Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Olympus OMD E-M1X

Mieszany widok

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Olympus OMD E-M1X

    Warszawa, 24 stycznia 2019 – lekki, kompaktowy i mobilny bezlusterkowiec OM-D E-M1X powstał z myślą o profesjonalnych użytkownikach.
    https://www.optyczne.pl/13360-news-O...M-D_E-M1X.html

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    .... lekki, kompaktowy i mobilny bezlusterkowiec ...
    W sam raz do kieszeni ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W sam raz do kieszeni ....
    No....
    Nie wspominają aby był mały i tani...

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Trzeba być chyba naprawdę wielkim fanem marki, żeby zdecydować się na zakup.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Trzeba być chyba naprawdę wielkim fanem marki, żeby zdecydować się na zakup.
    Zależy jaka cena. Jak ktoś ma szklarnie to pewnie przemyśli, w końcu ich jedynka jakoś się sprzedawała. Mam jednak wrażenie, że Olek (mimo całej sympati do ich m43) ma problem z "co dalej". bezlustra z większymi matrycami zaczynaja ich chyba trochę cisnąć za mocno...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Zależy jaka cena. Jak ktoś ma szklarnie to pewnie przemyśli, w końcu ich jedynka jakoś się sprzedawała. Mam jednak wrażenie, że Olek (mimo całej sympati do ich m43) ma problem z "co dalej". bezlustra z większymi matrycami zaczynaja ich chyba trochę cisnąć za mocno...
    Rozwijali, mieli przygotowaną produkcję to wypuścili by choć trochę zarobić.

    Ale to teraz nie ten czas ani ta wielkość firmy by wykreować silny trend/segment foto.
    ML też się "tliło" aż do czasu gdy Sony zaczęło ostro rozwijać ML FF i teraz ruszyło "lawina"

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Zależy jaka cena. Jak ktoś ma szklarnie to pewnie przemyśli, w końcu ich jedynka jakoś się sprzedawała. Mam jednak wrażenie, że Olek (mimo całej sympati do ich m43) ma problem z "co dalej". bezlustra z większymi matrycami zaczynaja ich chyba trochę cisnąć za mocno...
    Cena wysoka, bo u nas pewnie wyjdzie powyżej 12.000 pln. Nie bardzo widzę wielki rynek dla tego body, pewnie sprzedadzą kilka sztuk jak sony a9. Jak wyżej napisałem Olympus produkuje wyjątkowo fajne stylistycznie, jakościowo i funkcjonalnie aparaty. Mają dobre oprogramowanie (ze złym menu), ale problem niewątpliwie jest w wielkości matrycy. Już może nawet nie do końca chodzi o wielkość fizyczną, ale w tych niższych modelach jak e-m5 czy e-m10 aż prosi się o większą jednak liczbę mpix. Z takimi szkłami jak mają, przy nieco bogatszej matrycy mogliby na przykład w rzeczywistości zjeść kawał tortu z fotografii podróżniczej czy turystycznej, w którą sami przecież celują. Rynek japoński (gdzie olympus zjada sony) pokazuje jaki jest potencjał w tym sprzęcie. Mam nadzieję, że w oparciu o tą premierę bardzo szybko pokażą nowe wersje m5 i m10 oparte o matrycę z e-m1x (a przynajmniej podobną). Wtedy kto wie.

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Olympus OMD E-M1X

    nie musza...

    przeciez przez lata pichcili spiewke, ze po to to robia, zeby bylo male i lekkie, nie jak te przebrzydle, wielkie i ciezkie DSLR...

    teraz wypuszczaja cwierc matrycy w puszce wiekszej od R-ki
    www albo tez flickr

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    No niby spory jak na m43, ale przecież to aparat PRO, do tego bardzo specjalistyczny. Niestety obstawiam, że nie sprzeda się zbyt wiele.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #10
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Jeszcze jeden na polce w sklepie.
    5D
    M50

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •