Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Canon ef 24-70 L is usm używany

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Canon ef 24-70 L is usm używany

    Witam, kilka dni temu kupiłem uzywany obiektyw canona 24-70 L f/4 is usm na olx. Z zewnątrz wygląda jak nówka, szkła czyste , bez paprochów w srodku, można powiedzieć ideał , gdyby no właśnie gdyby tubus nie klekotał. Najbardziej klekocze gdy jest wsunięty. Na wysunietym cisza . Jak wyciągam aparat z szuflady to słyszę stuki, czy to normalne, raczej nie. Owinąłem tubus zaraz przy kołnierzu zwykłą taśmą izolacyjną jedną warstwę i przestało stukać. Tubus teraz wsuwa się z lekkim oporem . Polak potrafi, he... he...Czy mam oddać do naprawy, czy tak ma być ?????????? Wklejam ciekawy link: najciekawsze :1 minuta 10 sek, potem 11 minuta , https://www.youtube.com/watch?v=EN5QvuyZDaA no u mnie aż tak nie telepie........

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Canon ef 24-70 L is usm używany

    No ale w czym problem, bo na filmiku wszystko masz czarno na bialym...?... To bardzo typowa niesprawnosc polegajaca na luzowaniu sie tubusa soczewki zewnetrznej. Canon ma to do siebie, ze nie potrafi skutecznie w procesie produkcyjnym zabezpieczyc srub przed luzowaniem i takie rzeczy dzieja sie w wielu modelach. Przewaznie wystarczy dokrecic i juz jest spokoj na zawsze , a jakby ktos nie wierzyl we wlasne zdolnosci do prawidlowego dokrecenia , moze sie wspomoc jakims klejem anaerobowym (wystarczy niebieski).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •