Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Przesiadka na ff

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    "dobre szkło" to praktycznie każde, jeśli w porównaniu mamy kita... problem nie musi tkwić w niewystarczającej technice i/lub wiedzy, ale także m.in. w słabej ogólnej jakości obrazka z obiektywu kitowego /18-55/
    Tak, oczywiście, problemem zawsze w takich przypadkach z pewnością jest kitowy obiektyw Który niespodziewanym zbiegiem okoliczności optycznie dorównuje poniekąd rewelacyjnemu EF-S 17-55mm f/2,8 USM IS
    https://www.opticallimits.com/review...review?start=2
    https://www.optyczne.pl/125.11-Test_...sumowanie.html

    BTW - lubię kitowe zooomy i też ich używam (bo są małe, w większości przypadków dobre optycznie oraz tanie). Pogłoski o "słabej ogólnej jakości obrazka z obiektywu kitowego" są zasadniczo zawsze mocno przesadzone Nadmienię, że bardzo lubię zabrać aparat z kitem na spacer http://www.foto-kurier.pl/users/gall...d9f4bf93_p.jpg

    ps
    proszę nie traktować każdego wpisu w którym ktoś inny ma całkiem inne doświadczenia własne w danym temacie jako "gównoburzy" - bo niejeden raz pisałem (na własnym przykładzie), że zmiana aparatu i obiektywu w większości przypadków nie spowoduje tego, że zrobi się lepsze zdjęcia.

    Warto też (jak pisałem wyżej w swoim poście) korzystać z archaicznego Live View w 600D, bo była to zasadniczo główna przyczyna mojej zmiany 5D na 5D mark II
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-01-2019 o 00:06
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    nie no canonem nie da się zrobić ostrego zdjęcia - był nawet niedawno taki post w którym gośc wymienił pewnie kilkanascie canononów i żaden nie robił ostrych zdjęć i pewnie większość z listy była lepsza od 600D

    może kupić używane 50/1.8 tańsze od kita

    nie istnie jedynie słuszny sposób użycia lustrzanki np. LV, jak komuś pasuje to niech używa ale to w przypadku lustrzanki to dość niewygodny sposób fotografowania, rzekłbym taki mało pasujący do filozofii takiego sprzętu - stary jestem i nieodmiennie mnie śmieszy widok kogoś focącego na zombie

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta

    nie istnie jedynie słuszny sposób użycia lustrzanki np. LV, jak komuś pasuje to niech używa ale to w przypadku lustrzanki to dość niewygodny sposób fotografowania, rzekłbym taki mało pasujący do filozofii takiego sprzętu - stary jestem i nieodmiennie mnie śmieszy widok kogoś focącego na zombie
    Też stary jestem i mam głęboko gdzieś to, czy rozbawi kogoś w górach i nad morzem widok wysłużonych wygodnych pancernych treków na moich odnóżach Podobnie mam z LV i EVF

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez massi Zobacz posta
    Mam ustawione tryp autofocus na "al focus af" oraz tryb pomiaru "pomiar punktowy"
    Jeśli "obiekt" się nie porusza to lepiej sprawdzi się One Shot AF. Pomiar punktowy to używałbym bardzo świadomie, bo w większości przypadków bardziej sprawdzi się matrycowy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-01-2019 o 00:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    zazdroszczę dobrych doświadczeń z kitem 18-55, ja niestety ich nie mam, i nawet słabiutki 17-85 bił go głowę (mówię o wersji bez stm, ale ze stabilizacją). nie dość, że był mydlany, to jeszcze kolory jakie dawał były okropne (moje subiektywne odczucie), dlatego też często polecam zmianę kita na np. 15-85. z całą pewnością nie ma sensu przechodzić na pełną klatę.

    edit: przypomniałem sobie, że w pracy mam 750d i kita z is i stm. kultura pracy faktycznie wyższa, ale nadal jest to plastikowa wydmuszka. nawet taki 50 1.8 stm ma pewniejszą obudowę. wiem, bo go właśnie testuję. piszę o tym, bo często wyrobienie układów w obiektywie (luzów) może skutkować mydłem albo przesuwaniem się ostrości po jej ustawieniu/zablokowaniu o te parę mm.
    ebe ebe

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    To prawda, że w kitach typu 18-55 rozrzut jakościowy jest ogromny, bo to tani produkt. Ale to wiadomo już od pierwszej foty, że obiektyw mydli i jest nieużywalny. Zawsze dobrze jest wybrać sobie obiektyw, lub kupować sprawdzony przetestowany obiektyw pod względem ostrości (jest wielu sprzedawców, którzy testują szkła przed wysyłką)
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    jestem również zawsze zdumiony i rozbawiony jak dostaję od kogoś aparat żebym zrobił zdjęcie (zakładają że taki obwieszony sprzetem umi robić zdjęcia ) biorę do ręki i usiłuję zmusić aparat aby konkretnym punktem złapał ostrość po chwili stwierdzam że aparat jest tak ustawiony że sam wybiera gdzie ma być ostro zwykle nie umiem tego zmienić bo to np. nikon jest i po prostu naciskam spust wiara w elektronikę prawie tak zabawna jak focenie lustrzanką na zombie - raz nawet spytałem właściciela jak się zmienia punkt af ale wywolałem konsternację - przecież tak jak jest jest dobrze, chyba nie chciał żebym coś zmieniał w doskonale ustawionym aparacie - od tego czasu nie pytam za to robię poważną i skupioną minę - ciekawe co potem mówią o tych zdjęciach - nie ma jedynie słusznej drogi, a zombie jest mało ergonomiczne i dość zabawne

    --- Kolejny post ---

    a LV sie używa na statywie z długim tele i np. telekonwerterem bo producent przy..... na autofocusie ale to raz na ruski rok

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jestem również zawsze zdumiony i rozbawiony jak dostaję od kogoś aparat żebym zrobił zdjęcie (zakładają że taki obwieszony sprzetem umi robić zdjęcia ) biorę do ręki i usiłuję zmusić aparat aby konkretnym punktem złapał ostrość po chwili stwierdzam że aparat jest tak ustawiony że sam wybiera gdzie ma być ostro zwykle nie umiem tego zmienić bo to np. nikon jest i po prostu naciskam spust wiara w elektronikę prawie tak zabawna jak focenie lustrzanką na zombie - raz nawet spytałem właściciela jak się zmienia punkt af ale wywolałem konsternację - przecież tak jak jest jest dobrze, chyba nie chciał żebym coś zmieniał w doskonale ustawionym aparacie - od tego czasu nie pytam za to robię poważną i skupioną minę - ciekawe co potem mówią o tych zdjęciach - nie ma jedynie słusznej drogi, a zombie jest mało ergonomiczne i dość zabawne
    bo nadal istnieje mit, że to aparat a nie fotograf robi zdjęcia. oczywiście lepsza technologia najczęściej w tym pomaga, ale podstawą jest wiedza. ludzie tego nie ogarniają.
    ebe ebe

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    bo nadal istnieje mit, że to aparat a nie fotograf robi zdjęcia. oczywiście lepsza technologia najczęściej w tym pomaga, ale podstawą jest wiedza. ludzie tego nie ogarniają.
    Przede wszystkim należy poznać swój aparat. Przykładowo - jeśli mam nieostre zdjęcia z punktów AF w celowniku to powinienem z marszu sprawdzić na LV co jest tego przyczyną i nie pytam jaki następny aparat kupić, aby robił dobre zdjęcia. Aparat to tylko narzędzie i trochę mi przykro, że wiele osób nigdy nie miało w rękach analoga w którym ustawiało się wszystko ręcznie a ekspozycję ustalało się odrębnym światłomierzem, lub ustawiało na "oko". Wszystkie obecne "bajery" to dodatki, ale nie znając podstaw nigdy nie chwycimy co, jak i dlaczego...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-01-2019 o 08:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Do autora, daj kilka zdjęć z nie ostrością. Zobaczymy w czym problem.
    EFM+22mm; 5D+50mm

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •