Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 97

Wątek: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

  1. #31
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    Jeśli chodzi o podobanie się to mnie się kolory bardziej podobają z fujika. No ale to też pewnie więcej kwestia obróbki niż puszki..
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #32
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Wnioski wyciągnijcie sami
    Wnioski:
    1.to zabawa, 7osób to troche za mało do wyciagania wniosków.
    2.Moja teza-Tobie też bardziej podoba sie "prawe".Dowód:"prawe"sygnowałeś w dolnym lewym rogu, a lewego nie.
    3. 4:4
    Ostatnio edytowane przez mysiaty ; 31-01-2019 o 23:08

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    Gdybym musiał wybierać to wybrałbym prawe jako FF ponieważ wydawało mi się, że w odblaskach na suwaku widoczna jest lekka fioletowa CA znak rozpoznawczy C85/1.8. No nie ma to wiele wspólnego z magią pełnej klatki .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    2.2 na 85 a na 56 jaka przysłona? Mi też się prawego bardziej obróbka podoba i byłem pewny, że to Fuji i jego kolorki.

  5. #35
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    mamy 2019r. a Ci nadal "wierzą" w jakąś magię... omg.
    ebe ebe

  6. #36
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    Dla mnie (fotografa przyrody) magia w przypadku FF polega na tym, że jak leżę rano na pływadełku i mam na ISO 3200 czas 1/50 to jeśli nie poruszę, to z tego zdjęcia jeszcze coś zrobię. Z APSC przy takim ISO nawet nie robię i tyle bo jest szajs kompletny. To tak z innej perspektywy FF kontra APSC. Od kiedy kupiłem FF APSC leży i czeka na dobre światło bo wtedy się przyda.

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    Cytat Zamieszczone przez mysiaty Zobacz posta
    Wnioski:
    1.to zabawa, 7osób to troche za mało do wyciagania wniosków.
    2.Moja teza-Tobie też bardziej podoba sie "prawe".Dowód:"prawe"sygnowałeś w dolnym lewym rogu, a lewego nie.
    3. 4:4
    jasne teraz będzie szukanie teorii spiskowych
    tu masz cały kadr z fuji z podpisem mnie się podobają obie wersje i obie były podpisane przy wstawianiu na FB


    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    2.2 na 85 a na 56 jaka przysłona? Mi też się prawego bardziej obróbka podoba i byłem pewny, że to Fuji i jego kolorki.
    canon EF 85 1.8 na pełnym otwarciu trochę mydli - dlatego został przymknięty do 2.2
    fuji XF 56 1.2 jest ostre od 1.2 i na takiej przysłonie była fota

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Gdybym musiał wybierać to wybrałbym prawe jako FF ponieważ wydawało mi się, że w odblaskach na suwaku widoczna jest lekka fioletowa CA znak rozpoznawczy C85/1.8. No nie ma to wiele wspólnego z magią pełnej klatki .
    to prawda znakiem rozpoznawczym EF 85 1.8 jest zawsze CA trafiłeś idealnie w sedno sprawy

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    mamy 2019r. a Ci nadal "wierzą" w jakąś magię... omg.
    ja już dawno przestałem wierzyć ale tych co w nią wierzę nie przekonasz

    niektórzy to nawet opowiadają jak ludzie walczyli z dinozaurami https://aszdziennik.pl/125539,ewa-ko...-KLDJEYvguDDG4 i też w to wierzą

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jeśli chodzi o podobanie się to mnie się kolory bardziej podobają z fujika. No ale to też pewnie więcej kwestia obróbki niż puszki..
    Mam podobnie I to niekoniecznie jest kwestia obróbki. To są generalnie prawie nie ruszane JPGi z puszek fuji i sony
    i mnie też bardziej odpowiadają kolory z fuji niż z sony - w obu aparat był pomiar punktowy, choć wydaje mi się że sprawdzałem ekspozycję w EVF
    Ostatnio edytowane przez candar ; 31-01-2019 o 23:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #38
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    Miałem oko

  9. #39
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Re: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    Lewe wybrałem jako FF tylko ze względu na kompresję, patrząc na szczebelki płotka i budynki w tle. Ogólnie zdjęcie i bokeh podobały mi się bardziej na fotce po prawej, a jak jeszcze piszesz, że to f2.2 to masz tu właśnie magię FF. 85 1.8 nie jest mydlana na 1.8, chyba, że masz skopany egzemplarz. I na 1.8 różnica byłaby dużo bardziej znacząca na korzyść FF.
    Ostatnio edytowane przez radiki ; 01-02-2019 o 01:55

  10. #40

    Domyślnie Odp: Porównanie FF i APS-C - kto znajdzie różnicę.....

    Fajnie, że się szybko rozstrzygnęło, nie czekaliśmy jak w telenoweli
    Skoro pudło, to teraz wypadało by się wykręcać metodą polityków, że za małe te zdjęcia były, że postać inaczej ustawiona itp
    Choć czytając niektóre wpisy przed werdyktem, faktycznie jak bym polityków słuchał - wieczne wymijające odpowiedzi, zamiast po prostu wskazać 50 / 50 :P

    Ale serio, to mz. kolory z Fuji przyjemniejsze
    Ostatnio edytowane przez marlo ; 01-02-2019 o 08:13

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •