Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Olympus OMD E-M1X

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Puszka jak puszka. Będzie można ocenić jak wyjdzie.
    Ja mam bardzo ambiwalentne uczucia po tej premierze. Z jednej stron jestem w stanie sobie wyobrazić potencjalnych zainteresowanych tym korpusem. Z drugiej strony zastanawiam się gdzie zmierza Olympus.
    Nie widzę w tym nic złego że pakują swoją matryckę w korpus rodem z jedynki, bo rozumiem zalety tego rozwiązania. Nie wiem też ile kosztuje R&D takiej puszki i ile muszą tego sprzedać żeby wyjść na swoje, być może wcale nie jest tak jak niektórzy sądzą że ta premiera ich zrujnuje i to będzie koniec Olka jeśli chodzi o rynek foto.
    Matryca. Wygląda że wpakowali tam tę samą (pewnie trochę zmodyfikowaną) matrycę 20Mpx. Powiedzmy sobie szczerze d... nie urywa jeśli chodzi o osiągi. I teraz co mamy drogi "hiperkorpus" z obrazkiem, który ledwo wytrzymuje porównanie z najtańszymi apsc na rynku - trochę słabo to wygląda. Pół biedy jeszcze z punktu widzenia kogoś z zewnątrz ale dla użytkowników systemu to rodzi tylko kolejne wątpliwości.
    Cóż konkurencja dobrze, że jest ale czy to wystarczy........
    System ma kilka asów w rękawie. http://dobas.art.pl/blog/omd_em1x_test/ OM-D E-M1x dodaje opcję wyboru Hiresa z ręki (matryca to 20 Mpx, Hires z ręki 50 Mpx, Hires standardowy 80 Mpx), którego wcześniej nie było http://dobas.art.pl/blog/om-d-em-5-ii-40-mpx/ no i PRO CAPTURE http://dobas.art.pl/blog/decydujacy-moment/

    Osobiście lubię małą GO i m4/3 mnie nie pociąga, ale do krajobrazu i przyrody ten system jest idealny. Jak wiadomo każdy aparat powinien być dobrany do własnych potrzeb i MZ ten również znajdzie swoich właścicieli.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-01-2019 o 23:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #22
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    7 postów poszło do piachu. Rozmawiajmy o aparacie, nie komentujmy osób. Czy i kto jest fanboyem i jakiej marki to sobie kazdy może sam wyrobić opinię, w każdym razie nie komentujmy ludzi, tylko aparat.
    Zapraszam.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Bo niektóre pozostawione komentarze są bardzo merytoryczne i zupełnie nie komentują ludzi Miłego dnia życzę i dobrego światełka.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Trzeba być chyba naprawdę wielkim fanem marki, żeby zdecydować się na zakup.
    Zależy jaka cena. Jak ktoś ma szklarnie to pewnie przemyśli, w końcu ich jedynka jakoś się sprzedawała. Mam jednak wrażenie, że Olek (mimo całej sympati do ich m43) ma problem z "co dalej". bezlustra z większymi matrycami zaczynaja ich chyba trochę cisnąć za mocno...

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Zależy jaka cena. Jak ktoś ma szklarnie to pewnie przemyśli, w końcu ich jedynka jakoś się sprzedawała. Mam jednak wrażenie, że Olek (mimo całej sympati do ich m43) ma problem z "co dalej". bezlustra z większymi matrycami zaczynaja ich chyba trochę cisnąć za mocno...
    Rozwijali, mieli przygotowaną produkcję to wypuścili by choć trochę zarobić.

    Ale to teraz nie ten czas ani ta wielkość firmy by wykreować silny trend/segment foto.
    ML też się "tliło" aż do czasu gdy Sony zaczęło ostro rozwijać ML FF i teraz ruszyło "lawina"

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Zależy jaka cena. Jak ktoś ma szklarnie to pewnie przemyśli, w końcu ich jedynka jakoś się sprzedawała. Mam jednak wrażenie, że Olek (mimo całej sympati do ich m43) ma problem z "co dalej". bezlustra z większymi matrycami zaczynaja ich chyba trochę cisnąć za mocno...
    Cena wysoka, bo u nas pewnie wyjdzie powyżej 12.000 pln. Nie bardzo widzę wielki rynek dla tego body, pewnie sprzedadzą kilka sztuk jak sony a9. Jak wyżej napisałem Olympus produkuje wyjątkowo fajne stylistycznie, jakościowo i funkcjonalnie aparaty. Mają dobre oprogramowanie (ze złym menu), ale problem niewątpliwie jest w wielkości matrycy. Już może nawet nie do końca chodzi o wielkość fizyczną, ale w tych niższych modelach jak e-m5 czy e-m10 aż prosi się o większą jednak liczbę mpix. Z takimi szkłami jak mają, przy nieco bogatszej matrycy mogliby na przykład w rzeczywistości zjeść kawał tortu z fotografii podróżniczej czy turystycznej, w którą sami przecież celują. Rynek japoński (gdzie olympus zjada sony) pokazuje jaki jest potencjał w tym sprzęcie. Mam nadzieję, że w oparciu o tą premierę bardzo szybko pokażą nowe wersje m5 i m10 oparte o matrycę z e-m1x (a przynajmniej podobną). Wtedy kto wie.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    system jest ciekawy ale fizyka trudna do obejścia ciemne szkła 4.5-5.6 pracują w limicie dyfrakcyjnym, budżetowy podstawowy zoom o jasności 6.3 to w systemie z tak małą matryca jest śmieszne - wiem że oprogramowanie zrobi cuda z obrazem - pewnie również na poziomie RAWA, moim skromnym zdaniem w systemie brak sensownego zooma UWA z płaską przednią soczewką (taki co to filtr można zakręcić) - obiektywu absolutnie podstawowego dla mnie, trzeba się posiłkować panasonikiem (ale warto sprawdzić cenę).

    system jest niszowy potencjalni użytkownicy to ambasadorzy marki, może podróżnicy z jednym zoomem ale nie wiem czy konkurencja nie oferuje większych możliwości, mam znajomego co kupił ostatnio panasonika (bo kręci również filmy i to jest dla niego ważne), a jest nie tylko panasonik ale konkurencja z niewiekimi korpusami apsc i ff. - sporo ludzi (szczególnie początkujących) kupuje takie rzeczy szczególnie tańsze modele np. e-m10 bez jakiejś konkretnej analizy - kupuje korpus z kitem i jest pewne że takie coś robi świetne zdjęcia, a zatwardzali użytkownicy marki będą zawsze racjonalizowali zakup twierdząc że nie ma lub nie widzą różnicy.

  8. #28
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Bo niektóre pozostawione komentarze są bardzo merytoryczne i zupełnie nie komentują ludzi
    Włącznie z Twoimi.
    Staram się nie edytować zawartości postu, usuwam cały albo zostawiam. Zostawiłem te gdzie się (w częsci) mówi o aparacie, ew. systemie.
    Edycja postu prawie zawsze wywołuje protest, Usuwanie - mniej.

  9. #29
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    2960 €.. no to ciut kosztuje...

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Olympus OMD E-M1X

    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=JmrjI0-9KJs
    Olympus E-M1X TORTURE Test & Review (vs Sony a7R III, a9, Fuji X-T3, Canon 1DX, Nikon D5)
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •