Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Przesiadka na ff

  1. #1

    Domyślnie Przesiadka na ff

    Czesc,
    Chciałem sprzedac swojego canona 600d plus kit i przesiasc sie na uzywanego canona 5dmk2. Przeczytalem artykuł z ktorego wywnioskowałem ze ff jest strasznie drogie i zeby dala cos przesiadka trzeba zaiwestowac w drogie szkła.
    Mam na uzywana 5dmk2 ale na drogie szkla juz nie. To czy jest sens przesiadki ?
    Czy moze zamiast tego zakupic jakies dobre szklo do 600d??
    Bo ja zauwazylem ze moja lustrzanka slabo ostrzy. Zadko zdarza mi sie aby oczy byly ostre na zdjeciu.
    Co polecacie?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Jak nie masz pieniędzy na szkło, to raczej samym body nie dasz rady. Możesz w zaślepce dziurkę zrobić.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    a w jakim trybie pracy / w jakim ustawieniu AF focisz na 600D że jest nieostro?

  4. #4
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Rzadko ostre oczy.. To na ff i dobrym szkłem będzie jeszcze rzadziej...
    Twój problem ma zgoła inną przyczynę źródłową. To nie puszka winna a operator.
    EFM+22mm; 5D+50mm

  5. #5

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Mam ustawione tryp autofocus na "al focus af" oraz tryb pomiaru "pomiar punktowy"

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Cytat Zamieszczone przez massi Zobacz posta
    Czesc,
    Chciałem sprzedac swojego canona 600d plus kit i przesiasc sie na uzywanego canona 5dmk2. Przeczytalem artykuł z ktorego wywnioskowałem ze ff jest strasznie drogie i zeby dala cos przesiadka trzeba zaiwestowac w drogie szkła.
    Mam na uzywana 5dmk2 ale na drogie szkla juz nie. To czy jest sens przesiadki ?
    Czy moze zamiast tego zakupic jakies dobre szklo do 600d??
    Bo ja zauwazylem ze moja lustrzanka slabo ostrzy. Zadko zdarza mi sie aby oczy byly ostre na zdjeciu.
    Co polecacie?
    Zmiana aparatu zupełnie nic zmieni, jeśli nie potrafisz wykorzystać tego, co masz w 600D

    w D30/60 były 3 punkty AFa i jakoś dawało się zrobić ostre zdjęcia

    Zanim wydasz pieniądze na cokolwiek proponuje sprawdzić tryb LV w swoim aparacie - nie ma możliwości abyś w LV zrobił nieostre zdjęcia
    https://www.youtube.com/watch?v=i7a0PK5Iu7E

    BTW - zakup lepszego aparatu i lepszego obiektywu nie spowoduje zrobienia lepszych zdjęć. Jeśli zdjęcia z kitem mającym f/3.5-5.6 na APS-C z 600D nie są ostre - to z pewnością foty z FF z jaśniejszym szkłem będą jeszcze mniej ostre.
    Masz LV - więc z niego korzystaj jeśli problemem są ostre foty z czujników fazowych pod lustrem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-01-2019 o 21:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    nie sprzęt czyni fotografa a umiejętności. 600d nie jest jakimś okropnym korpusem. poczytaj, kup jakieś fajne szkło do niego i ćwicz technikę.
    ebe ebe

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    poczytaj, kup jakieś fajne szkło do niego i ćwicz technikę.
    I tym "fajnym szkłem" i jaśniejszym np. f/2 zrobi lepsze zdjęcia niż obecnie używanym kitem z f/3.5-5.6, którym jak napisał nie potrafi wyostrzyć na oczy ???
    Może zaproponuj od razu canona EF 135mm f/2L USM to przecież "fajne szkło" do portretu, albo po całości od razu EF 85 mm f/1.2 II L USM - to jeszcze fajniejsze...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-01-2019 o 21:23
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Może zaproponuj od razu canona EF 135mm f/2L USM to przecież "fajne szkło" do portretu, albo po całości od razu EF 85 mm f/1.2 II L USM - to jeszcze fajniejsze...
    sorry, za ot, ale jak tak spoglądam Twoje wpisy to mam nieodpartą myśl, że tam gdzie przychodzisz i komentujesz, robisz gównoburzę i personalne docinki. czy napisałem "kup szkło za 8k bo inaczej nie dasz rady"? zresztą massi nie napisał, że foci tylko portrety, a przytoczył jedynie przykład z okiem. "dobre szkło" to praktycznie każde, jeśli w porównaniu mamy kita... problem nie musi tkwić w niewystarczającej technice i/lub wiedzy, ale także m.in. w słabej ogólnej jakości obrazka z obiektywu kitowego /18-55/
    ebe ebe

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: Przesiadka na ff

    W bezlusterkowcach canona podobno jest dobrze działający eye af

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •