Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Tamron vs canon

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Tamron vs canon

    Witam, potrzebuję porady, czy kupić pod canon 77d Tamron 70-300/4-5.6 VC USD czy Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM ,Tamrona można kupić używkę za ok 800 zł, a canon dwa razy tyle. Pytam bo budżet mam bardzo skromny, ( zusowska emerytura, he... he.....)mam już canona 24-70 L is usm i chciałbym coś do ustrzelenia jakiegoś ptaszka, oczywiście w przenośni, pozdrawiam forumowiczów i dziekuję za opinie.






    0

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Tamron vs canon

    kup sobie niezajezdzonego Tamrona i baw sie dobrze!
    www albo tez flickr

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Tamron vs canon

    Ja cos mogę od siebie dodać gdyż miałem tego Tamrona a teraz mam ten model Canona. Tamrona kupiłem jakiś półtora roku temu i zdecydowałem sie odsprzedać jak pojawił sie Canon lecz chętnych nie było długo. Sprzedałem po roku za 900 zł a kupiłem z ok 1800 z monopodem za 1 zł. Obiektyw był praktycznie nówką z 5 letnia gwarancją czyli jeszcze 4 letnią w okresie sprzedaży. Zrobiłem nim może z 30-40 zdjęć więc odsprzedałem ideał i to jeszcze z dobrym filtrem UV. Ale do sedna... Na początku jak miałem Tamrona wydał mi sie świetnym obiektywem, jak na swoja cenę, czemu z resztą i dzis nie zaprzeczę. Tamron bardzo dobrze spisywał się na ogniskowych 70-200 powyżej było gorzej choć zaznaczam że nie jest jakoś znacząco gorzej, nie mniej jak chyba każdy zoom tej klasy w pewnym zakresie ogniskowej jest ostrzejszy w innej mniej ostry. Tamron powyżej 200 jest właśnie słabszy. Canon natomiast praktycznie odwrotnie słabiej wypada na 70-100 (120) natomiast lepiej na dłuższych ogniskowych. I tu podobnie jak w przypadku Tamrona różnice nie są duże nie mniej zauważalne. W efekcie pracując na ogniskowych ok 170-300 Canon zdecydowanie lepiej wypada, w przedziale og ok 120- ok170 oba bardzo podobnie, natomist poniżej Tamron jest ostrzejszy. I tu należy postawic sobie pytanie na jaki zakres pracy się najbardziej nastawiasz. Jeśli zależy ci na najlepszej jakości na długich ogniskowych to Canon wypada lepiej. Ja właśnie międzyinnymi dlatego wymieniłem Tamrona na Canona gdzyż posiadam stałkę 100L2,8 macro którą też wykorzystuję jako taki mały zoom bo jest bardzo ostra, więc zależało mi na najlepszej jakości na 200 czy 300mm. Kolejna kwestia to stabilizacja. Na pierwszy rzut oka stabilizacja w Tamronie wygląda bardzo dobrze, obraz praktycznie zamiera, nie mniej jest jedna zasadnicza różnica. Otóż jak zaczniemy Tamronem minimalnie przesuwać w jednym kierunku to obraz przez chwilę jest dalej bez zmian, po czym następuje przeskok obrazu i znów stoi w miejscu. Czyli przesuwając/poruszająć płynnie Tamronem obraz jakby co chwilke przeskakuje i zamiera natomiast Canon jakoś rozpoznaje czy rozróżnia zwykłe ruchy bedące drganiami od powolnego przesuwania obiektywu, dzięki czemu obraz dalej jest stabilny (nie drga) ale płynnie się przemieszcza tak jak obiektyw. Myślę że to odgrywa rolę zwłaszcza przy filmowaniu, choć i przy fotografowaniu też czasem zdarzało sie że akurat migawka trafiał w ten moment co przeskok obrazu i wówczas zdjęcie było zamazane. Ponadto zauważyłem że w oświetleniu w którym na Tamronie mój 80D nie mógł już złapać ostrości Canom szybko łapał i dalej był celny. Sam AF w Canonie to ten nowy Nano USM czy jak mu tam i jest bardzo cichy i bardzo szybki - szybszy od Tamrona, choć i ten do wolnych nie należy. Ogólnie ja jestem zadowolony z tego że wymieniłem Tamrona na Canona, choć oczywiście biorą pod uwagę że straciłem 1000 zł na odsprzedaży Tamrona zadowolony nie jestem i taka zamiana finansowo raczej opłacalna nie była - za to facet co kupił za 9 stówek dostał nówkę i za taką cenę i w takim stanie jak był ten mój to bym polecił ci brać w ciemno. Kwestia że raczej takiego nie trafisz niestety...
    Ogólnie podsumowując oba obiektywy są moim zdaniem bardzo dobre jak na swoją cenę. Moim zdaniem ogólnie Canon wypada nieco lepiej, ale nie są to jakieś drastyczne czy nawet duże różnice. Różnią sie głownie tym co powyżej napisałem, jakość wykonania jest podobna, są z tworzywa, oba wysuwają się...
    To tyle z najważniejszych rzeczy. Mam nadzieję że choć trochę pomogłem w kwestii porównania, jeśli chodziło o dokładnie te modele czyli Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD i Canon 70-300 mm f/4.0-f/5.6 EF IS II USM.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Tamron vs canon

    Teraz to dopiero mam mętlik w głowie, czytałem że canon jednak lepszy lecz cena też ma znaczenie. A kupuje się takiego zooma to raczej dla długiej ogniskowej. To trochę tak jak z kupnem telewizora. W sklepie pełna ściana telewizorów, a kazdy trochę inny obraz. I sprzedawca powiedział coś mądrego: jakikolwiek kupię to będę zadowolony bo w domu nie mam porównania z innymi. Z obiektywem trochę podobnie, bo będzie tylko jeden . Znowu noc nieprzespana, he..he..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •