Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Która sigma art ?

  1. #1

    Domyślnie Która sigma art ?

    Witam, takie pytanko...którą z sigm polecacie pod aps-c ? Obecnie mam canona 80D i 17-50 2.8 oraz stara 70-300 apo, z 2 nie jestem zadowolony wiec albo sprzedam albo dalej na półce stać będzie, myślałem nad którąś z serii ART? zastosowanie amatorskie, dzieci,zona itp. na spacerze ale i w domu bo małe w drodze dopiero ? czytałem super opinie o 135 ale do wnętrza chyba mocno ciasno będzie...więc 50 czy 85 może ? Czytałem też sporo dobrego o 18-35 1.8 i 50-100 jako uzupełnienie, pewnie fajnie by było tylko troszkę drogo. Ale jeśli faktycznie najlepszy wybór to może warto rozważyć.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Która sigma art ?

    12-24

    A czemu akurat sigma art?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Która sigma art ?

    Jak do domu to coś jasnego, jakaś stałka 35mm 1.4
    Ostatnio edytowane przez michalko ; 28-01-2019 o 19:27
    EFM+22mm; 5D+50mm

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Która sigma art ?

    Jeśli planujesz zostać na dłużej z aps-c to polecam S30mm/1.4 - jako szkło z fajną plastyką i bdb właściwościami optycznymi do wszystkiego. Do portretów za to do cropa najlepiej 50/1.4.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #5

    Domyślnie Odp: Która sigma art ?

    Cytat Zamieszczone przez mmteam Zobacz posta
    12-24

    A czemu akurat sigma art?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    bo jakoś lubię sigmę, a arty mają naprawdę super ostrość a sam obrazek też mi się podoba
    Cytat Zamieszczone przez michalko Zobacz posta
    Jak do domu to coś jasnego, jakaś stałka 35mm 1.4
    no do domu i nie tylko...nie wiem czy zostawić tą 17-50 i jakaś jaśniejsza stałka w tym zakresie czy może inaczej....

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jeśli planujesz zostać na dłużej z aps-c to polecam S30mm/1.4 - jako szkło z fajną plastyką i bdb właściwościami optycznymi do wszystkiego. Do portretów za to do cropa najlepiej 50/1.4.
    no raczej zostanę przy aps-c, na pewno jakiś dłuższy czas ? w teren do krajobrazu c 10-18 wziąłem jeszcze jakby co. tak mnie to 18-35 zaciekawiło, ale z 2 strony 1.4 w stałkach też kusi .

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Która sigma art ?

    Nie chodzi tylko o f1.4 vs. f1.8, ale o gabaryty i wagę. Takie kompaktowe szkło aż chce się że sobą zabierać. Tą 30mm można śmiało kupić w starszej wersji ex za ok. 800zł na allegro.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #7
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Która sigma art ?

    Bardzo nie polecam starej wersji 30/1.4, na 1.4 mydlo, slaby af... 1 plus to gabaryty, wiec chyba (chyba bo nowej nie używałem)lepiej dolozyc do nowej wersji Art

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Która sigma art ?

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    Bardzo nie polecam starej wersji 30/1.4, na 1.4 mydlo, slaby af... 1 plus to gabaryty, wiec chyba (chyba bo nowej nie używałem)lepiej dolozyc do nowej wersji Art
    Bardzo możliwe, że ta nowa jest odczuwalne lepsza. W końcu seria art zobowiązuje. Pomimo to mam całkowicie inne doświadczenia z wersją starą. Ostra i bardzo celna a dzisiaj można ją wyrwać za kilka stówek. W zasadzie to mieliśmy z żoną 2 egzemplarze, bo tą pierwszą ciągle mi zabierała może to kwestia egzemplarza?
    Miłego dnia
    moja www

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Która sigma art ?

    Cytat Zamieszczone przez drakkain Zobacz posta
    mam canona 80D i 17-50 2.8
    czego więcej Ci brakuje? światła? dłuższej ogniskowej? krótszej ogniskowej? jakie kadry lubisz? bez takich info nie jestem w stanie Ci nic polecić. sigma 18-35 to mega fajne szkło, ale czy warto zamieniać go skoro masz względnie jasnego tamka?
    ebe ebe

  10. #10

    Domyślnie Odp: Która sigma art ?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    czego więcej Ci brakuje? światła? dłuższej ogniskowej? krótszej ogniskowej? jakie kadry lubisz? bez takich info nie jestem w stanie Ci nic polecić. sigma 18-35 to mega fajne szkło, ale czy warto zamieniać go skoro masz względnie jasnego tamka?
    krótszą już mam, dłuższą niby też, ale 70-300 apo do wymiany, wolna,głośna,ciemna i często nie trafia. co do sigmy 17-50 ogólnie fajne szkło, zakres ogniskowych na spacer jak znalazł, tylko też czasem nie trafia af no i jak patrzę na zdjęcia z artów są dużo ostrzejsze. Zastanawiałem się nad jakąś pierwszą stałką, np 50, czy canon 50 1.8 będzie dużo gorszy od sigmy 1.4 ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •