Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Atlas 600 TTL - druga kurtyna

  1. #11

    Domyślnie Odp: Atlas 600 TTL - druga kurtyna

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Inaczej: nie da się włączyć "drugiej kurtyny" jeśli nie jest założone urządzenie potrafiące dogadać się z aparatem, i mu "zameldować", że może tak pracować. Wyzwalacz 622c potrafi, teoretycznie NavigatorX też potrafi. Importer się nie odezwał?
    "Oct 30, 2012" - trochę nowości się pojawiło od tego czasu.
    Oczywiście masz na myśli 622c tx, na zwykłym 622c ustawiasz opcje kurtyny w menu aparatu i wtedy już tylko jest pierwsza. Dla potomności w systemie Navigator x działa lecz nie z odbiornikiem Navigator x (uda się tylko do 1/30s). Na nadajniku x lub x2 wystarczy wybrać drugą kurtynę, lecz w menu apartu ona się nie pojawi. Mimo to będzie działać z lampami (z odbiornikiem zewnętrznym Navigator x już nie)
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Atlas 600 TTL - druga kurtyna

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    Oczywiście masz na myśli 622c tx, na zwykłym 622c ustawiasz opcje kurtyny w menu aparatu i wtedy już tylko jest pierwsza.
    Z ciekawości sprawdziłem, ale z 622c II, tryb M, czas 1/400, spust do połowy - nic się nie zmienia. Włączam 622c-II, spust do połowy - czas się zmienił na 1/200. Wchodzę w menu sterowania lampą, mogę wybrać 1 kurtynę, 2 kurtynę, HSS, wybieram HSS, wychodzę z menu, spust do połowy, mam 1/400. Może gdzieś zorganizuję pierwszą wersję, jak się uda, to napiszę co mi wyszło.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Atlas 600 TTL - druga kurtyna

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Z ciekawości sprawdziłem, ale z 622c II, tryb M, czas 1/400, spust do połowy - nic się nie zmienia. Włączam 622c-II, spust do połowy - czas się zmienił na 1/200. Wchodzę w menu sterowania lampą, mogę wybrać 1 kurtynę, 2 kurtynę, HSS, wybieram HSS, wychodzę z menu, spust do połowy, mam 1/400. Może gdzieś zorganizuję pierwszą wersję, jak się uda, to napiszę co mi wyszło.
    Na jakim aparacie testujesz? W przypadku sterowania bezprzewodowego włączonego (ze sterowaniem grup) nie da się na tym wyzwalaczu wybrać (w menu aparatu)drugiej kurtyny tylko pierwsza kurtyna i HSS.

    Z instrukcji:
    3. Fail to enable the 2nd curtain sync:●That’s because the restriction of camera menu.▲It shall set the wireless function disabled if needs using the 2nd curtain sync


    "Because the light pulse command codes would be emitted at the start of the frame, a spurious
    ghosting would be produced, so Canon chose to make 2CS available only when the flash is oncamera.
    The 622s work around this, as the communication is by radio, but the user can
    unintentionally disable 2CS by turning Wireless Mode to On in the camera."

    Dla wersji 622C II
    "· The 622C provides 2nd Curtain sync (2CS) in either ETTL or Manual Flash modes,
    including with off-camera flashes.
    · Note that in E-TTL mode, a pre-flash is also emitted by each E-TTL flash.
    · Not available in Multi (stroboscopic) flash mode.
    · Not available when camera is set to Wireless mode (and therefore no group functions are
    available).
    · Shutter of around 1/30th sec (see your camera guide) through to Bulb.
    · Camera must be in a Creative mode."

    Chyba, że używasz TX (z wyświetlaczem).
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Atlas 600 TTL - druga kurtyna

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    W przypadku sterowania bezprzewodowego włączonego (ze sterowaniem grup) nie da się na tym wyzwalaczu wybrać (w menu aparatu)drugiej kurtyny tylko pierwsza kurtyna i HSS.
    Zgadza się, sprawdzałem z sterowaniem bezprzewodowym wyłączonym (lampa zdalna była wyzwalana poprawnie).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •