Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56

Wątek: Warszawa, inicjatywy foto?

  1. #41
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    ta dyskusja to kolejny dowód na to, że nie warto tu zaglądać
    wieczne pretensje i szydera
    ha tfu!
    Zgadzam sie, potem sie dziwia, ze nikt juz szczegolnie z for nie korzysta albo jakis serwisow co byly kiedys bo generalnie wszystko na jedno kopyto albo twarzystwo wzajemnej adoracji i kazdy sobie slodzi oraz leczy kompleksy komentarzami/lajkami albo wlasnie taka chamowka, jakie wiesniackie odpowiedzi i wylew szamba

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    sorry , ale jesteś mega spamerem
    każdą grupę zabijesz w 15 min

    dałeś info ze możesz pomoc odzyskać dane , ale jesteś tak nieogarnięty żebym nie powierzył ci nic powyżej wartości 5 pln
    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    masz racje

    Załącznik 3682

    To nawet ciezko skomentowac, taka debiliada .

    Bechamot aka Janek, szkoda ze nie potrafisz konstruktywnie krytykowac z konkretami, ja jak widzisz napisalem czemu mi sie nie podoba i wiem, ze NG i inne by tego nie kupily. Wnioskuje tez, ze raczej nigdy na foto nie zarobiles wiekszych sum . Zobacz sobie fotki Akustyka z tego forum i porownaj ze swoim mistrzem fotografii, ktory robi z tego warsztaty .
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 16-01-2020 o 19:06

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    ta dyskusja to kolejny dowód na to, że nie warto tu zaglądać
    wieczne pretensje i szydera
    ha tfu!
    A ja czekam dalej na prezentacje prac autora wątku bo fotografa poznaje się po jego zdjeciach Z tego co napisał mam już pewien obraz ale chciałbym zdjęcia zobaczyć...
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 16-01-2020 o 20:03

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    @este ładnie spuentował
    tak że tak
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    gdzie tu oryginalnosc ?

    https://www.alamy.de/schlucht-fjarrg...215199937.html

    jesli zrobisz zdjecie np z tego miejsca to mozeszesz mowic o nieprzecietnym miejscu fotografowania

    https://twitter.com/bountifulsafari/...98475597336577

    zdjecie ktore pokazales to : pojechales , zrobiles i polegles.

    na takie swiatlo jakie miales mozna tam czekac latami.
    to byly warunki Adamsowskie ( czyli tez nic nowego )

    ale spier... je na Maximum.

    wszystko napisalem , wiecej nie ma sensu.

  5. #45
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    gdzie tu oryginalnosc ?

    https://www.alamy.de/schlucht-fjarrg...215199937.html

    jesli zrobisz zdjecie np z tego miejsca to mozeszesz mowic o nieprzecietnym miejscu fotografowania

    https://twitter.com/bountifulsafari/...98475597336577

    zdjecie ktore pokazales to : pojechales , zrobiles i polegles.

    na takie swiatlo jakie miales mozna tam czekac latami.
    to byly warunki Adamsowskie ( czyli tez nic nowego )

    ale spier... je na Maximum.

    wszystko napisalem , wiecej nie ma sensu.
    Czyli co powinienem zrobic, wejsc poza szlak, zeby miec super zdjecie i niszczyc przyrode? tam jasno jest powiedziane, ze nie wolno, jest ogrodzone, a i tak debile wchodza - FYI .

    Fotografie z drona na dzis zawsze beda lepiej odbierane, bo to nowosc, a to co pokazales z Twittera, to foto z drona. To tak samo jak z video, wszystkie podroznicze nagle 5/10 bo wgrywaja wszystkie, ktore maja nagrania z drona, bo to cos nowego i sie podoba. To jak kiedys ze strobist, potem sie przejadlo i teraz juz praktycznie nikt tak nie foci.

    Co tam wg Ciebie jest spier... na maxa? Patrzac na Twoje zdjecia z podpisu to raczej mamy odmienne podejscie .

  6. #46
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    @Bechamot - mało konstruktywnie... apeluje jednak o rzeczową krytykę. Jeśli Ci się fota nie podoba to napisz konkretnie co byś zmienił, a nie ogólnie, że do du....
    @adzi - ja daleki jestem od oceniania zdjęć innych, ale może spróbuję, by pokazać Bechamotowi, jak to powinno wyglądać - a więc zdjęcie które pokazałeś tego wspaniałego kanionu (mam nadzieję, że będę miał okazję zobaczyć na żywo) IMHO wygląda jakby było zrobione komórką i jak dla mnie brakuje mu kontrastu, żywszych kolorów, ostrości; w postprodukcji bym je również trochę ocieplił i podkręcił kolory.

    Ale to tylko moja subiektywna ocena
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 17-01-2020 o 13:47

  7. #47
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    to zupelnie nie o to chodzi.

    mozesz postepowac , jak chcesz , nic mi do tego.

    jesli innym stawiasz zarzuty z jakiegos powodu , to dokladnie ze tego samego moglbys postawic je sobie, gdyz sam postepujesz identycznie.

    nie zdajesz sobie sprawy z tego , ze nie jestes ani oryginalny , odmienny , ani nie masz odpowiednich kwalifikacji by wyszydzac z tego powodu innych.

    jesli nie znajdujesz sensu w istniejacych grupach fotografizcnych , kursach, to nie oznacza , ze sa one bez sensu jak napisales , tylko Ty nie znajujsz w nich sensu. Jak uczen w szkole jeden znajdzie sens w ukladzie rownan , inny za chiny tego nie zrozumie i nijakiego sensu sie dopatrzyc nie moze. Szukalbym braku sensu raczej w sobie.

    Mnie wprawdzie nic to tego, ale obawiam sie, ze istnieje potezna rozbieznosc pomiedzy wyobrazeniami o swoich mozliwosciach fotograficznych a stanem rzeczywistym.
    w 10 minut mozesz sobie kupic kybord w sklepie zabawkowym , zagrac wszystkie preludia Chopina , jeszcze zdazyc wypic piwo - efekt bedzie Taki sam jak na zdjeciu , ktorym sie chwalisz, iz wszystko powstalo w 10 minut.

    Adams mowil - " jedno dobre zdjecie na rok to bardzo duzo".
    Nie ludzmy sie , ze komukolwiek wysypuja sie dobre zdjecia jak z rekawa , mamy prawo do robienia zdjec slabszych , ale to czym sie chwalimy swiadczy o nas - naszych wyobrazeniach i mozliwosciach.

    --- Kolejny post ---

    "@Bechamot - mało konstruktywnie... apeluje jednak o rzeczową krytykę."

    sorry , tylko za odplatnoscia .

  8. #48
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    to zupelnie nie o to chodzi.

    mozesz postepowac , jak chcesz , nic mi do tego.

    jesli innym stawiasz zarzuty z jakiegos powodu , to dokladnie ze tego samego moglbys postawic je sobie, gdyz sam postepujesz identycznie.

    nie zdajesz sobie sprawy z tego , ze nie jestes ani oryginalny , odmienny , ani nie masz odpowiednich kwalifikacji by wyszydzac z tego powodu innych.

    jesli nie znajdujesz sensu w istniejacych grupach fotografizcnych , kursach, to nie oznacza , ze sa one bez sensu jak napisales , tylko Ty nie znajujsz w nich sensu. Jak uczen w szkole jeden znajdzie sens w ukladzie rownan , inny za chiny tego nie zrozumie i nijakiego sensu sie dopatrzyc nie moze. Szukalbym braku sensu raczej w sobie.

    Mnie wprawdzie nic to tego, ale obawiam sie, ze istnieje potezna rozbieznosc pomiedzy wyobrazeniami o swoich mozliwosciach fotograficznych a stanem rzeczywistym.
    w 10 minut mozesz sobie kupic kybord w sklepie zabawkowym , zagrac wszystkie preludia Chopina , jeszcze zdazyc wypic piwo - efekt bedzie Taki sam jak na zdjeciu , ktorym sie chwalisz, iz wszystko powstalo w 10 minut.

    Adams mowil - " jedno dobre zdjecie na rok to bardzo duzo".
    Nie ludzmy sie , ze komukolwiek wysypuja sie dobre zdjecia jak z rekawa , mamy prawo do robienia zdjec slabszych , ale to czym sie chwalimy swiadczy o nas - naszych wyobrazeniach i mozliwosciach.

    --- Kolejny post ---

    "@Bechamot - mało konstruktywnie... apeluje jednak o rzeczową krytykę."

    sorry , tylko za odplatnoscia .
    Widzę, że Ty to niezły filozof jesteś, taki typowy leśny dziadek. Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś, to jest właśnie to o czym pisałem - nie szukam grupy foto żeby słuchać takiego smęcenia przy piwie, ale właśnie, żeby.... uwaga... pojechać razem na zdjęcia ! Serio mam w poważaniu opinie takich osób jak Ty, które nic nie mają do powiedzenia, ale byłem mega ciekaw co możesz napisać - nie napisałeś nic, bo nie masz nic do powiedzenia. Widziałem dziesiątki razy jak ludzie dla lepszych kadrów niszczą przyrodę itp, sorry jak już gdzieś pojadę na wakacje i biorę aparat to nie będę wyprawiać takich numerów. Miałem swoje zdjęcia w różnych magazynach itp, do dziś zarabiam na foto mimo, że od wielu lat nie focę - wystarczy mi, że się sprzedaje, że edytorom pasują. Dlatego średnio obchodzi mnie ocena ludzi z forum albo jakiś plfoto (gdzie dziś mam ponad 15-letnie konto) itp serwisów. Dla Ciebie sztuka przy krajobrazach to wnioskuję tylko kwestia obróbki i kręcenia w górę suwakami - patrząc po zdjęciach wcześniej wspomnianego "artysty". Chyba dalej nie widzisz, że wszystko jest na jedno kopyto, o czym wspomniałem, i ostro pogłaskane niskiej jakości obróbką - o czym też wspominałem, stąd te białe odcięcia na styku z niebem itp. To jest właśnie kicz, tak samo jak generalnie walenie HDR w opór, co kończy się tym samym jak tutaj, widocznymi odcięciami.

    W tym jest właśnie problem, że w Warszawie generalnie z tego co obserwuję to działają tylko takie geriatryczne grupy foto. Gdzie fotki się nie liczą, bardziej gadanie o nich i zobaczenie modelki. Może się zaloguj gdzieś tam i sam oceń jeśli z góry wyciągasz wnioski. https://www.facebook.com/groups/123812844957311/photos/

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @Bechamot - mało konstruktywnie... apeluje jednak o rzeczową krytykę. Jeśli Ci się fota nie podoba to napisz konkretnie co byś zmienił, a nie ogólnie, że do du....
    @adzi - ja daleki jestem od oceniania zdjęć innych, ale może spróbuję, by pokazać Bechamotowi, jak to powinno wyglądać - a więc zdjęcie które pokazałeś tego wspaniałego kanionu (mam nadzieję, że będę miał okazję zobaczyć na żywo) IMHO wygląda jakby było zrobione komórką i jak dla mnie brakuje mu kontrastu, żywszych kolorów, ostrości; w postprodukcji bym je również trochę ocieplił i podkręcił kolory.

    Ale to tylko moja subiektywna ocena
    To kwestia kolorów, obróbki i tyle, akurat tu była mgła co powoduje ten niedosyt + niska rozpiętość tonalna M100 szczególnie dla wyższego ISO.

  9. #49
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    To może zapodaj coś innego? Dać kiepściznę i uprawiać story o mgle i wysokim ISO (Twoje zdjęcie nie było robione w warunkach wymagających wysokiego ISO) to kiepska strategia. Zapodaj coś, od czego pensjonariuszom oddziału geriatrycznego wypadną zęby ze sztucznej szczęki.

  10. #50
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    A ja czekam dalej na prezentacje prac autora wątku bo fotografa poznaje się po jego zdjeciach Z tego co napisał mam już pewien obraz ale chciałbym zdjęcia zobaczyć...
    tak to kolejny miszcz gawędy
    jak dobrze, że jest opcja ignorowania

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •