Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Fajna jasna stałka

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Fajna jasna stałka

    Cześć, szukam potencjalnie jakieś ciekawej jasnej stalki, tak żeby dawała super obrazek jak np Canon 85/1.8 i była w rozsądnej cenie. Raczej szersza niż tele (mniej jak 50mm). Głównie będzie podpinana do 5DmII, ale też opcjonalnie do M100, więc chyba ze 20-35mm około będzie najlepiej, jasność dobrze by było f/1.4 lub jaśniejsza.


    Mam teraz 2 zoomy Canon 16-35 i 24-70 oba F/4 IS. Ze stałek Canona mam 28/1.8, 50/1.4, 85/1.8 oraz Sigma 70/2.8 EX DG Macro.

    Zastanawiają mnie np. stałki Sigma, przykładowo 35/1.4, ale nie wiem czy AF będzie tak sprawny jak Canon - kiedyś to był problem, ale wracam do foto po paru latach . Dodatkowo czy będzie obrazek ładniejszy jak 28/1.8 czy 50/1.4, tak żeby zakup miał sens . Najbardziej będę chciał tym focić wieczorami, więc zależny mi na dobrym ostrzeniu bo przy f/1.2-1.8 to ma znaczenie aby dobrze siadał AF. Dodatkowo kwestia ceny, raczej nie chcę wydać na szkło przykładowo 8 tys bo będę się bał z tym chodzić po nocy na mieście

    Poboczne pytanie, czy w/w stałki dają gorszy obraz niż stałki L-ki? Nie mam żadnej stałki L-ki, same zoomy i jak patrze np. na obraz ze stałki Leowa czy L-ki Canon zoom to jednak jakość jest od razu widoczna na zdjęciu

    Z góry dzięki! Trochę smęcenie ale może ktoś mnie zrozumie

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Fajna jasna stałka

    Masz do wyboru C35/2IS i T35/1.8VC - stabilizowane, do łażenia po nocach idealne. No i S35/1.4. Obrazek ładniejszy niż C28/1.8 da chyba każde szkło.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Fajna jasna stałka

    Canon 35mm 1.4L pierwsza wersja do kupienia za około 3 tys. zł. Genialne szkiełko
    EFM+22mm; 5D+50mm

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Fajna jasna stałka

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Masz do wyboru C35/2IS i T35/1.8VC - stabilizowane, do łażenia po nocach idealne. No i S35/1.4. Obrazek ładniejszy niż C28/1.8 da chyba każde szkło.
    O ciekawe, nie wiedziałem, że stałki są też z IS, no i ten C35/2IS to 2,2tys kosztuje nowka.

    Tamron warto w ogole? Za 2.5 tys jest ale żyję w przekonaniu, że Tamron to słoik dosłownie w porównaniu do szkieł Canon.

    Tak źle z tym 28/1.8 ? Mam no i rzeczywiście, **** nie urywa - 85/1.8 dużo fajniejszy obrazek, 50/1.4 w sumie też.

    Cytat Zamieszczone przez michalko Zobacz posta
    Canon 35mm 1.4L pierwsza wersja do kupienia za około 3 tys. zł. Genialne szkiełko
    No ale to już używka i droga przez mękę żeby sprzedawce wiarygodnego znaleźć...

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Re: Fajna jasna stałka

    Masz tu podane na tacy najlepsze opcje. Ja bym poszedł w kierunku 35L 1.4, na pewno znajdziesz sprzedającego gdzieś blisko, żeby można było na miejscu podpiąć i sprawdzić.

  6. #6
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Fajna jasna stałka

    Samo szkło jest bardzo solidne. Trudno o lepszą opcję. Masz gwarancję współpracy z body Canona. Jest też poreczniejsze niż Sigma. Sigma to loteria.
    EFM+22mm; 5D+50mm

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Fajna jasna stałka

    Cytat Zamieszczone przez michalko Zobacz posta
    Samo szkło jest bardzo solidne. Trudno o lepszą opcję. Masz gwarancję współpracy z body Canona. Jest też poreczniejsze niż Sigma. Sigma to loteria.
    Na czym polega ta gwarancja współpracy z body canona?

  8. #8
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Fajna jasna stałka

    Obiektyw Canona podlaczysz z jakimkolwiek body to Af zawsze działa. Sigma lubi być kalibrowana pid dane body.
    EFM+22mm; 5D+50mm

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Fajna jasna stałka

    A obiektywów canon'a nigdy nie trzeba kalibrować i zawsze trafiają w punkt. Też tak myślałem do momentu, gdy na własnej skórze przekonałem się, że tak nie jest...

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Fajna jasna stałka

    Cytat Zamieszczone przez michalko Zobacz posta
    Obiektyw Canona podlaczysz z jakimkolwiek body to Af zawsze działa. Sigma lubi być kalibrowana pid dane body.
    Niestety, ale Canon nie umieścił w body mechanizmu AFMA, żeby zrobić dobrze konkurencyjnym producentom optyki. Canony też trzeba kalibrować i czasami się to jednak nie udaje.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •