Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: Warszawa, inicjatywy foto?

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Crazyfoto, wlasnie takich grup foto nie lubie, szukam zeby sobie pofocic, a nie pic i juz widzialem takie "grupy foto" . Piszesz jakies farmazony, wcale nie trzeba jakis kosmicznych pieniedzy - w zeszlym roku obskoczylem Tajlandie 3 tyg i Islandie tydzien, razem wyszlo ze ~12 tys/os. Z foto jak z zyciem, jedni chodza spotykac sie pic, inni maja ambitniejsze cele zwiazane z hobby i co wiecej nie musi sie to konczyc poklaskiem w social media. Kiedys np. jezdzilem z grupa foto na nocne wejscie na Babia Gore, zima na Pilsko, plenery w kopalniach, zdjecia na koncertach oraz wydarzeniach itp. Moge tak samo krytykowac jak innych jak inni moga mnie, takie zycie - kwestia czy sie tym przejmujesz czy nie to juz Twoj problem. Ja sie nie przejmuje, krytyka na forum foto tudziez od fotografow to chyba jest na ostatnim miejscu mojej listy priorytetow. Nie potrzebuje budowac portfolio, foce glownie dla siebie, dla zabawy i relaksu bo na foto nigdy nie zarobie tyle ile robie w innych dziedzinach. Tu mam konto 11 lat i to nie jest moje pierwsze konto, do pierwszego zgubilem namiary, a tylko z systemu Canon korzystam od 15 lat i ponad 10 lat temu bylem fotoreporterem EDYTOR'a . Tak jak zacytowales, pstryki modelek, ktore widzialem na tych grupach to dramat... na maxmodels profilu mam zdjecia zaladowane 10 lat temu i wygladaja lepiej, jakis strobist byl itp . Nawet iPhonem pierwsze lepsze pstryki z instagrama wygladaja lepiej niz to co tam sie znajduje na wielce grupach foto. Jeszce najlepsze sa te sztuka przez duze "Z"... fotki, ktore tylko sam autor schizofrenik rozumie . Uprzedzajac - nie podesle linku do galerii, bo nie chce zeby ktos o mnie googlowal.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    i po tylu latach profesjonalnego prawie focenia pytasz się o wszystko jakbyś pierwszy raz miał aparat w reku
    ciekawe
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Po to jest chyba forum ? pytam praktycznie tylko o kwestie sprzetu, bo nie mam z tym obycia i nie interesuje mnie jakos sprzet poza tym, zeby kupowac cos sensownego i dobrego, dlatego wole sie poradzic , co wiecej przez ostatnie ~7 lat prawie nie focilem nic, duzo rzeczy sie pozmienialo pod wzgledem cyfrowek, pojawily sie bezlusterkowce itd.

    Dlatego tez pytalem na forum i teraz jestme posiadaczem M100 oraz R , albo kwestia kart, 350D/50D/5DmII wszedzie mialem CF, teraz SDXC sa - dopiero po lekturze forum zwrocilem uwage, ze moze rezczywiscie adapter nie jest idealna opcja. Po to sa fora, po to pytam, nikt nikogo nie zmusza do odpowiedzi. Ja w dziedzinach gdzie dzis czuje sie ekspertem tez chetnie podpowiadam, na tym to chyba wszystko polega i taki jest tego sens?

    Z kolei np. wracajac do tematow modelek, to dziwi mnie ze 10 lat temu byl strobist, a teraz ludzie robia tak ch... zdjecia, zamiast robic "studio w plenerze", a to jeszcze grupy foto sa... no to chyba nie focenie jest na pierwszym miejscu, ale slutejarstwo zeby przebywac z modelka . Spoko, po X latach juz dawno widze, ze niektorzy maja takie podejscie, coz - co kto lubi. Kiedys zabieralismy lampe z softboxem w plener i cykalo sie super fotki, a na tamte czasy to bylo cos niewyobrazalnego, jednak teraz to sie chyba postep cofa mam wrazenie. Zreszta wystarczylo zwykle lampy zsynchronizowane na statywach z parasolkami i tez byla magia, bez jakis inwestycji specjalnych. Dlatego dla mnie to co zacytowalem to nie sa grupy foto, na pewno foto nie jest tam az tak istotne, a ja nie szukam towarzystwa wzajemnej adoracji i kolegow do picia piwa, a fajnej ekipy zajaranej foto z ktora pojde na wschod slonca siedziec w krzakach i focic ptaszory albo na zachod focic miasto z wiezowca . Kiedys to musialem ze statywem sie wdrapywac po kaloryferze zeby wejsc na dach i porobic fotki, a nie sadze ze wspomniane przeze mnie grupy foto sa tak zaangazowane - inne podejscie po prostu, inne cele i priorytety . Jak robilismy kiedys grupe foto to dogadywalismy sie z prasa, z organizatorami rozych imprez czy z promocja miasta oraz regionu aby moc gdzies pofocic, a niestety nie znalazlem jakies grupy tego typu w Wawie, wszyscy tylko albo foca w kolko te slabe modelki albo spotykaja sie na piwo. Jest jeszcze jedna opcja czyli grupy foto ktore polegaja na organizacji platnych sesji w studio etc.
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 14-01-2020 o 23:04

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Crazyfoto, wlasnie takich grup foto nie lubie, szukam zeby sobie pofocic, a nie pic i juz widzialem takie "grupy foto" . Piszesz jakies farmazony, wcale nie trzeba jakis kosmicznych pieniedzy - w zeszlym roku obskoczylem Tajlandie 3 tyg i Islandie tydzien, razem wyszlo ze ~12 tys/os. Z foto jak z zyciem, jedni chodza spotykac sie pic, inni maja ambitniejsze cele zwiazane z hobby i co wiecej nie musi sie to konczyc poklaskiem w social media. Kiedys np. jezdzilem z grupa foto na nocne wejscie na Babia Gore, zima na Pilsko, plenery w kopalniach, zdjecia na koncertach oraz wydarzeniach itp. Moge tak samo krytykowac jak innych jak inni moga mnie, takie zycie - kwestia czy sie tym przejmujesz czy nie to juz Twoj problem. Ja sie nie przejmuje, krytyka na forum foto tudziez od fotografow to chyba jest na ostatnim miejscu mojej listy priorytetow. Nie potrzebuje budowac portfolio, foce glownie dla siebie, dla zabawy i relaksu bo na foto nigdy nie zarobie tyle ile robie w innych dziedzinach. Tu mam konto 11 lat i to nie jest moje pierwsze konto, do pierwszego zgubilem namiary, a tylko z systemu Canon korzystam od 15 lat i ponad 10 lat temu bylem fotoreporterem EDYTOR'a . Tak jak zacytowales, pstryki modelek, ktore widzialem na tych grupach to dramat... na maxmodels profilu mam zdjecia zaladowane 10 lat temu i wygladaja lepiej, jakis strobist byl itp . Nawet iPhonem pierwsze lepsze pstryki z instagrama wygladaja lepiej niz to co tam sie znajduje na wielce grupach foto. Jeszce najlepsze sa te sztuka przez duze "Z"... fotki, ktore tylko sam autor schizofrenik rozumie . Uprzedzajac - nie podesle linku do galerii, bo nie chce zeby ktos o mnie googlowal.
    Nie rozumiem o co chodzi z tymi grupami foto i w czym problem ?? Fotografia,fotograf to bardzo indywidualna dziedzina i ludzie którzy osiągneli sukces nie organizują wycieczek ani nie sprzedają swoich patentów na których robią pieniądze i sławę.Ja osobiście wcale nie jestem do końca dumny z systemu Canona bo wolałbym topowe sprzęty Hasselblada czy Leica i nie jestem synem naftowego szejka jak Gudzowaty to i nie polecę prywatnym helikopterem nad Afryką.Najchętniej bym chciał zrobić sesję w bazie obcych na Księżycu i kosmosu z pojazdu UFO to ludzie by bilety kupowali na wystawę a foty bym sprzedawał na aukcjach w Londynie To trzeba być dzieckiem miliarderów,nie pracować,nie mieć rodziny i dzieci,psa,kota,akwarium,nie mieć kredytów i można sobie spędzać życie na podróżowaniu po świecie z aparatem.Już canon 5D i szkło L-ka może mieć każdy tylko co z tym dalej zrobić ?? Podobnie jak nie ma w Polsce z kim pofocić jest z motocyklami-są motocykle ale nie ma w PL konkretnych torów czy gór jak Alpy.Trzeba się cieszyć tym co mamy i jeśli stać Cię na zagraniczne wycieczki masz i tak za dobrze jak na polskie realia

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Widzisz, Ty sie skupiasz na tym co inni maja i ewidentnie masz bol **** o to . Ja podszedlem aktywnie do rozwoju, dzis pracuje zdalnie, moglbym miec topowy sprzet ale mimo to dlugo sie zastanawialem czy w ogole R kupowac, trulem tez tutaj dupe na forum z 10-tkami pytan. Tak samo z wycieczkami, stac mnie, a i tak szukam zeby tanim kosztem w miare mozliwosci podrozowac. Nie mam instagrama na ktorym musze sie pochwalic zdjeciami z 5* hotelu, a bedac w podrozy praktycznie tylko nocuje, nie spedzam czasu w pokoju. Znam ludzi co kupuja iPhone na kredyt, jada na wakacje na kredyt itp. Ja nie mam najnowszego modelu, moze wlasnie dlatego nie zyje na kredytach i nie mam bolu **** co to inni nie maja i gdzie nie jezdza, a myslac w ten sposob to raczej do niczego sensownego nie dojdziesz w zyciu . To co piszesz to typowe polaczkowe farmazony, ktorych nie trawie i dlatego nie bede chodzic z grupa foto na piwo bo niestety juz znam te klimaty.

    W wawie sa ogarniete osoby od foto ale niestety to dosc hermetyczne towarzystwo do ktorego przez wysyp fotografow ciezko sie dopchac, bo kazdy chce byc ich kolega. Malo komu chce sie jakos poswiecic pod fotki. Pamietam jak kombinowalem z manualnymi obiektywami pod 50D zeby zrobic timelapse bez migania, tak samo jak z tym strobist, ludzia sie nie chce, foto nie jest priorytetem w wiekszosci takich grup foto - dlatego dalej szukam sensownej ekipy . Zbieralismy sie w kilka samochodow, zrzucalismy na bene i jezdzilismy focic 100-200km dalej, w Wawie jeszcze nie namierzylem takiej grupy.
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 14-01-2020 o 23:49

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Widzisz, Ty sie skupiasz na tym co inni maja i ewidentnie masz bol **** o to . Ja podszedlem aktywnie do rozwoju, dzis pracuje zdalnie, moglbym miec topowy sprzet ale mimo to dlugo sie zastanawialem czy w ogole R kupowac, trulem tez tutaj dupe na forum z 10-tkami pytan. Tak samo z wycieczkami, stac mnie, a i tak szukam zeby tanim kosztem w miare mozliwosci podrozowac. Nie mam instagrama na ktorym musze sie pochwalic zdjeciami z 5* hotelu, a bedac w podrozy praktycznie tylko nocuje, nie spedzam czasu w pokoju. Znam ludzi co kupuja iPhone na kredyt, jada na wakacje na kredyt itp. Ja nie mam najnowszego modelu, moze wlasnie dlatego nie zyje na kredytach i nie mam bolu **** co to inni nie maja i gdzie nie jezdza, a myslac w ten sposob to raczej do niczego sensownego nie dojdziesz w zyciu . To co piszesz to typowe polaczkowe farmazony, ktorych nie trawie i dlatego nie bede chodzic z grupa foto na piwo bo niestety juz znam te klimaty.

    W wawie sa ogarniete osoby od foto ale niestety to dosc hermetyczne towarzystwo do ktorego przez wysyp fotografow ciezko sie dopchac, bo kazdy chce byc ich kolega. Malo komu chce sie jakos poswiecic pod fotki. Pamietam jak kombinowalem z manualnymi obiektywami pod 50D zeby zrobic timelapse bez migania, tak samo jak z tym strobist, ludzia sie nie chce, foto nie jest priorytetem w wiekszosci takich grup foto - dlatego dalej szukam sensownej ekipy . Zbieralismy sie w kilka samochodow, zrzucalismy na bene i jezdzilismy focic 100-200km dalej, w Wawie jeszcze nie namierzylem takiej grupy.
    Jeśli masz koło 40-tu lat może to być objaw kryzysu wieku średniego.Mnie jak złapało to miałem ostatnio 3 motocykle po 200 KM każdy ale dalej nie pasowałem do studentów którzy palą ognisko i śpią na plaży.Obojętnie w jakim temacie byś nie szukał towarzystwa wszystko kręci się wokół alkoholu i marihuany.Może być wędkarstwo,narciarstwo,kłady,motory,żagle itd. wieczorem wszyscy nawaleni.Młodość szybko przemija i potem koniec jest kolegowania.Ostatni raz fotografowałem coś dla siebie jakieś 2 lata temu-zwyczajnie wszystko co widzę już widziałem i nic mnie tu nie porusza,może też tak masz ?? To starość jest Nie pójdziemy razem na foty bo ja walę browary na wyjazdach i to dużo Pzd. i samych sukcesów życzę.
    Ostatnio edytowane przez crazyfoto ; 15-01-2020 o 00:12

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Czytam i czytam i przypomina mi się pitu pitu tego gościa od "a kiedyś było lepiej"...

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    FKA Marka Waśkiela swojego czasu dosyć regularnie spotykał się i organizował wystawy, konkursy, etc.
    Ja sam skończyłem jego kurs (polecam) ale niestety nie śledzę już jego inicjatyw.

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Cytat Zamieszczone przez crazyfoto Zobacz posta
    zwyczajnie wszystko co widzę już widziałem i nic mnie tu nie porusza,może też tak masz ??
    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Czytam i czytam i przypomina mi się pitu pitu tego gościa od "a kiedyś było lepiej"...
    No, +1... az czytac sie tego nie da takie glupoty .

    Przykladowo jade w tym roku do Indonezji, bede wchodzic w nocy na wulkan zeby zobaczyc rano wschod slonca. Mam nadzieje, ze nie bedzie erupcji bo byla 2 lata temu, ale zgineli tylko ci co dostali skałą .
    Bede focic jakies tam plomienie po nocy, po drodze jade przez Dubaj z przesiadka to pojde do aquaparku focic rekiny w tunelu https://www.flickr.com/search/?sort=...arium%20tunnel

    W zeszlym roku w Tajlandii za 250zl mialem 3* hotel na koncu swiata przy samej plazy, widok na plaze, miedzy sciana hotelu, a woda 50m.
    Pojechalem tez na Islandie, spalem w namiocie na furze.

    Zeby spedzac fajnie czas i miec co focic wystarczy srednio zarabiac - kazda podroz kosztowala srednio 5tys/os.

    Jak nie mialem to jezdzilem w Tatry i inne wczesniej wspomniane, tez bylo spoko. Plenery z ledowymi panelami i inne ciekawe projekty foto, nocne timelapsy itd .

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    FKA Marka Waśkiela swojego czasu dosyć regularnie spotykał się i organizował wystawy, konkursy, etc.
    Ja sam skończyłem jego kurs (polecam) ale niestety nie śledzę już jego inicjatyw.
    No ale to tez to o czym mowie, wystawy, kursy, konkursy, wszystko obraca sie wokolo focenia, gadaniu o foceniu, a najmniej w tym wszystkim focenia

    Poza tym ja nie uznaje takich 'autorytetow', nie uwazam ze robi jakies super zdjecia. Przepis na te jego zdjecia to jechac na jakies zadupie i focic wschod/zachod, dodatkowo zwierzeta z 400mm i mocna obrobka w photoshopie - przyciemnianie/saturacja/czernie/kolorowanie, zadne kadry nie sa jakies nadzwyczajne. Duzo fajniejsze krajobrazy robi akustyk z tego forum. U Pana Marka nie widze zadnych pomyslow na kadry, zadnej dwuplanowosci, wszystko na jedno kopyto - horyzont w 1/3 lub w polowie jak jest odbicie, jak jest 2 planowosc to woda i cos w wodzie itp. Po prawie 20 latach w foto to widze, kiedy ktos ma talent, a kiedy sie wyczuyl na twardo i odwzorowuje . Kup sobie jakas Lke kolo 400mm, jedz na Islandie lub wejdz na gore gdzies w Tatrach, foc przy wschodzie/zachodzie i powiedz czy potrafisz zrobic wyraznie gorsze zdjecia . Te zdjecia nieba sa wszystkie kolorowane (np. przyciemniane same niebo, saturacja - niekoniecznie doslownie kolorowane) w PS lub przez jakies filtry polowkowe. Takie zdjecia byly sexy 10 alt temu .

    Troche szydery:
    https://waskiel.pl/wp-content/upload...owy-14-min.jpg
    https://waskiel.pl/wp-content/upload...zowy-5-min.jpg
    https://waskiel.pl/wp-content/upload...brazowy-16.jpg
    wiesz skad te rozjasnienie przy styku nieba z horyzontem ? Po tym wlasnie poznaje amatorow, tak samo jak widze fotki golych bab z odciskami z gumek stanikow/majtek .
    Po tylu latach juz mnie piecze w oczy jak widze te wiesniackie HDRy.

    PS. Jeszce video probuje sie bawic, zeby cos fajnego pokrecic jakies brolle itp
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 15-01-2020 o 01:28

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Warszawa, inicjatywy foto?

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Przykladowo jade w tym roku do Indonezji, bede wchodzic w nocy na wulkan zeby zobaczyc rano wschod slonca
    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Poza tym ja nie uznaje takich 'autorytetow', nie uwazam ze robi jakies super zdjecia. Przepis na te jego zdjecia to jechac na jakies zadupie i focic wschod/zachod


    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Przykladowo jade w tym roku do Indonezji, bede wchodzic w nocy na wulkan zeby zobaczyc rano wschod slonca. Mam nadzieje, ze nie bedzie erupcji bo byla 2 lata temu, ale zgineli tylko ci co dostali skałą .
    Bede focic jakies tam plomienie po nocy, po drodze jade przez Dubaj z przesiadka to pojde do aquaparku focic rekiny w tunelu https://www.flickr.com/search/?sort=...arium%20tunnel
    W zeszlym roku w Tajlandii za 250zl mialem 3* hotel na koncu swiata przy samej plazy, widok na plaze, miedzy sciana hotelu, a woda 50m.
    Pojechalem tez na Islandie, spalem w namiocie na furze
    Stanowczo musisz jakąś grupę foto sam założyc - żeby im o tych wszystkich cudach opowiadać!
    6D/M100/MeizuM8

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •