz że wykonywanie niektórych rodzajów fotografii nie jest już możliwe mniej zaawansowanym technologicznie sprzętem/jaki produkuje m.in. Canon/. Istnieje również przekonanie, że ta przewaga zapewni ostatecznie temu sprzętowi sukces w wielkości jego sprzedaży, co jak dotąd nie ma miejsca na oczekiwaną przez nich skalę. Po trzecie wysoki poziom technologiczny niektórych rozwiązań i elementów zawartych w tym sprzęcie niejako "z automatu" skłania do takich odniesień.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie szukając daleko - dyskusja toczy się ładnie o nikosiach i canonikach, ale Pan canoniarz notabene używający równolegle z canonikiem również puszki sony (czym chwali się w innym wątku) musi zapodać jakie to soniaczki są be licząc na wywołanie kolejnej "guanoburzy". Po co ?
    Bo dla niego najwyraźniej ta puszka Sony stanowi pod względem technologicznym punkt odniesienia, jednak uważa że pomimo istotnej przewagi technologicznej nie wszystko w tej puszce jest najlepsze.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ...Gdybym miał możliwość przemontowania starej 5 letniej matrycy z A7 II z IBIS wraz z AF-em (Eye AF) do canona RP to bym to zrobił od razu i focił do upadłego Nie potrzebuję nic więcej do szczęścia - mały i lekki ML, dobra matryca o dużej rozpiętości tonalnej z IBIS i dobry AF. Nawet czasy 1/4000 sec, taki sobie EVF (w porównaniu do R-ki) i niższe synchro przełknę bo sam korpus canona RP mi się całkiem podoba
    Wygląda na to, że Ty też tak uważasz, chociaż nie zupełnie rozumiem dlaczego. Przecież A7II jest "małym i lekkim ML,z dobrą matrycą o dużej rozpiętości tonalnej z IBIS i dobrym AF".
    Co chcesz do niej dodać z Canona RP?
    Ostatnio edytowane przez Sunders ; 25-02-2019 o 14:19

  9. #29
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Zdecydowałem na zmianę lustrzanek na bezlustro i chcę zmienić bagnet, dlatego rozważałem ew. przejście na system Sony. DLaczego? Sony ma już spore doświadczenie w tym temacie, sporo obiektywów a to co oferuje A7III czy A7RIII w kwestii filmowej, zakresu tonalnego matrycy i możliwości iso aktualnie mocno przewyższa możliwości eosów r czy rp, ale... No właśnie jedno wielkie ale. Pościągałem masę rawów z A7III i A7RIII i nie potrafię zaakceptować kolorów jakie mi wychodzą z LR. Lubię podbijać nasycenie a to co wychodzi o jedna wielka żółć i zieleń. Niby Sony jest bliżej prawidłowej interpretacji koloru niż Canon? Kwestia przyzwyczajenia i tylko ja wolę czerwienie i ogólne kolory canonów?

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Czy użytkownicy aparatów Sony serii A7xx i A6xxxx to "przypadki kliniczne" ?

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Zdecydowałem na zmianę lustrzanek na bezlustro i chcę zmienić bagnet, dlatego rozważałem ew. przejście na system Sony. DLaczego? Sony ma już spore doświadczenie w tym temacie, sporo obiektywów a to co oferuje A7III czy A7RIII w kwestii filmowej, zakresu tonalnego matrycy i możliwości iso aktualnie mocno przewyższa możliwości eosów r czy rp, ale... No właśnie jedno wielkie ale. Pościągałem masę rawów z A7III i A7RIII i nie potrafię zaakceptować kolorów jakie mi wychodzą z LR. Lubię podbijać nasycenie a to co wychodzi o jedna wielka żółć i zieleń. Niby Sony jest bliżej prawidłowej interpretacji koloru niż Canon? Kwestia przyzwyczajenia i tylko ja wolę czerwienie i ogólne kolory canonów?
    Praktycznie w każdej wywoływarce RAW jest moduł HSL.
    Dobierz ustawienia według swoich "potrzeb", zapisz jako profil automatyczny i każde zdjęcie będzie według niego "na wejściu" wyświetlane na monitorze.
    I od tego "wyglądu koloru" będziesz mógł zaczynać korekcję

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2019 o 07:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •