Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    Cytat Zamieszczone przez shadowman25 Zobacz posta
    Problem mam nadal niestety nierozwiązany. Napisz proszę jaki masz monitor?
    Z tego co udało mi się wyczytać to jest to sytuacja która występuje na monitorach szerokogamutowych.

    Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to proszę o informacje.
    Dodam jeszcze, że w przeglądarkach do zdjęć np IrfanView w cms ustawiam profil jaki powstał po kalibracji monitora.
    W Photoshopie po naciśnięciu ctrl + y, (próba kolorów) kolory zmieniają się na takie jak wyświetli np IrfanView czyli bardziej nasycone.
    NEC EA245WMi

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Bździągwa Wielka
    Posty
    97

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Nadal nie napisałeś do jakiej przestrzeni skalibrowano monitor. Obrabiasz w "Adobe RGB", nie wiesz czy "zawsze zaznaczać profil kolorów przy zapisie". Do tej pory nie zrobiłeś nic, by sobie pomóc...
    Przy ustawieniach Gamutu mam zaznaczony natywny. Pewno rozwiązanie problemu może być gdzieś tutaj bo w ustawieniach kalibracji w ColorNavigator można rozwinąć sRGB i Adobe RGB (czego nie zauważyłem wcześniej)

    Pokieruj mnie proszę jakie ustawienia najlepiej zaznaczyć
    Canon 50d, obiektyw 85 1/8

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    NEC EA245WMi
    To monitor sRGB (z tego co widzę w internetach) nie będziesz miał takich problemów jak autor wątku

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    profil koloru zawsze warto załączać do eksportowanych jpegów
    irfan view nie znam ale internety piszą że jeśli jpeg nie ma zalączonego profilu kolorów to traktuje go jako sRGB

    mz takie rzeczy jak irfanview to egzotyka - ogarnij podstawowe sprawy - odrawiacz (co tam używasz) - ps - przeglądarka systemowa - przeglądarka internetowa i żeby to pokazywało dobrze - to są w miarę proste sprawy komplikowane przez implementację CM w windowsach, generalnie dość słabą i sporą (każdy co w szkole miał trudności już z tabliczką mnożenia usiłuje pisać o zarządzaniu kolorem) informację w sieci oraz opisy czarów a właściwie brak opisów czarów tylko zachwyty nad czarami i komplikacją tych czarów wykonywanych przez specjalistów.

    color nawigator powinien ci dobrze zainstalowac profil monitora w systemie
    odrawiacz pracuje jak pracuje warto tylko ustalić i wybrać (adobe czy profoto w twoim przypadku)co eksportujesz do PS
    w PS ustwić sobie working color space i color management policies żeby ci PS natychmiast nie spie... importowanego obrazka
    no i na koniec trzeba opanować konwersję do profilu i eksport jpega
    i ten jpeg ma się wlaściwie wyświetlić w systemie
    z przegladrkami jest różnie i zmiennie aktualnie firefox dziala (u mnie na kompie) z odrobinę większą świadomością koloru niż chrome (kiedyś chyba było odwrotnie) ale oba pokazują internet (w sumie) tak samo i dobrze, chrome od czasu do czasu pewnie ew ramach upgrade zmienia sobie ustawienia i pokazuje dziwne rzeczy
    wszystko inne to sprawy trzeciej kategorii

    i nie daj sobie wówić internetom że masz słaby monitor
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 10-02-2019 o 22:40

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    Ok, to już jest jakaś informacja. Też mam szerokogamutowy, skalibrowany do "native" by go bezsensownie nie obcinać. Przy imporcie w CameraRaw na dole zaznacz np. ProPhoto a w PS-ie "konwersja kolorów dokumentu na przestrzeń roboczą". To spowoduje, że będziesz obrabiał zdjęcie w przestrzeni, do której skalibrowałeś monitor. Później zapisz obraz poprzez export zaznaczając "konwertuj na sRGB" i "osadź profil koloru". Musi działać. Nie zdarzyło mi się, żeby kolory nie zgadzały się wydrukami np. z nFoto.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    Cytat Zamieszczone przez shadowman25 Zobacz posta
    Przy ustawieniach Gamutu mam zaznaczony natywny.
    to moim zdaniem prawidłowo

    --- Kolejny post ---

    moim zdaniem przestrzeń roboczą w ps to sobie ustaw na taką w jakiej chcesz obrabiać eksportujesz z LR czy czego tam używasz AdobeRGB to sobie ustaw AdobeRGB exportujesz profoto to ustaw profoto (oczywistym jest że profoto jest większa od gamutu twojego monitora ale to że nie widzisz ma małe znaczenie to przestrzeń robocza jest) a policje na zachowaj wbudowany profil - w końcu wiesz co robisz i nie chcesz żeby ps konwertował sam na dzień dobry - no chyba że nie wiesz co robisz wtedy nie wiem co doradzić zdjęcie powinno wyglądac identycznie jak w odrawiaczu jak nie wyglada identycznie to znaczy że coś jest nie tak.

    --- Kolejny post ---

    a i doczytałem że to CG jest

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    a i sprawdziłbym czy masz 10 bitowe przetwarzanie koloru włączone? ps czy c1 bedzie działał normalnie pozostałe programy nogą wariować bardziej niż normalnie - jak masz włączone to wyłacz na sterowniku karty i w ps
    i warto sprawdzic czy kabel usb działa tzn ikona colornavigatora swieci normalnym kolorem a system "widzi" ten monitor
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 11-02-2019 o 09:02

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Bździągwa Wielka
    Posty
    97

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    Co to znaczy ze Gamut jest "natywny"?
    Sprawdzałem ustawienia fabryczne monitora gdzie jest ustawiony kolor Adobe RGB lub sRGB i wówczas kolory zarówno w Photoshop jak i w innych programach są jednakowe.

    Nadal szukam rozwiązania prawidłowego ustawienia
    Canon 50d, obiektyw 85 1/8

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    Gamut, czyli przestrzeń barwowa którą może wyświetlić monitor. Natywny - maksymalny i nieograniczony dla danego monitora.
    Przełączając na fabrycznie zarejestrowane profile ograniczasz przestrzeń do konkretnych wartości. Można używać do symulacji (pod warunkiem, że poprawnie skalibrowane) i do niczego innego. Ty masz używać skalibrowanej natywnej, dla temp. barwowej 6500K, jasności w zależności od wyniku (ja używam ok. 60cd do wydruków, 80-100cd do internetu). Color Navigator aktywny z prawidłowo wybranym profilem (np. CAL1 dla której zarejestrowano kalibrację). Reszta, jak pisałem już wyżej. Zapisujesz do sRGB z profilem i tyle. Skoro np. w przeglądarce czy FastStone (z włączonym ICM) wygląda źle - zatrudnij kogoś, kto to ogarnie. Może ktoś inny, ale ja już nic nie wymyślę. Pozdr.

  10. #20
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Kolory w Photoshopie a po zapisie do jpg

    Cytat Zamieszczone przez shadowman25 Zobacz posta
    Co to znaczy ze Gamut jest "natywny"?
    Sprawdzałem ustawienia fabryczne monitora gdzie jest ustawiony kolor Adobe RGB lub sRGB i wówczas kolory zarówno w Photoshop jak i w innych programach są jednakowe.

    Nadal szukam rozwiązania prawidłowego ustawienia
    Jeżeli masz profilowany system to, ustaw IrfanView tak: Opcje - ustawienia - Powiększenie/kolor - zaznacz tam: "Włącz zarządzanie kolorem, stosując profil koloru" oraz "Profil bieżącego monitora" i jeszcze "Zastosuj także do obrazów nie mających osadzonego profilu" - kliknij OK.
    Uruchom ponownie program.

    W Photoshopie zapisz zdjęcie z profilem sRGB i otwórz je w irfnviev - powinna być delikatna różnica w kolorystyce między irfan a PS.
    Ostatnio edytowane przez kulek855 ; 11-02-2019 o 19:10

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •