Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

Mieszany widok

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    Mam kompakta jakiegoś starego, chociaż tą lustrzankę co chcę kupić też nie jest nowa . Nie łapie ostrości, słaby balans bieli,słaba jakość ISO 100 jeszcze jakoś wychodzi ALE ISO 200 i zdjęcia są fatalne (przy oglądaniu na PC), brak czasu naświetlania co mi BARDZO przeszkadza bo zdjęcia praktycznie cały czas wychodzą rozmazane, zdjęcia mógł bym robić jedynie ze statywem tylko że nie mam jak :/ . Chciał bym sobie kupić lustrzankę Canon 450/500 D, jeszcze nie wiem który + jakiś obiektyw w "zestawie" 18-55 bądź coś takiego. I właśnie czy opłaca mi się kupować lustrzankę ? Bo w sumie chciał bym zacząć przygodę z lustrem, jednak czy to ma sens ? Jakoś mam wrażenie że kompakt by mnie ograniczał, brak takiej swobody, brak wymiennego obiektywu itp. Służył by mi do projektu, chciał bym się pobawić w fotoreportera amatora, ZOOM duży nie jest dla mnie istotny, również do foto przyrody. Co o tym sądzisz ?
    Ostatnio edytowane przez korni ; 28-01-2019 o 18:40

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    Korni, pokaż zdjęcia, takie lepsze i gorsze. Napisz też co chcesz fotografować i w jakich warunkach. Czy sceny będą dynamiczne? Ile światła zastanego?
    Wtedy możesz liczyć na sensowne porady kolegów. Powodzenia

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    Zdjęcia lepsze gorsze hymmm... Niestety nie mam takich na publiczne pokazanie. Mam takie prywatne kilka bo przez to że były cały czas rozmazane nie dało się robić Zdjęcia DOBRE które mi się podobają to tylko MAKRO to jest PLUS tego aparaciku. Więc nim fotografuje głównie makro. (no chyba że jakiś zachód słońca czy coś co się nie rusza, oczywiście jak przestane oddychać ) Głównie osoby które by się ruszały więc dlatego jest mi potrzebny czas naświetlania. Pisałem że foto reportaż, głównie tylko dzień, południe/popołudnie

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    Cytat Zamieszczone przez korni Zobacz posta
    Zdjęcia lepsze gorsze hymmm... Niestety nie mam takich na publiczne pokazanie. Mam takie prywatne kilka bo przez to że były cały czas rozmazane nie dało się robić Zdjęcia DOBRE które mi się podobają to tylko MAKRO to jest PLUS tego aparaciku. Więc nim fotografuje głównie makro. (no chyba że jakiś zachód słońca czy coś co się nie rusza, oczywiście jak przestane oddychać ) Głównie osoby które by się ruszały więc dlatego jest mi potrzebny czas naświetlania. Pisałem że foto reportaż, głównie tylko dzień, południe/popołudnie
    Większe sklepy foto lub stoiska w MM i podobnych mają aparaty demonstracyjne z załadowaną baterią i uzbrojone w obiektyw. Trzeba mieć tylko grzeczny uśmiech i własną kartę pamięci. Obsługa udostępni Ci sprzęt na kilka zdjęć na terenie obiektu. To już jest jakiś poligon dla Ciebie, Zobaczysz jak się trzyma dany aparat i zrobisz parę fotek które potem w domu przeanalizujesz na komputerze.
    Inna ( ale kosztowniejsza ) możliwość to wypożyczenie upatrzonego zestawu z wypożyczalni sprzętu foto. Wtedy za kaucją wychodzisz sobie z aparatem na kilka godzin i fotografujesz wg uznania.
    Można też wstawić na forum zapytanie/prośbę. Całkiem prawdopodobne, że ktoś mieszkający w pobliżu Ciebie dysponuje sprzętem jaki jest w polu Twojego zainteresowania. Umówicie się na spotkanie i zapoznasz się ze sprzętem i uwagami jego użytkownika.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    Dzisiaj rozglądałbym się za bezlusterkowcem, chyba że Twój wybór akurat 450/500 D wynika z ograniczeń finansowych.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    Posiadam Canona 450D. Uważam, że jeśli masz większe możliwości finansowe to szukałabym czegoś nowszego. Odstaje on od współczesnych aparatów. Dla mnie wadą tego aparatu jest niskie używane ISO. 450d nie ma też funkcji filmowania jesli Cię to interesuje. Obiektyw 17-55 to też nie jest za jasny.
    Sam na nim zrobiłem wiele zdjęć krajobrazu.
    Z drugiej strony jeśli nie masz większych możliwości finansowych to są to aparaty które mają na pewno większe możliwości niż kompakt.
    Powiedz jaki masz budżet to coś Ci doradzimy.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    Budżet no właśnie tu cały problem pomiędzy 400/500zł Tak wiem że to mało. Ale nie mam możliwości większego budżetu

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    https://500px.com/gear/cameras/canon...el-xsi-kiss-x2

    tu masz fotki z 450'ki, jak Ci się podobają i są dobre bier w ciemno

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    https://500px.com/gear/cameras/canon...el-xsi-kiss-x2

    tu masz fotki z 450'ki, jak Ci się podobają i są dobre bier w ciemno
    nie szedłbym drogą pokazywania obrobionych, wyselekcjonowanych zdjęć. jeszcze ktoś pomyśli, że wystarczy kupić jakiś konkretny aparat i sam z siebie będzie robił tak fajne zdjęcia. to nie tak.

    nie kupowałbym tak starego, używanego aparatu. wychodzę z założenia, że jeśli ktoś ma ograniczony budżet, to nie stać go na kupno dwa razy. jeśli chcesz trochę popracować nad techniką i chcesz, aby foto była jakąś tam częścią Twojego życia, znajdź dodatkowe środki i kup np. 800d/200d/77d + 17-85. jak się nie spodoba, to sprzedasz. jeśli jednak focisz tylko bardzo okazjonalnie, to zastanów się, cvzy po prostu nie wystarczy Ci aparat z smartfona...
    ebe ebe

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Czy kupowanie lustrzanki w tym przypadku ma sens ?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    nie szedłbym drogą pokazywania obrobionych, wyselekcjonowanych zdjęć. jeszcze ktoś pomyśli, że wystarczy kupić jakiś konkretny aparat i sam z siebie będzie robił tak fajne zdjęcia. to nie tak.
    Amator zawsze będzie się martwił o sprzęt, jeśli kompakt nie wystarcza, tam ma parę fot po postprocesie. Zobaczy co można z puszki wyciągnąć i będzie miał jakieś odniesienie do swojego warsztatu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •