Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Sigma C 35 ART na jednym body jak brzytwa, na drugim Front Focus

  1. #1

    Domyślnie Sigma C 35 ART na jednym body jak brzytwa, na drugim Front Focus

    Witam. Mam pewien nietypowy problem z moją Sigmą 35A. Pracuję na dwóch body - 5d4 oraz 6D. I tak, jak na 6D szkło ostrzy tak jak trzeba z każdej odległości, to na 5D4 mam potężny Front Focus z odległości ok 1 metra do nieskończoności. Mam USB Docka oraz tablicę AF i gdy skalibruje obiektyw pod 5D4 to naturalnie pod 6D zaczynają się cyrki. Dlatego w chwili obecnej posiłkuję się mikroregulacją AF w 5D4, ale problem jest dość irytujący Uprzedzając pytania: Tak, był reset ustawień. Czasem obiektyw muszę podpiąć raz do jednego body raz do drugiego w zależności od sytuacji wiec chciałbym żeby szkło pracowało idealnie pod dwiema maszynkami bez mikroregulacji.
    Czy ktoś miał podobny problem u siebie? Czy wg Was jest to wina nieskalibrowanego body pod konkretne szkło?
    Zapewne skończy się na wysyłce 5D4 i Sigmy na Żytnią ale chciałbym poznać Wasze sugestie na ten temat.

    Dzięki.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Sigma C 35 ART na jednym body jak brzytwa, na drugim Front Focus

    Niestety Sigmy tak czasami mają. Skalibruj obiektyw do jednego body, a drugie wymień na R-kę . Na bezlustrze nie będziesz miał tego problemu.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  3. #3

    Domyślnie Odp: Sigma C 35 ART na jednym body jak brzytwa, na drugim Front Focus

    Bezlustra nie biorę w chwili obecnej pod uwagę Mam cały system pod lustro więc tak na razie zostaje. Czyli co? W tej sytuacji pozostaje tylko serwis?

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Sigma C 35 ART na jednym body jak brzytwa, na drugim Front Focus

    Cytat Zamieszczone przez piterus Zobacz posta
    Bezlustra nie biorę w chwili obecnej pod uwagę Mam cały system pod lustro więc tak na razie zostaje. Czyli co? W tej sytuacji pozostaje tylko serwis?
    Serwis skalibruje Ci obiektyw tylko do jednego body. Raczej nic z tym nie zrobisz.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  5. #5

    Domyślnie Odp: Sigma C 35 ART na jednym body jak brzytwa, na drugim Front Focus

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Serwis skalibruje Ci obiektyw tylko do jednego body. Raczej nic z tym nie zrobisz.
    Czyli to samo, co mogę zrobić sam poprzez USB Dock... niedobrze

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma C 35 ART na jednym body jak brzytwa, na drugim Front Focus

    Cytat Zamieszczone przez piterus Zobacz posta
    Bezlustra nie biorę w chwili obecnej pod uwagę Mam cały system pod lustro więc tak na razie zostaje. Czyli co? W tej sytuacji pozostaje tylko serwis?
    Do eRki cały Twój "system" podejdzie , a pozbędziesz się tego typu problemów.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •